<

Не допустимо знищення пам’ятки природи на Старовижівщині, — Ігор Гузь

11:11 | 15.05.2024 / Новини / /
Перегляди
326
/ Коментарі відсутні

Можлива оренда та знищення Семенової гори на Старовижівщині, що у Ковельському районі, – це резонансне питання, яке вже кілька місяців викликає соціальну напругу в регіоні та непокоїть мешканців Волинського краю.

Про це повідомляє народний депутат України Ігор Гузь.

160 гектарів унікального й курортного лісу, який носить назву «Урочище Семенова Гора» Держгеонадра віддала за 4 мільйони 240 тис. гривень в оренду приватній фірмі ТОВ “Сандекс” на 20 років задля видобутку піску.

«Таким чином цю пам’ятку, яка має важливе значення для місцевих мешканців, прирекли на знищення!», – зазначив нардеп.

Гузь отримав відповідь від Офісу Генерального прокурора на свій запит щодо можливості скасування результатів аукціону, яким Семенову гору передали на розробку приватній фірмі.

Як йдеться у документі-відповіді, Ковельська окружна прокуратура заявила позов до Господарського суду міста Києва до Державної служби геології та надр України, “ТОВ “Сандекс”, третя особа – ДП “Ліси України” про визнання незаконним і скасування наказу Держгеонадр про виставлення на аукціон Старовижівського родовища піску, визнання недійсними результатів аукціону, спеціального дозволу на користування надрами та договору купівлі-продажу.

Загалом по даній проблемі нардеп звернувся до Офісу Генерального прокурора, Держгеонадр (організатора аукціону) та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Держгеонадра у відповіді зазначила, що аукціон було проведено юридично правильно і формальних претензій до переможця та процедури його проведення вони не мають.

Міндовкілля назвало три підстави для зняття лота з продажу Держгеонадрами. Це рішення суду; визнання протиправними дій та/або скасування рішень Міндовкілля щодо визначення переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон; зміна виду користування надрами, визначеного законодавчими актами.

«У цій ситуації ми разом повинні не допустити знищення Семенової гори, тому прошу розголосу і підтримки на рівні громади, району та області.

Впевнений, що місцеві мешканці не змиряться з тим, що на їхніх очах зникне місце для активного сімейного відпочинку, місце, яке мало би охоронятися державою, як пам’ятка природи та археології», – написав Гузь.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа
23 Липня, Вівторок