<

На Волині побільшало хворих на COVID-19

08:24 | 27.10.2023 / Новини / /
Перегляди
186
/ Коментарі відсутні

За даними оперативної інформації на Волині протягом 42 тижня (з 16-го по 22-ге жовтня 2023) зареєстрували близько 4800 осіб, зокрема, 166 випадків COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем захворюваність зросла на 2,5%. Показник на 100 тисяч населення становить 469,8, що на 15% нижче епідемічного порогу та вказує на неепідемічний рівень активності.

Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Серед негативних тенденцій, які спостерігаються, – те, що частіше хворіють діти до 17 років – 70% серед всіх захворілих. Госпіталізовано 92 людини, з них 43 – з COVID-19. Із загальної кількості госпіталізованих 50% становлять діти. Летальних випадків серед осіб із гострими респіраторними інфекціями не зареєстровано.

Щорічна вакцинація — це найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Проте, вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Тому тим, хто має важкі супутні захворювання або похилий вік, рекомендуємо отримати, щонайменше, два щеплення на початку епідемічного сезону – від COVID-19 та від грипу.

Основою для захисту від тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Йдеться про дві дози первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, котре роблять через 5 місяців. Усі наступні щеплення після третього — це додатковий бустер, рекомендований пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. Це люди віком понад 60 років, із серйозними супутніми захворюваннями, а також медичні працівники й ті, хто контактує з великою кількістю людей.

Вакцина проти грипу доступна для населення на комерційному ринку в аптечній мережі. Наразі в аптеках області є вакцина Джісі флю квадривалент (Корея), Ваксігрип (Франція).

Також Волинь забезпечена в достатній кількості вакциною від COVID-19 «Comirnaty/Pfizer-BioNTech».
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Лютого, Четвер
21 Лютого, Середа