<

На Волині лише понад 75% дітей до року щеплені від поліомієліту

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:07 | 2.02.2022 / Новини / , , /
Перегляди
37
/ Коментарі відсутні

У рамках першого етапу реагування на спалах поліомієліту на Волині планують щепити близько шести тисяч дітей.

Про це повідомила завідувачка відділу дослідження біологічних факторів Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентина Хомутінкіна під час брифінгу Волинської ОДА щодо реагування на спалах поліомієліту в Україні, – передають Волинські Новини.

Вона нагадала, що з 1 лютого почалась національна кампанія щеплення від поліомієліту. У 2021 році було виявлено два випадки поліомієліту. Під час епідрозслідування виявили ще 19 носіїв цього захворювання.

Згідно з даними статистики, кожна третя дитина в Україні невакцинована від поліомієліту і незахищена. Медики нагадують: станом на сьогодні ліків від поліомієліту в світі не існує, єдиний захист – вакцинація.

«Якщо дитина не вакцинована або вакцинована з порушенням календаря, вона має ризик отримати параліч. І якщо хтось вважає, що два випадки це мало, то хочу наголосити: на прикладі ковіду ми побачили, як швидко поширюються такі хвороби. Основна причина цієї ситуації – низький рівень охоплення вакцинацією. І Волинь має низькі показники.

До року щеплені лише 77% діток. Сьогодні є вакцина, достатня кількість медичних працівників, які можуть надати такі медичні послуги», – пояснює представниця обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Валентина Хомутінкіна зауважила, що Центр громадського здоров’я розробив план реагування, в якому передбачені два етапи. Перший етап розпочався 1 лютого і триватиме три тижні. За цей час будуть щеплені діти від 6 місяців до 6 років, які не отримали щеплень або були щеплені з порушенням календаря. На Волині сподіваються щепити близько шести тисяч діток. Щеплення отримуватимуть інактивованою вакциною, яка містить знешкоджені віруси поліомієліту.

Навесні стартує другий етап – тоді дітям даватимуть вакцину оральну, щоб припинити передачу захворювання.

Загалом, нагадує Валентина Хомутінкіна, діти мають отримати шість щеплень від поліомієліту: у два місяці, чотири місяці, шість місяців, 18 місяців, а також у шість та 14 років. Тож вона закликала батьків переглянути календар щеплень і з’ясувати, чи діти отримали всі щеплення.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Квітня, Вівторок