<

На Рівненській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:34 | 19.01.2023 / Новини / , /
Перегляди
90
/ Коментарі відсутні

На Рівненській атомній електростанції у місті Вараш розпочала роботу місія МАГАТЕ. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської АЕС.

Станцію відвідали експерти з тринадцяти країн світу на чолі з генеральним директором Агентства Рафаелем Маріано Гроссі та в супроводі в.о. головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова.

За словами Рафаеля Гроссі, Міжнародне агентство з атомної енергії розширює свою присутність в Україні, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни, що триває, та створює місії постійного перебування на кожній українській АЕС.

На майданчику РАЕС для постійної місії залишаються два експерти МАГАТЕ з ядерної безпеки та захищеності. Вони контролюватимуть та проводитимуть моніторинг ядерної та радіаційної безпеки електростанції. Члени місії доповідатимуть про будь-які загрози, які можуть нести військові дії, а також триматимуть зв’язок з Агентством щодо потреб станції.

«Сподіваюся, постійні місії МАГАТЕ на майданчиках АЕС не дозволять країні-агресору порушувати стан безпеки та фізичного захисту електростанцій. Експерти також будуть бачити роботу нашого персоналу та обладнання під час ймовірних атак на енергетичну інфраструктуру. Наш тісний зв’язок з МАГАТЕ буде підкреслювати важливість безпекових питань для атомних електростанцій міжнародними інституціями та ООН», – прокоментував генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк.

Експерти з питань ядерної безпеки надаватимуть технічну підтримку та повідомлятимуть про свої висновки МАГАТЕ.

«Перш за все, ми розглядаємо цю місію як можливість розширити допомогу й підтримку у будь-якому виді, яку ви потребуєте, задля дотримання вимог ядерної та радіаційної безпеки. Ми будемо спостерігати за фізичною цілісністю станції, за функціонуванням усіх систем, за психологічним станом персоналу. Тому МАГАТЕ ухвалило рішення перебувати тут поряд з вами в таких же умовах, інформуючи світову спільноту про те, що тут відбувається», – зазначив Рафаель Гроссі.

Заступник генерального директора МАГАТЕ з ядерної та фізичної безпеки Ліді Нгуєн наголосила, що ця місія допоможе краще розуміти, яке обладнання, системи чи компоненти необхідні РАЕС для виконання вимог технологічного регламенту, окрім тієї допомоги, по яку підприємство вже звернулося до Агентства.

«Наша головна ціль – зробити все від нас залежне, аби надати найкращу допомогу, яку ми зможемо із врахуванням потреб станції та ситуації. Також є певні ініціативи щодо реалізації програми психологічної допомоги персоналу, який нині працює у стресових умовах», – прокоментувала Ліді Нгуєн.

У ході зустрічі генеральний директор РАЕС зазначив, що додаток до технічного завдання цієї місії містить оцінку стану семи фундаментальних принципів ядерної безпеки та захищеності, однак дотримання мінімум трьох з них будуть залежати від дій країни-агресора.

Саме тому постійні місії МАГАТЕ на майданчиках АЕС повинні також інформувати центральні органи Агентства щодо необхідності дій від європейських партнерів, які б унеможливлювали зниження цих принципів через війну.

Генеральний директор МАГАТЕ висловив розуміння та підкреслив, що нині Агентство стало тією організацією, через яку міжнародні донори, різні організації й окремі країни можуть надати допомогу як Рівненській АЕС, так і іншим АЕС України.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Травня, Понеділок
19 Травня, Неділя