<

МОЗ розподілив у регіони понад 36 тисяч доз вакцини проти сказу

23:16 | 11.11.2023 / Новини / , , /
Перегляди
23
/ Коментарі відсутні

Міністерство охорони здоров’я розподілило у регіони понад 36 тисяч доз вакцини проти сказу.

Про це інформує пресслужба МОЗ.

«36 354 дози протирабічної вакцини, що були придбані коштом державного бюджету, розподілені до центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) усіх областей України. Найближчими днями вакцина буде доставлена до медзакладів. Тож кожен регіон і надалі буде забезпечений вакциною проти сказу», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголошують, що протирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Проте курс вакцинації має бути розпочатий не пізніше 14-го дня з моменту контакту з твариною. Зазвичай графік складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Тож якщо вас вкусила, подряпала чи обслинила тварина, або її слина потрапила вам на слизові оболонки, промийте місце ураження проточною водою із господарським милом (щонайменше упродовж 10 хвилин), а потім якнайшвидше зверніться до травмпункту для проведення у разі потреби щеплення.

Вакцина є безоплатною для пацієнта.

Профілактичні щеплення рекомендовані людям, які багато контактують з тваринами (ветеринари, мисливці, лісники, зооволонтери тощо).

В МОЗ нагадали, що сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Після появи симптомів сказ стає невиліковним – 100% хворих помирають, тож дуже важливо звертатися по допомогу вчасно.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа