<

Робота митного поста «Ягодин» – паралізована: розпочались протести польських перевізників

15:46 | 6.11.2023 / Любомль / , /
Перегляди
527
/ Коментарі відсутні

Робота митного поста «Ягодин» Волинської митниці знову паралізована. 6-го листопада о 13.20 за київським часом розпочалася акція протесту польських перевізників.

Про це повідомили у пресслужбі Волинської митниці.

За оперативною інформацією з Дорогуська, основні вимоги її організаторів – у приверненні уваги до ситуації на ринку транспортних перевезень у Польщі, скасування так званого “транспортного безвізу” для українських міжнародних перевізників, заборона на реєстрацію у Польщі транспортних компаній з капіталом, що походить із України.

За попередньою інформацією, відсьогодні протестувальники пропускатимуть на годину по 1 вантажному транспортному засобу в обох напрямках. Товари 1-24 груп УКТ ЗЕД, які слідують через Польщу транзитом і щодо яких в сусідній країні встановлене ембарго, не підлягатимуть пропуску зовсім. Це зменшить товаропотік через Ягодин в середньому у 25 разів, порівняно із оптимальною кількістю транспортних засобів, що мають приймаються митними та прикордонними органами кожної зі сторін протягом доби. Ця кількість затверджена міжнародними Меморандумами між Україною та Польщею.

Виняток в обмеженні пропуску, за їх твердженнями, протестувальники робитимуть для:

  • рейсових автобусів;
  • вантажів гуманітарної допомоги;
  • цистерн з пальним на в’їзд в Україну та інших небезпечних вантажів;
  • швидкопсувних товарів та живих тварин.

За попередньою інформацією, акція протесту триватиме до 3-го грудня 2023 року. Про зміни в обставинах роботи митного поста “Ягодин” Волинська митниця неодмінно інформуватиме.

Нагадаємо, держприкордонслужба закликала українців обирати альтернативні маршрути, оскільки у трьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею можуть заблокувати рух вантажівок.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Липня, Понеділок
21 Липня, Неділя