<

Лави ЗСУ поповнять ще 14 добровольців із Чехії

23:14 | 2.08.2023 / Новини / , , /
Перегляди
95
/ коментарі 3

Ще 14 чехів, які побажали воювати разом із українською армією проти росії, отримали дозвіл від свого президента. Це є необхідним кроком для тих, хто хоче легально допомогти Україні зі зброєю в руках.

Служба в іноземних збройних силах заборонена чеським законом. Всього в лавах ЗСУ наразі 146 чеських добровольців, передає УНН з посиланням на Irozhlas.

Якщо громадяни Чехії хочуть легально приєднатися до бойових дій на стороні Києва, вони повинні спочатку попросити у свого президента дозволу на службу в іноземних збройних силах. Інакше їм загрожує кримінальне переслідування, але законодавчо передбачена можливість подачі відповідної заявки заднім числом.

Згоду глави держави на приєднання до українців наразі мають 146 чехів. 132 отримали зелене світло від колишнього президента Мілоша Земана, чотирнадцять осіб отримали дозвіл від Петра Павела.

«На сьогодні (29 липня 2023 року, – прим.) президент Петр Павел підписав загалом 14 позитивних рішень про свою згоду на вступ громадян Чехії до складу Збройних сил України», – заявила прессекретар президента Маркета Ржехакова.

Скільки з них насправді вирушили в Україну – не зрозуміло. Невідома і кількість тих, хто виїхав на схід, не подавши заяви про звільнення, чеська військова розвідка не коментує.

Крім того, президент Павел відхилив заяви восьми осіб.

Служба громадян Чехії в іноземних збройних силах, якщо вони не є збройними силами Організації Північноатлантичного договору (НАТО) або якщо вони не мають громадянства відповідної держави, заборонена законом.

Добровольці можуть уникнути цього, якщо попросять президента своєї країни про скасовування смертної кари, яку все ще підписує прем’єр-міністр. Якщо вони погодяться на підпис, кримінальне переслідування не буде розпочато. За даними канцелярії чеського уряду, заявку на скасовування смертної кари ще ніхто не подавав.
коментарів: 3
  1. Збережи, Господи, наших мужніх братів – чехів, що воюватимуть за волю України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Червня, Вівторок