<

Києво-Печерську Лавру не передавали до ПЦУ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:16 | 3.12.2022 / Новини / , /
Перегляди
549
/ Коментарі відсутні

Києво-Печерську Лавру не передавали до ПЦУ. Відбулася реєстрація юридичної особи ПЦУ на території національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“Маю прояснити ситуацію щодо інформації яка наразі шириться інформаційним простором щодо нібито передачі Києво-Печерської Лаври ПЦУ. Наразі мова не йде про передачу. Насправді відбулась реєстрація юридичної особи ПЦУ на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, в монастирі, який знаходиться навпроти території Верхньої Лаври і входить до відання заповідника”, – йдеться у дописі.

За його словами, юридична особа “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра /чоловічий монастир/ Української Православної Церкви” з кодом ЄДРПОУ 14351528 зареєстрована багато років тому та функціонує за адресою вул. Лаврська, 15 (Нижня Лавра). Натомість новостворена юридична особа “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної церкви України)» з кодом ЄДРПОУ 45081205 зареєстрована за адресою вул. Лаврська, 14 (Церква Феодосія Печерського, що безпосередньо поруч із Верхньою Лаврою). На це є належна згода національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

“Подані для реєстрації нової юридичної особи документи відповідають чинному законодавству. Законодавство забороняє реєстрацію тотожних назв, але схожі назви дозволені. Реєстрація нової юридичної особи не створює нових майнових прав”, – пояснив Ткаченко.

Він зауважив, що церква Феодосія Печерського та корпуси в межах мурів довкола неї перебували в користуванні ПЦУ і до реєстрації в ньому нової юридичної особи ПЦУ.

Також Ткаченко нагадав, що власність всієї Києво-Печерської Лаври перебуває у володінні держави, але обтяжена угодами, укладеними в різні часи та на різних умовах.

“Згідно з рішенням РНБО, Кабінету міністрів України доручено забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Лютого, Середа
27 Лютого, Вівторок