<

Компанія Маска обмежила використання Україною інтернету Starlink для управління дронами

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:16 | 9.02.2023 / Новини / , /
Перегляди
226
/ Коментарі відсутні

Компанія SpaceX вжила заходів, щоб запобігти використанню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для управління безпілотниками в регіоні під час війни країни з росією.

Про це пише Європейська правда, з посиланням на Reuters.

Супутниковий інтернет-сервіс Starlink компанії SpaceX, який забезпечив українським військовим широкосмуговий зв’язок для захисту від російських військових, “ніколи не призначався для використання як зброї”, заявила Гвінн Шотвелл, президент і головний операційний директор SpaceX, під час конференції у Вашингтоні.

“Однак українці використали його ненавмисно і не в рамках жодної угоди”, – сказала вона.

Пізніше в розмові з журналістами Шотвелл послалася на повідомлення про те, що українські військові використовували сервіс Starlink для управління безпілотниками.

Україна ефективно використовує безпілотні літальні апарати для виявлення позицій противника, ведення вогню на великі відстані і скидання бомб.

“Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це, – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink з безпілотниками. – Є речі, які ми можемо зробити і вже робимо”.

Шотвелл відмовився повідомити, яких заходів вжила SpaceX.

Зі слів Шотвелл, використання безпілотників Starlink виходить за рамки угоди, яку SpaceX уклала з українським урядом, додавши, що контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від російського вторгнення.

“Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально, – сказала вона. – Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях”.

SpaceX приватно доставила в Україну вантажівки з терміналами Starlink, що дозволяє військовим країни спілкуватися, підключаючи їх і з’єднуючи з майже 4 000 супутників, які SpaceX вже запустила на низьку навколоземну орбіту.

Уряди таких країн, як США і Франція, оплатили інші поставки терміналів Starlink на додаток до тих, що були профінансовані SpaceX у приватному порядку.

Росія намагалася заглушити сигнали Starlink в регіоні, хоча SpaceX протидіяла цьому, посилюючи програмне забезпечення сервісу, заявив генеральний директор компанії Ілон Маск.

Восени стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX звернулася до Пентагону з проханням надалізабрати на себе фінансування роботи комплексів супутникового зв’язку Starlink в Україні, від яких дуже залежить зв’язок українських військових у зоні бойових дій. У Пентагоні тоді підтвердили, що обговорюють фінансування Starlink в Україні після звернення Маска.

Потім американський мільярдер відмовився від своїх слів і заявив, що продовжить фінансування Starlink в Україні. Та співрозмовник Politico сказав, що в Пентагоні існує мало впевненості в тому, що Маску можна довіряти. Це змушує відомство шукати спосіб зберегти роботу Starlink або відповідний резервний варіант в Україні в осяжному майбутньому.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Лютого, Середа
27 Лютого, Вівторок