<

Комісія ООН підтвердила скоєння росією воєнних злочинів в Україні

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:18 | 23.09.2022 / Новини / , , /
Перегляди
76
/ Коментарі відсутні

Незалежна міжнародна комісія ООН 23-го вересня заявила, що знайшла докази скоєння воєнних злочинів після вторгнення росії в Україну 7 місяців тому.

Команда експертів комісії у п’ятницю представила у рамках 51-ї сесії Ради ООН з прав людини висновки, зібрані після слідства у чотирьох українських областях, повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство АР.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні – незалежний орган, уповноважений Радою з прав людини ООН розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії проти України з боку російської федерації.

Експерти комісії наразі зосередили свої дії у чотирьох звільнених від російських окупантів областях – Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській.

Представляючи свої найширші висновки станом на сьогодні, вони цитували свідчення колишніх полонених про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання в російських слідчих ізоляторах та висловлювали серйозну стурбованість щодо страт у чотирьох областях.

“Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і селищах”, – сказав голова слідчої комісії Ерік Мосе Раді ООН з прав людини.

Він зазначив, що його команда отримала та задокументувала “достовірні звинувачення щодо багатьох інших випадків страт”.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Лютого, Четвер
21 Лютого, Середа