<

Керівнику ПВК «Вагнер» Пригожину повідомили про підозру, – Генпрокурор

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:07 | 4.02.2023 / Новини / /
Перегляди
168
/ Коментарі відсутні

Офіс Генпрокурора України повідомив про підозру керівнику приватної військової компанії «Вагнер» Євгенію Пригожину.

«Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора», – написав на своїй сторінці у фейсбуці Генпрокурор України Андрій Костін.

За даними слідства, Пригожин був наділений повноваженнями щодо вербування, підготовки та управління підлеглих йому осіб задля подальшого використання їх у бойових діях на території України. Все це відбувалось за повної підтримки чинного російського режиму.

Керівник цієї ПВК безпосередньо відповідальний за тисячі воєнних злочинів. Він відкрито визнає свою роль у веденні війни проти України та з дозволу кремля вирішує кадрові питання, вербуючи десятки тисяч увʼязнених. Раніше засуджений за розбій, сьогодні він – герой росії. Злочинна «еліта» терористичного режиму.

Костін зазначив, що відповідальності не уникнуть також і пересічні «вагнерівці», навіть ті, хто втік за кордон. Прокурори вже провели допити двох таких бійців, які перебувають в ЄС.

Також триває перевірка щодо причетності до воєнних злочинів ще одного учасника ПВК, який перебуває у Норвегії. Відповідний запит на проведення слідчих дій незабаром буде відправлений до норвезьких правоохоронців.

«Переконаний, разом із міжнародними партнерами ми забезпечимо всеосяжну відповідальність як для кожного злочинця, хто зі зброєю в руках прийшов на нашу землю, так і для їхніх покровителів, які роблять бізнес на крові. 

Молот правосуддя завжди сильніший за «кувалду анархії», – додав Андрій Костін.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Липня, Субота
12 Липня, П’ятниця