<

Кардіохірурги у Львові прооперували 8-місячну дівчинку з Волині через єдиний прокол

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:18 | 25.03.2023 / Новини / , , /
Перегляди
285
/ Коментарі відсутні

У Львові через єдиний прокол у вені медики під рентген-контролем прооперували 8-місячну Єву з Волині. Одразу після народження у дівчинки діагностували вроджену ваду легеневої артерії, через яку був порушений притік крові від серця до легень.

Про те, як пройшла операція, повідомили у Першому ТМО Львова, передає Суспільне

У перші дні після народження у Єви діагностували критичний стеноз легеневої артерії. На 11 день дівчинку прооперували у Лікарні святого Миколая у Львові. Проте у 8 місяців виникла потреба в повторній операції: дитина набрала вагу і підросла, легеневий клапан звузився, а кровотік до легеневої артерії погіршився.

Під час операції радіологи разом з кардіохірургами зробили маленький прокол у стегновій вені. Через неї медики дісталися до серця. Тоді спеціальним балоном роздули клапан та відновили кровотік легеневою артерією. Операція тривала півгодини. 

«Це є доволі серйозне втручання. Але воно суттєво допомогло дитині, оскільки зменшиться навантаження на праві відділи серця. Коли дитина буде рости, ми будемо бачити, наскільки відповідає отвір, який ми зробили, потребам дитини. В деяких випадках ця операція може бути крайньою для дитини і вона зможе абсолютно нормально жити, інколи треба повторні втручання», – каже кардіолог Дмитро Беш.

За словами медиків, вже за кілька годин після втручання Єва стала активнішою. І наступного дня її виписали з лікарні. Зараз дівчинка вдома і добре себе почуває.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа