Кабмін змінив правила виїзду за кордон для митців і медійників

Кабінет міністрів врегулював правила перетину кордону для митців і медійників: звернення розглядатимуть профільні інституції, а лист сприяння підписуватиме лише міністр культури або виконувач його обов’язків.
Про це пише УП з посиланням на «Інтерфакс-Україна» та заяву заступника міністра культури та стратегічних комунікацій Андрія Наджоса.
«Нове в змінах, за які проголосував Кабінет міністрів, полягає в тому, що раніше всі звернення отримувало міністерство, а тапер ми застосували таку схему, коли всі звернення спрямовують до відповідних інституцій, наприклад, Держкіно, Держтелерадіокомпанія. Вони в межах своєї компетенції опрацьовують звернення, перевіряють всі необхідні документи, і ми (Мінкультури, – ред.) уже отримуємо верифікований пакет», – сказав Наджос.
За словами заступника міністра, такі нововведення пришвидшать процес і зроблять його більш відповідальним. Тепер документи до Мінкультури потрібно подавати щонайменше за 15 днів до виїзду, а перебувати за кордоном можна не більш як 60 днів із дня його перетину.
«У виняткових випадках термін перебування за кордоном може бути продовжений, але нам здається, що цього терміну достатньо, щоб людина залагодила свої робочі питання і повернулася в Україну», – підкреслив Наджос.
Також запроваджено чіткий перелік документів, необхідних для отримання листа-сприяння від Мінкультури. Зокрема потрібно мати запрошення та військово-обліковий документ. Медійники додатково мають надати редакційне завдання і наказ про відрядження.
«Є певні додаткові елементи, які стосуються працівників ЗМІ та медійників. Тут може бути підключено Мінцифри. Воно підключається в разі участі медійників у заходах, які пов’язані із забезпеченням функціонування мультимедійної платформи United24», – зазначив заступник міністра.
Мінкультури планує впровадити нові правила: якщо митець виїжджає за кордон для збору коштів на ЗСУ, то після повернення він має відзвітувати, в яку бригаду і скільки грошей передав.
Також змінюються вимоги для юридичних осіб та підприємців: компанії мають мати статус критично важливих, а ФОПи зможуть подавати заявку на виїзд лише за умови, що пропрацювали не менш як три роки до моменту подання.
Очікують, що постанова набуде чинності після публікації в «Урядовому кур’єрі» 6-го березня.
Раніше ми повідомляли, що з 3-го березня Міністерство культури та стратегічних комунікацій призупиняє видачу листів сприяння до Державної прикордонної служби України для виїзду митцям та медійникам за межі України.