<

Із квітня на водоймах Володимирського району вступає у дію заборона на вилов риби

20:51 | 29.03.2024 / Новини / , /
Перегляди
96
/ Коментарі відсутні

Для створення сприятливих умов проходження нересту з 1 квітня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Про це інформують на сайті міста Володимир.

Заборона на рибну ловлю триватиме:

 • до 20-го травня на річках та їх кореневих водах;
 • до 9-го червня у всіх водосховищах;
 • до 10-го червня на озерах;
 • до 30-го червня в придаткових водах річок (непротічні в меженний період ставки, стариці русел, заплави).

Затверджено основні місця нересту водних біоресурсів на річках Волинської області. На території Володимирського району – це наступні ділянки, на яких повністю заборонено вилов водних біоресурсів:

 • нерестовище «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади;
 • нерестовище «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади.

На інших водних об’єктах (річки та їх кореневі води, озера, водосховища, ставки, штучні водні об’єкти) нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів.

Відповідно до «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700 під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ.

Окрім зазначеного, забороняється використання транспортних засобів та моторних човнів в нерестовий період в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів Державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Даними правилами встановлено також ряд інших вимог, деякі із них:

 • добова норму улову – 3 кг та плюс одна трофейна рибина (причому верховодка (уклейка), карликовий американський сом та ротань в залік не йде);
 • мінімально дозволені для вилову розміри риб: сом – 80 см, щука – 50 см, судак – 42 см, блий амур та товстолобики – 40 см, лящ та сазан (короп) – 30 см, головень – 24 см, лин – 20 см;
 • під час здійснення любительського рибальства рибалка повинен мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.

Державна екологічна інспекція у Волинській області спільно з Волинським рибоохоронним патрулем та правоохоронними органами посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.

За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн.; за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, вилов живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти тощо) – передбачено накладення штрафу від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибу, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: щука – 3468 грн., окунь – 3162 грн., лящ – 1649 грн., лин – 1598 грн., карась сріблястий – 1581 грн., тощо). Шкода за незаконно добуту рибу на водних об’єктах природно-заповідного фонду (наприклад гідрологічний заказник «Луга») в рази більша.

Водночас нагадуємо, що по 31-ше березня діє заборона на вилов щуки, а по 30-те червня – заборона на вилов раків.

Громадян закликають дотримуватися правил рибальства, дбайливо ставитись до водних живих ресурсів, не бути байдужими до їх збереження, та про випадки грубого порушення правил рибальства (браконьєрство) повідомляти Державну екологічну інспекцію у Волинській області за телефоном (0332) 723 398.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Травня, Вівторок