<
Інші розділи

ОТГ Прибужжя налагоджують співпрацю з гмінами Польщі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:02 | 1.08.2017 / Іваничі / , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

29-го липня відбувся круглий стіл за програмою “Співробітництво ОТГ Прибужжя і гмін Польщі: здобутки і перспективи в умовах децентралізації влади” у Литовезький об’єднаній територіальній громаді.

У роботі круглого столу взяли участь народний депутат Ігор Гузь, заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук, голови Литовезької, Павлівської та Поромівської громад Іван Іванчук, Андрій Сапожник та Євгеній Недищук, заступник голови Устилузької громади Світлана Дубицька. Із польської сторони: війти гмін Долгобиче та Лєшновіце Гжегож Древнік та Вєслав Раджечяк, керівник агенції нерухомості сільського господарства Лех Шопінський.

Круглий стіл організувала і провела виконавчий директор у Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степ’юк.

Голова Литовезької сільської ради Іван Іванчук давно налагодив ділове партнерство із Лехом Шопінським, коли той був ще війтом гміни Мірче Республіки Польща. Обмінювалися досвідом, ділилися проблемами, приглядалися, чим можуть бути корисними у співпраці для своїх громад. Лех Шопінський зараз керує агенцією нерухомості сільського господарства, але підтримує дружні відносини із Іваном Іванчуком, познайомив його з іншими війтами гмін Польщі, які зацікавлені у налагоджені ділових партнерських стосунків. І тепер, коли утворилася Литовезька об’єднана територіальна громада, з’явилася реальна можливість залучати кошти Євросоюзу під різні проекти.

– Сьогодні ми співпрацюємо із гмінами Мірче, Долгобичів, Лєшновіце, Заблутов, містом Щучин і центром зайнятості у Грубешові. Із гміною Долгобичев напрацьовано два проекти. Перший – реконструкція і будівництво закладів культури у прикордонних районах і другий – пожежна безпека. Ці два проекти уже пройшли перший відбір. Загалом це тривалий процес у три відбори. Другий відбір буде на рівні проектної документації. Лідером у цих проектах є польська сторона, Литовезька громада виступає партнером. Я сподіваюся, проекти ми виграємо. Маємо у співпраці з поляками ще один проект по дорожній інфраструктурі – це будівництво доріг. Але, скоріш за все, він не буде реалізований у цьому році. Та вже зараз набираємось досвіду, співпрацюємо із центром зайнятості у Грубешові, переймаємо досвід, вивчаємо ринок праці, – зазначив Іван Іванчук.

Така співпраця голови Литовезької громади з польськими колегами зацікавила голів Павлівської  та Поромівської об’єднаних територіальних громад Андрія Сапожника та Євгенія Недищука, які взяли участь у “круглому столі”. Презентуючи свої громади перед польськими колегами, вони таки зацікавили їх. У Андрія Сапожника з’явилась можливість взяти участь у спільному проекті з польськими колегами в плані санаторно – курортного оздоровлення, два міста у Польщі шукають партнера в Україні в такому проекті. Євгеній Недищук сподівається на налагодження знайомств з польськими колегами на подальшу співпрацю.

Про процеси децентралізації, отримання нових повноважень і ресурсів об’єднаними територіальними громадами та про важливість розвитку транскордонного співробітництва регіону Прибужжя говорив Ігор Гузь.

Держава підтримує об’єднання громад на першому етапі становлення, але уже зараз потрібно шукати джерела надходження коштів до власних бюджетів та приймати участь у державних та міжнародних проектах для надання інвестиційної привабливості своїм територіям. І це стало можливим завдяки тим повноваженням, які сьогодні отримали об’єднані територіальні громади.

– У Волинській області області уже створено 20 об’єднаних громад, ще 20 буде створено до кінця року. А до кінця 2018 року процес об’єднання громад буде завершено, – зазначив Сергій Кошарук.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Листопада, Понеділок