Архів ВУЖКГ — знищений, грошей без ОСББ не буде: п’ятиповерхівка в Іваничах — у підвішеному стані

Жителі найбільшої багатоповерхівки Іванич, які били на сполох через аварійний дах, отримали відповіді на свої звернення до місцевої влади. Голова селищної ради запевнила мешканців, що єдиний спосіб отримати фінансову допомогу – створення ОСББ та співпраця із Фондами з енергозбереження. Жодних відповідей від ВУЖКГ, до якого в людей було найбільше питань, отримати не вдалось, бо, мовляв, усі необхідні для цього документи – уже знищені.
Нагадаємо, одна з найбільших багатоповерхівок Іванич опинилася на межі катастрофи. Дах будинку перебуває в аварійному стані й може обвалитися будь-якої миті. Житловий будинок потребує негайного ремонту. Самостійно відремонтувати покрівлю мешканці не можуть, адже більшість з них — це пенсіонери, квартиранти та переселенці. Окрім цього, як з’ясувалося, мешканці роками сплачували кошти місцевому ВУЖКГ за утримання будинку, але жодних робіт проведено не було. Більше того, без попередження мешканців, ВУЖКГ просто зняло будинок з балансу.
Жителі стверджували: фінансова допомога з місцевого бюджету – єдиний шанс уникнути руйнування багатоповерхівки. Аби отримати її, вони заручились підтримкою депутатів зі свого округу – Оксани Рубан, яка є ще й заступницею голови селищної ради, Івана Палія та Руслана Мартинюка. Вони направили їм своє колективне звернення, яке депутати зареєстрували в селищній раді і направили голові громади, як свої депутатські запити. Окрім цього, жителі аварійної п’ятиповерхівки направили Лідії Томашевській своє власне колективне звернення, яке підписали 35 власників квартир цього будинку.
Також мешканці п’ятиповерхівки нарікали на бездіяльність і халатність житлово-комунального господарства. Вони стверджували, що роками сплачували кошти місцевому ВУЖКГ за утримання будинку, але жодних робіт проведено не було. Більше того, без попередження мешканців, ВУЖКГ просто зняло будинок з балансу. Саме тому, окрім виділення коштів з місцевого бюджету на придбання будматеріалів, жителі ще й просили, аби очільник житлово-комунального господарства прозвітував про використання коштів, які мешканці сплачували за утримання їхнього будинку.
І ось нещодавно жителі багатоповерхівки отримали відповіді на свої звернення і депутатські запити.
У відповіді на колективне звернення мешканців багатоповерхівки керівництво громади повідомило, що будинок та усі його приміщення поза квартирами – це спільна власність усіх його жителів і саме вони зобов’язані його утримувати і забезпечувати в ньому санітарний, протипожежний і технічний порядок, а в разі необхідності ще й ремонтувати.
Також очільники селищної ради проінформували: аби детальніше з’ясувати усі нюанси питань піднятих жителями багатоповерхівки, створили спеціальну робочу групу. До неї увійшли: начальниця фінансового відділу селищної ради Тетяна Мельник, начальник відділу комунального майна та житлово-комунального господарства Роман Подлевський, начальник ВУЖКГ Олександр Приступа, головний бухгалтер ВУЖКГ Альона Федорус, економіст ВУЖКГ Олена Кислюк, начальниця юридичного відділу Людмила Іванчук та секретарка селищної ради Наталія Мазурок.
Відтак робоча група рекомендувала жителям аварійної п’ятиповерхівки створити юридичну особу — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), відділу комунального майна та житлово-комунального господарства селищної ради розробити Програму підтримки та ефективного розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а депутатці Оксані Рубан — розглянути можливість виділення коштів з депутатського фонду, або ж залучення спонсорської допомоги від власників нежитлових приміщень, розміщених в цьому будинку.
Схожою була і відповідь на запити депутатів. В ній Лідія Томашевська зазначила, що виділення коштів на ремонт будинку з місцевого бюджету можливе за умови створення ОСББ та наявності затвердженої Програми сприяння діяльності об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків селищної ради.
Щодо питань, пов’язаних з бездіяльністю ВУЖКГ, то керівництво громади зазначило:
“Фінансовий звіт про використання коштів, які мешканці сплачували на утримання будинку і перелік ремонтних робіт проведених в цьому будинку надати неможливо, оскільки термін зберігання банківських документів 3 роки”.
Як бачимо, документи, які вимагали жителі будинку і які могли «пролити світло» на те, чому будинок з аварійним дахом зняли з балансу ВУЖКГ і лишили напризволяще, вже знищили, бо нібито закінчився термін їх зберігання. Це дуже вигідно для місцевої влади, адже, як кажуть жителі багатоповерхівки, ВУЖКГ гроші за утримання будинку то брало, але от куди дівало — невідомо. Адже в будинку вже багато років не проводились жодні ремонтні роботи. Тож внески жителів «пішли на вітер». Але через відсутність документів доказати щось — неможливо.
Тому наразі мешканці п’ятиповерхівки об’єдналисьі працюють над створенням ОСББ, а також сподіваються, що і місцева влада виконає свою обіцянку — відновить програму підтримки ОСББ і таки виділить фінансову допомогу на ремонт аварійного даху. Тим паче, що просять мешканці не так і багато – 80 тисяч гривень, які використають на ремонт найгірших місць покрівлі.