<

На будинок — нема, на премії і штрафи — знайдеться: жителі аварійної п’ятиповерхівки Іванич зустрілися з місцевою владою

16:35 | 4.04.2025 / Іваничі / , /
Перегляди
3697
/ Коментарі відсутні

Жителі найбільшої багатоповерхівки Іванич, які били на сполох через аварійний дах, взяли участь в засіданні депутатської земельної комісії та зустрілися з головою громади Лідією Томашевською. Депутати і очільниця селищної ради запевнили мешканців, що єдиний спосіб отримати фінансову допомогу – створення ОСББ. Однак, якщо депутати попередньо пообіцяли допомогти і таки віднайти кошти в місцевому бюджеті, то Томашевська наголосила, що люди можуть розраховувати лише на співпрацю із Фондами з енергозбереження, бо коштів в бюджеті громади, мовляв, немає.

Нагадаємо, у найбільшому багатоповерховому будинку Іванич — аварійний дах, затоплений підвал та відсутнє освітлення в коридорах. Як з’ясувалося, мешканці роками сплачували кошти місцевому ВУЖКГ за утримання будинку, але жодних робіт проведено не було. Більше того, без попередження мешканців, ВУЖКГ просто зняло будинок з балансу.

1-го квітня в селищній раді відбулось засідання постійної комісії з питань містобудування, будівництва, агропромислового розвитку, земельних відносин, охорони природи, комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту. Жителі аварійного будинку скористалися можливістю бути почутими місцевою владою і прийшли на засідання цієї комісії. Тим паче, що очолює її Руслан Мартинюк, який є депутатом їхнього округу.

Ініціативна група мешканців розповіла депутатам і очільникам відділів селищної ради про нинішній стан будинку та нагальні проблеми, які потребують термінового вирішення.

Окрім цього, жителі розповіли, що не сиділи, “склавши руки”, а власними силами і коштами зробили значну частину роботи, однак їхні ресурси вже вичерпані. Адже живуть в їхній багатоповерхівці в основному пенсіонери, квартиранти та переселенці. А вони не можуть здавати великі суми коштів на утримання і ремонт будинку. Тому люди наголосили: фінансова допомога з місцевого бюджету – єдиний шанс уникнути руйнування багатоповерхівки.

Також жителі п’ятиповерхівки висловили зауваження директору ВУЖКГ Олександру Приступі. Люди обурені бездіяльністю і халатністю житлово-комунального господарства. Вони стверджують, роками сплачували кошти місцевому ВУЖКГ за утримання будинку, але жодних робіт проведено не було. Більше того, без попередження мешканців, ВУЖКГ просто зняло будинок з балансу. А потім так само без жодного оголошення вимкнуло коридорне освітлення. Тому жителі багатоповерхівки попросили, аби очільник житлово-комунального господарства пояснив причини зняття будинку з балансу, надав документи, що це підтверджують, а також прозвітував про використання коштів, які мешканці сплачували за утримання будинку.

Проте Олександр Приступа відповів, що документи, які вимагають жителі будинку, вже знищили, бо закінчився термін їх зберігання. А відповісти на питання людей він не може, бо не є причетним до цих подій і не в курсі цих справ, оскільки є директором ВУЖКГ лише півроку – з вересня 2024 року. Також Приступа наголосив, що комунальне господарство не може нічим допомогти жителям п’ятиповерхівки, бо вона вже давно знята з їхнього балансу.

До того ж виявилось, що наразі в селищній раді не діє програма підримки ОСББ. Про це повідомив заступник голови громади Віктор Березюк. За його словами, депутати цього скликання чомусь призупинили її. Тому, мовляв, зараз немає механізму, аби допомогти жителям будинку. А також нема кому виділяти кошти. Адже, відповідно до чинного законодавства, кошти можна виділяти лише балансоутримувачам багатоквартирних будинків. А це ОСББ, або управляючі компанії.

Та все ж в результаті запальної супечки мешканці п’ятиповерхівки і члени земельної комісії змогли дійти консенсусу: люди створюють ОСББ, а працівники селищної ради і депутати відновлюють дію програми щодо підтримки об’є́днань співвла́сників багатокварти́рних буди́нків. А вже після цього на черговій сесії розглядатимуть питання виділення п’ятиповерхівці фінансової допомоги. Але цей процес не буде швидким.

Опісля активісти з аварійного багатоквартирного будинку зустрілися з головою громади Лідією Томашевською. Вона проінформувала, що вже створила робочу групу, яка розгляне звернення людей і дасть відповіді на питання, поставлені в ньому. А також повідомила, що перекриття даху п’ятиповерхівки вартуватиме щонайменше 20 мільйонів гривень. Тож єдиний спосіб відремонтувати будинок і врятувати його від руйнації – це, за словами Томашевської, – співпраця з різноманітними Фондами з енергозбереження. Але для цього, мовляв, є одна умова – завершення юридичної реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

“Вже давно в Україні є можливість співпраці створених ОСББ з різноманітними Фондами з енергозбереження, завдяки яким співвласники багатоквартирних будинків можуть отримувати компенсацію до 70% від Фонду для реалізації проектів з термомодернізації будинків, в тому чисті що включає і ремонт дахів будинків”, – зауважила голова громади.

Лідія Томашевська запропонувала жителям багатоповерхівки свою допомогу в реєстрації ОСББ та залучені Фондів з енергозбереження. Однак, що стосується виділення коштів з місцевої казни, то тут Томашевська зазначила, що хоч законодавство і не забороняє часткове співфінансування з місцевих бюджетів, але грошей в казні громади немає. Адже всі кошти, мовляв, йдуть на допомогу ЗСУ, підтримку родин загиблих Героїв, зарплату працівникам комунальних установ та виплату комунальних послуг. Тож, мовляв, хай жителі аварійної багатоквартирки навіть і не розраховують на фінансову допомогу з бюджету громади.

“Мені колись сказали: “Навчись казати ні”. Це робити важко. Але я вам пояснила реальну ситуацію”, – казала очільниця громади.

Однак, зауважимо, на виплати штрафів, а нагадаємо, нещодавно Іваничівську селищну раду оштрафували на 156 тисяч гривень за наявність на території громади стихійних сміттєзвалищ, суди з Аванті, послуги приватних юристів та виплату чималих премій своїм найвідданішим працівникам кошти пані Томашевська знаходить. Жителі аварійного будинку просили для початку не так і багато – 80 тисяч гривень, які використають на ремонт найгірших місць покрівлі.

Також мешканці попросили допомоги щодо відновлення освітлення під’їзду, коридорів та сходів будинку. Томашевська запевнила, що вивчить це питання і постарається його вирішити.

Тож наразі мешканці будинку вирішили завершити процес створення ОСББ, продовжити добиватися матеріальної допомоги з місцевого бюджету, а також обміркувати пропозицію щодо співпраці з Фондами з енергозбереження. Тут, на думку жителів, є одна проблема – навіть 30% співфінансування для них – це величезна сума, якщо дійсно йтиметься про мільйони. Адже живуть в п’ятиповерхівці в основному пенсіонери, квартиранти та переселенці.

Читайте також:




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 Квітня, Понеділок