<

В Іваничівській громаді прийняли зміни до Програми підтримки місцевих військових та їх родин, однак коштів на їх реалізацію поки немає

15:31 | 14.02.2024 / Іваничі / , , /
Перегляди
511
/ 1 коментар

В Іваничівській громаді прийняли зміни до Програми підтримки місцевих жителів, яких мобілізовано до лав Збройних Сил України. Рішення прийняли депутати на позачерговій сесії селищної ради 13-го лютого.

На фінансування Програми підтримки жителів громади, яких мобілізовано до лав Збройних Сил України та які беруть участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України, та членів сімей загиблих військовослужбовців на 2024-2025 роки необхідно 3 мільйони 450 тисяч гривень. Ці кошти очільники селищної ради планують брати з місцевого бюджету. Щоправда наразі грошей на реалізацію програми в місцевому бюджеті немає. Їх планують закласти, коли буде перерозподіл вільних залишків. Однак, коли саме це буде поки невідомо.

Начальниця відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Оксана Приступа зазначила, що серед запропонованих змін до програми – виділення матеріальної допомоги для кожної сім’ї загиблого, померлого чи зниклого безвісти військовослужбовця, що проживає на території громади, часткове відшкодування пільг на комунальні послуги для цих сімей, встановлення на території громади пам’ятних знаків і меморіальних дошок, присвячених пам’яті загиблих військовослужбовців та підтримка громадської організації «Герої не вмирають».

За словами Оксани Приступи, програма підтримки військових та їх сімей передбачає:

 • надання одноразової матеріальної допомоги мобілізованим до лав Збройних Сил України, які беруть участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. Для цього передбачили 300 тисяч в цьому році та 200 тисяч в наступному.
 • надання одноразової матеріальної допомоги жителям, які уклали контракт на проходження військової служби. Для цього, мовляв, на рік потрібно по 100 тисяч гривень.
 • встановлення на території громади пам’ятних знаків і меморіальних дошок, присвячених пам’яті загиблих військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. Це обійдеться по 100 тисяч гривень в рік.
 • на ритуальні та транспортні послуги хочуть виділити по 200 тисяч гривень на рік.
 • ще 200 тисяч гривень заклали на відзначення пам’ятних дат і подій та вшанування пам’яті загиблих жителів громади, які загинули під час захисту України.
 • надання одноразової матеріальної допомоги на встановлення пам’ятника членам сім’ї загиблих і померлих військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. Для цього запланували 150 тисяч гривень на цей рік і 200 тисяч на 2025 рік.
 • надання одноразової матеріальної допомоги на лікування військовослужбовцям. Це обійдеться в 100 тисяч гривень щорічно.
 • надання матеріальної допомоги членам сім’ї загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. Для цього, за підрахунками місцевої влади, необхідно щонайменше 250 тисяч гривень цьогоріч і ще 300 тисяч наступного року.
 • надання одноразової матеріальної допомоги на оплату комунальних послуг членам сім’ї загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. На це запланували 125 тисяч гривень цього року і 150 тисяч – наступного.
 • компенсація вартості зубопротезування членам сім’ї загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. Для цього передбачили 125 тисяч на цей рік і 150 тисяч – наступний.
 • фінансова підтримка громадських організацій, що представляють інтереси сімей загиблих і померлих військовослужбовців та зниклих безвісти, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України. На це щороку потрібно 100 тисяч гривень.
 • виготовлення Книги пам’яті, яке обійдеться в 100 тисяч гривень.

Як повідомила очільниця відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я, загалом для реалізації програми підтримки військових та їх родин необхідно щонайменше 3 мільйони 450 тисяч гривень. З них один мільйон 700 тисяч – цього року та ще один мільйон 750 тисяч наступного 2025 року.

“Фінансування визначених програмою заходів здійснюватиметься в межах видатків, передбачених у бюджеті Іваничівської громади на відповідний рік та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України. Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до бюджету громади впродовж терміну дії програми”, – зазначила Оксана Приступа.

Зміни до програми підтримки військових та їх родин депутати підтримали одноголосно. До речі, на розгляд цього питання прийшли рідні загиблих Героїв, які найбільше зацікавленні в прийнятті й функціонуванні цієї програми.

Тож тепер місцеві військові, які захищають рідну країну від окупантів, та сім’ї загиблих Героїв можуть звертатися за фінансовою допомогою в селищну раду й отримати певну суму коштів чи грошову компенсацію.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Квітня, Неділя
13 Квітня, Субота