Гройсман зустрівся з шахтарями «Львіввугілля»
12-го червня Гройсман зустрівся із гірниками ДП «Львіввугілля», керівництвом Львівської області та міста Червоноград, щоб обговорити проблеми шахт.
Приводом для зустрічі стала непроста ситуація на підприємстві, де зростає заборгованість по заробітній платі, не відвантажується продукція, а на деяких шахтах зупинено видобуток через непорозуміння з керівництвом копалень, – повідомляє Урядовий кур’єр.
Все це змушує простих робітників або шукати додаткового заробітку, або виїжджати на заробітки до сусідньої Польщі, або влаштовувати гучні акції протесту.
«Я відгукнувся на пропозицію зустрітися. Мені важливо обговорити проблеми, з’ясувати їхні причини і зробити так, аби не допускати їх у майбутньому», – сказав Володимир Гройсман.
Шахтарі підтвердили інформацію Глави Уряду про те, що вугілля, яке виробляють шахти ДП «Львіввугілля», має закуповувати держхолдинг «Центренерго», який наразі знаходиться в управлінні Фонду державного майна. Але закупівлі не відбуваються. Саме тому шахти не мають обігових коштів і можливості оплачувати працю шахтарів та персоналу копалень.
Під час зустрічі Прем’єр-міністр дав доручення Міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, а також керівництву ФДМУ розблокувати закупівлі і зробити вугілля державних шахт пріоритетним для державних енергокомпаній. Одночасно він дав доручення Держаудитслужбі провести перевірку формування собівартості вугілля на державних шахтах і спростував всі чутки про можливу приватизацію прибуткових шахт об’єднання.
Окремо Глава Уряду зупинився на питанні призначення керівництва шахт і підприємства в цілому. Вже завтра подання на відповідні посади мають бути обговорені, а люди – призначені. Причому ключовий критерій відбору – довіра шахтарів.
«Є ДП «Львіввугілля», є його керівництво. Воно має організувати роботу так, аби шахтар прийшов, відпрацював зміну, отримав зарплату – і все. Тож треба визначити керівника, якому довіряють. Я ставлю на контроль. Ситуацію в ДП «Львіввугілля» треба вирішити на системній основі. Приклад Червонограда може стати показовим», – сказав Гройсман
Проблема існує з 1995 року обговорюють і з’ясовують причини вже 24 роки .Далі обговорень і з’ясовувань справа не просувається .Шахтарі живуть трьома питаннями- коли дадуть гроші скільки і коли наступна виплата
а ти шо хочеш, віталік, шоб їм вчасно гроши виплачували ? в кращих традиціях совка ?
В звичайних традиціях європейських держав.
…традиціях, які стали такими внаслідок впливу СССР…