<

Данія дозволила будівництво “Північного потоку-2”: що це за проект та яку загрозу він несе для України

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:47 | 1.11.2019 / Новини / , /
Перегляди
1
/ коментарі 2

Компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. На це рішення у “Газпромі” чекали більше двох років.

Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу “Північний потік 2” на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів у Данії – ред.) протяжністю 147 км, – пише УНІАН з посиланням на відомство.

Це була остання країна ЄС, яка не хотіла узгоджувати маршрут. Раніше будівництво схвалили Німеччина, Фінляндія і Швеція.

Що це за проект та яку загрозу він несе для України?

Північний потік – газопровід з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Це газопровід в обхід України. Вартість проекту – 9,5 мільярда євро.

Планова протяжність газопроводу становитиме понад 1,2 тис. км, пропускна здатність – 55 млрд кубометрів газу на рік. Проєкт фінансує та реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall, – пише LB.ua

Потік почали будувати 2016-го року, і планують запустити до кінця 2019-го. Україна виступає категорично проти його будівництва.

Позицію України підтримують США і погрожують санкціями. Також Україну підтримали Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва та Естонія. Однак, після кількох років дискусій Європа таки дала проекту “зелене світло”.

Таким чином, Україна ризикує залишитися без транзиту газу до Європи. Адже газовий контракт з Росією спливає 31-го грудня цього року. А це мільярди доларів доходу до держбюджету.

Крім того, в Україні можуть виникнути проблеми з постачанням газу через “реверс”.

Будівництво “Північного потоку-2” через акваторії Німеччини та Фінляндії вже повністю завершено, Данія була останньою країною Євросоюзу, яка не погоджувала маршрут “Північного потоку-2”.

У червні компанія Nordstream 2 AG відкликала початкову заявку, подану 2017-го року, про прокладання газопроводу через територіальні води країни на південь від Борнгольму.

Повідомляли, що цей процес буде завершено, щойно проведуть оцінку впливу на навколишнє середовище, а також аспектів, пов’язаних із безпекою.
коментарів: 2
  1. Дозволила чи не дозволила, то таке, а в нашому Новіку і без тої Данії Гаврилюк хоче тарифи для людей підняти! Вже в нас і так ті батареї дорожче ніж в Данії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа