<

Через «Устилуг» намагались вивезти 13 антикварних книг та дві медалі

15:18 | 3.05.2024 / Новини / , /
Перегляди
116
/ Коментарі відсутні

13 книг, виданих на зорі ХХ сторіччя, а ще 2 медалі, які можуть мати історичну чи культурну цінність, вилучили з багажу водія на посту «Устилуг» Це – вже другий випадок схожого правопорушення, виявленого на «зеленому коридорі» пункту пропуску впродовж тижня.

Про це повідомили у пресслужбі Волинської митниці.

Порушником, який намагався вивезти антикваріат за кордон без належного дозволу Міністерства культури України, тепер став громадянин Естонії.

Як і належить у таких випадках, митники передали їх на експертизу науковцям, а до правоохоронних органів скерували повідомлення про ознаки злочину, попередньо кваліфікованого за ст. 201 Кримінального кодексу “контрабанда культурних цінностей”.

В українському законодавстві антикварними можуть бути визнані культурні цінності як об’єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне чи наукове значення, а тому підлягають збереженню, відтворенню та охороні державою, які створені більше 50 років тому. Про висновки науковців щодо цієї підбірки книг розповімо за результатами експертизи.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Червня, Неділя