<

Частина звільнених з полону українців вважалася зниклими безвісти, — Зеленський

01:38 | 4.01.2024 / Новини / , /
Перегляди
163
/ Коментарі відсутні

Пам’ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів.

Про це у своєму зверненні заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Сьогодні, попри всі виклики, гарна новина за довгий час. Вдалося звільнити з російського полону більше 200 наших людей – воїнів, і дуже важливо, цивільних. Памʼятаємо про всіх українців, які у російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів. Ми використовуємо кожну можливість, пробуємо всі варіанти посередництва. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути допомогою, ми піднімаємо тему повернення наших полонених. І будемо й надалі працювати, щоб повернути усіх наших», – сказав Зеленський.

Як додав глав держави, додому повернули і воїнів ЗСУ, і воїнів Нацгвардії, прикордонників, воїнів ВМС, більшість з них – солдати та сержанти, але є й офіцери.

«Дійсно, хороший день для України. Частина з цих воїнів – захисники Маріуполя та Азовсталі. Про частину зі звільнених навіть на початку не було відомостей, що вони в полоні, і вважалося, що вони зникли безвісти. Дуже важливо зберігати надію», – сказав Президент.

Він подякував усій команді, яка працювала і працює, щоб обміни продовжувались – це голова ГУР Кирило Буданов, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, представник ГУР Андрій Усов, голова СБУ Василь Малюк, голова МВС Ігор Клименко.

«І, звичайно, я дякую кожному нашому воїну на передовій, хто бере окупантів у полон і поповнює наш обмінний фонд. Чим більше росіян беремо у полон, тим більш результативні будуть перемовини щодо обмінів», – сказав глава держави.

Нагадаємо, 3-го січня відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими — звільнено 230 українців та українок.

З російського полону повернули нововолинця Іллю Музику
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Травня, Неділя
25 Травня, Субота