<

Український фільм потрапив до конкурсу короткометражок Каннського кінофестивалю

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:13 | 29.04.2023 / Борщ /
Перегляди
17
/ Коментарі відсутні

Фільм української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура «Як це було» відібрали до головного конкурсу короткометражних фільмів 76-го Каннського кінофестивалю.

Саме у Каннах відбудеться світова прем’єра фільму, що розповідає про повернення додому вперше після початку повномасштабної війни в Україні, пише УП. Життя.

Події фільму відбуваються взимку 2023 року в Києві. Героїня фільму Лера, яка майже рік живе в Берліні, повертається додому вперше після початку вторгнення. У Києві вона зустрічає друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни.

Головні ролі у фільмі зіграли Валерія Березовська та Кирило Земляний.

Режисерка Анастасія Солоневич поділилася радісною новиною у Facebook і зазначила, що з 24 лютого записувала свої спостереження та фіксувала пережитий досвід. У листопаді 2022-го після розмови з польським режисером Даміаном Коцуром виникла ідея фільму.

«16 грудня ми зателефонували одне одному і сказали: «Так, давай знімемо цей фільм». А 3 січня вже були в Києві. Валерія зіграла і мій, і свій досвід, і досвід багатьох українців, які виїхали з дому й повернулися вперше після початку війни», – додала режисерка.

Разом з українсько-польською стрічкою до конкурсу відібрали 11 фільмів із 12 країн – Аргентини, Колумбії, Іспанії, США, Франції, Угорщини, Індонезії, Ісландії, Норвегії, Великої Британії, Польщі й України. Переможця конкурсу короткометражних фільмів оголосять 27 травня.

76-й Каннський кінофестиваль триватиме з 16 до 27 травня 2023 року.

У Каннах покажуть такі довгоочікувані фільми, як «Вбивці квіткового Місяця» Мартіна Скорсезе, «Індіана Джонс і реліквія долі» Джеймса Мангольда та «Місто астероїдів» Веса Андерсона.

Журі фестивалю у 2023 році очолить шведський режисер Рубен Остлунд, чия сатирична комедія «Трикутник смутку» стала переможцем Канн минулого року.

Відкриє кінофестиваль історична драма «Фаворитка», головну роль у якій зіграв Джонні Депп.

Також на Каннському кінофестивалі відбудеться прем’єра документального фільму «Звідки куди» польського режисера Мачека Хамела про евакуацію українських біженців після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *