<

Захист та стиль: повний гід по вибору та догляду за сонцезахисними окулярами

10:33 | 29.02.2024 / Статті / /
Перегляди
44
/ Коментарі відсутні

Вибір сонцезахисних окулярів — це не лише питання стилю, але й здоров’я. Правильно підібрані окуляри забезпечують захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, запобігаючи пошкодженню очей.

Водночас такий елемент, як оправа, чи то оправа жіноча для окулярів або чоловіча допомагають створити неповторний образ та індивідуальний стиль.

Як вибрати оправу для сонцезахисних окулярів з урахуванням форми обличчя

Правильний вибір оправи сонцезахисних окулярів може значно покращити ваш зовнішній вигляд, підкресливши переваги обличчя та приховавши можливі недоліки. Ось кілька ключових аспектів, які варто враховувати, вибираючи оправу за типом обличчя:

Для круглого обличчя

 • Квадратні або прямокутні оправи: вони додають кутів круглому обличчю, роблячи його візуально більш витягнутим та вузьким.
 • Тонкі оправи: вибір більш тонких оправ допоможе уникнути надмірної ваги на обличчі, зберігаючи його легкість та відкритість.

Для овального обличчя

 • Універсальність вибору: овальне обличчя вважається ідеальним за пропорціями, тому підходить майже будь-який тип оправи.
 • Експериментуйте зі стилем: ви можете сміливо експериментувати з різними формами та кольорами, знаходячи ті, що найкраще відображають вашу індивідуальність.

Для квадратного обличчя

 • Округлі або овальні оправи: вони пом’якшують різкі лінії щелепи та лоба, надаючи обличчю більш м’які риси.
 • Оправи з високими дужками: такі моделі візуально подовжують обличчя, роблячи його більш пропорційним.

Для серцеподібного обличчя

 • Окуляри “авіатори” або оправи з широким низом: вони балансують широкий лоб та вузький підборіддя, надаючи обличчю більш гармонійні пропорції.
 • Оправи з легкими або прозорими дужками: такий вибір зменшить візуальний тиск на верхню частину обличчя.

Пам’ятайте, що найважливіше при виборі сонцезахисних окулярів — це ваш комфорт та впевненість у тому, що ви виглядаєте чудово. Не бійтеся експериментувати та пробувати нові стилі, щоб знайти ідеальну оправу, яка підкреслить вашу унікальність.

Важливість UV захисту в сонцезахисних окулярах

Захист очей від ультрафіолетового (UV) випромінювання є надзвичайно важливим аспектом збереження зорового здоров’я. Ультрафіолетове випромінювання поділяється на два основних типи, які мають різний вплив на очі: UVA та UVB промені.

UVA промені

UVA промені проникають глибше в око та можуть спричинити довготривалі пошкодження, такі як катаракта (помутніння кришталика ока) або макулярна дегенерація (пошкодження сітківки, що може призвести до втрати зору). Хоча UVA промені менш інтенсивні порівняно з UVB, їхня постійна дія протягом часу може мати серйозні наслідки для зорового здоров’я.

UVB промені

UVB промені є більш енергійними та можуть спричинити негайні пошкодження, такі як фотокератит або “снігова сліпота” — тимчасове запалення рогівки, яке викликає біль, почервоніння та навіть тимчасову втрату зору. Хоча експозиція UVB променям зазвичай менша за тривалістю, її наслідки можуть бути дуже болісними та шкідливими.

100% UV захист

При виборі сонцезахисних окулярів важливо звертати увагу на рівень UV захисту. Окуляри, які забезпечують 100% захист від UVA та UVB променів, найкраще підходять для повного захисту очей. Це означає, що окуляри блокують всі ультрафіолетові промені, що досягають поверхні лінз, запобігаючи їх негативному впливу на очі.

Догляд за сонцезахисними окулярами

Правильний догляд за сонцезахисними окулярами не тільки продовжить їхній термін служби, але й забезпечить незмінну якість захисту ваших очей від ультрафіолетового випромінювання. Ось декілька важливих аспектів, на які варто звернути увагу:

Регулярне очищення лінз

 • Використання спеціальної м’якої тканини: для очищення лінз від пилу, відбитків пальців та інших забруднень використовуйте спеціальну м’яку тканину, призначену для очищення оптики.
 • Застосування розчину для очищення окулярів: уникайте використання миючих засобів, які містять аміак або інші агресивні хімікати, оскільки вони можуть пошкодити покриття лінз. Краще вибрати спеціалізований розчин для очищення окулярів.

Зберігання в жорсткому футлярі

 • Захист від механічних пошкоджень: жорсткий футляр захистить ваші окуляри від ударів, подряпин та інших механічних пошкоджень під час транспортування.

Уникнення високих температур

 • Захист від деформації та пошкодження: високі температури можуть спричинити деформацію оправи та пошкодження покриття лінз. Уникайте залишення окулярів на сонці, особливо на приладовій панелі автомобіля або біля вікон.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *