Сучасні каркасні будинки: які вони?
Сутність будівельного явища з такою технологією полягає в тому, що фізичною основою каркасної архітектури є власне каркас з деревини, обшитий стіновими матеріалами. Кілька століть тому вже існували каркасні будинки в північній Європі, наприклад, в Німеччині. Їх називають фахверками. Вони мають поважний вік, але і досі не втратили житлову функціональність.
Дерев’яні каркасні будинки мають тривалу історію в Фінляндії та інших країнах Скандинавії. В українських селах також традиційно будували каркасні хати з глиняним і рослинним наповнювачем.
Різновиди каркасної архітектури
В загальній системі каркасних споруд простежуються відмінності в способах формування конструкцій. Серед відомих і розповсюджених технологій такі приклади:
- каркасно-стійковий метод монтажу дерев’яного каркаса, в якому використовують довгі міцні заготівлі у вертикальному розташуванні навіть для двох поверхів. Таке будівництво характерне для фінських майстрів;
- каркасно-щитовий метод, в якому відбувається збирання на заводі великих за площею деталей для стін;
- канадська технологія будівництва, в основі якої — СІП-панель;
- інженерам відомі ще 2-3 методи каркасної забудови.
Каркасна технологія в Україні
В українських умовах непросто приживаються нові будівельні технології з причини інерційності традицій, але багатьом до душі припали акуратні, привабливі будиночки з СІП-панелей з підвищеною здатністю до збереження тепла.
Особливість й переваги СІП-панельних споруд в тому, що збирають їх швидко, оздоблюють легко, а жити в них комфортно. СІП-панель є основою і головною перевагою щодо інших каркасних методів. Складається виріб з трьох шарів. Два зовнішніх елементи — це орієнтовано-стружкові плити імпортного постачання, а між ними щільно і надійно вклеєний утеплювач з пінополістиролу.
Зацікавлені в будівництві як такому та ті, що планують придбання нового будинку, просто чули, або ретельно вивчали можливості і переваги СІП-панельного будинку. Кращим доказом краси й ефективності є приклади реальних споруд в містах і селах України. Досвід виробничо-будівельної компанії має портфоліо робіт, зразків і досягнень в будівництві каркасного житла. Ознайомитися можна за посиланням на сайт компанії — https://lighthouse.kyiv.ua/budivnycztvo/budynky-z-sip-panelej, де є не просто інформація і приклади, а відображення великого будівельного досвіду по випуску СІП-панелей і будівництва з них сучасних будинків.