<

Секрети вирощування та догляду за саджанцями Ремонтантної полуниці

17:32 | 12.10.2023 / Статті / /
Перегляди
93
/ Коментарі відсутні

Садівництво – це захопливе хобі, яке дарує радість і задоволення. Однак для досягнення успіху в саді потрібна не тільки відданість, але і знання. Однією з популярних культур, яку можна вирощувати в саду, є ремонтантна полуниця. Вона відзначається не тільки смачними ягодами, але і здатністю плодоносити протягом усього сезону. У цій статті ми розглянемо секрети вирощування та догляду за саджанцями ремонтантної полуниці.

Вибір та підготовка саджанців

Першим кроком до успішного вирощування ремонтантної полуниці є вибір якісних саджанців і їх підготовка до посадки.

Вибір сорту

Сорт ремонтантної полуниці може суттєво вплинути на врожай та смак ягід. Основні ремонтантні сорти полуниці включають:

 1. Херітейдж – цей сорт відомий солодкими і ароматними ягодами. Він є одним з найпопулярніших серед садівників.
 2. Аутумн Блісс – славиться великими і солодкими ягодами, які дозрівають наприкінці сезону.
 3. Каролайн – це сорт з гарним урожаєм і солодкими ягодами, які можуть бути використані для свіжого споживання або консервації.
 4. Джоан Джі – сорт, що має великі і соковиті ягоди, які дозрівають на початку літа.

Вибір сорту залежить від ваших власних уподобань і кліматичних умов вашого регіону. Перед покупкою зверніть увагу на характеристики кожного сорту та його вимоги до клімату.

Підготовка ґрунту

Полуниця вимагає добре дренованого та поживного ґрунту. Перед посадкою видаліть всі бур’яни і добре розкопайте ґрунт на глибину приблизно 12-15 см. Додайте компост або органічне добриво, щоб збільшити родючість ґрунту. Також важливо переконатися, що рівень кислотності (pH) ґрунту відповідає потребам полуниці, який зазвичай повинен бути близько 6.0-6.5.

Правила посадки

Ремонтантна полуниця це рослина, яка для рясного плодоношення вимагає правильної посадки. Тому після вибору сорту і підготовки ґрунту настав час для безпосередньої посадки саджанців ремонтантної полуниці.

Ось основні правила, які варто враховувати під час цього процесу:

 • Полуницю слід садити на відстані приблизно 30-45 см одна від одної, щоб забезпечити їм достатньо простору для росту та розвитку. Велика густота посадки може призвести до конкуренції за живлення та вологу, що негативно вплине на врожайність.
 • Саджанці ремонтантної полуниці слід садити на глибину, на якій вони росли в контейнері або горщику. Зазвичай це близько 5-7 см глибоко. Занадто глибока посадка може призвести до гнильцю коренів, а занадто поверхнева – до пересихання.
 • Обов’язково рясно полийте полуницю після посадки, щоби саджанці швидше прижилися.
 • Також рекомендується мульчувати ґрунт під полуницею. Мульча допомагає зберегти вологу, запобігає росту бур’яну та захищає корені від перегріву та пересихання.

Особливості вирощування ремонтантної полуниці

Догляд за ремонтантною полуницею має бути систематичним та уважним, особливо під час періоду активного росту та плодоношення та включати наступні процедури:

 • Полив

Ремонтантна полуниця потребує регулярного поливу, особливо під час спекотної та сухої погоди. Важливо забезпечувати рівномірне та рясне зволоження коріння, уникати пересушування та застою води у ґрунті.

 • Удобрення

Регулярне підживлення рослин – ключ до високого врожаю. Використовуйте органічні добрива або спеціальні добрива для полуниці, які містять необхідні макро- та мікроелементи.

 • Обрізка

Після закінчення плодоношення обріжте старі та пошкоджені гілки, залишаючи сильні та здорові. Це допоможе рослині зберегти форму та сприятиме росту нових пагонів.

 • Захист від шкідників та хвороб

Слід регулярно перевіряти рослини на наявність шкідників та хвороб. Вчасні заходи для їх контролю та лікування допоможуть зберегти здоров’я рослин і врожай.

Полуниця ремонтантна дарує нам можливість насолодитися смачними ягодами не лише влітку, але й восени. З дотриманням правильних методів вирощування та догляду ви зможете отримувати врожаї цієї смачної ягоди роками. До всіх секретів вирощування ремонтантної полуниці додається ваша увага і старанність, що зробить ваш сад більш врожайним і красивим. Насолоджуйтесь смаком своїх власних ягід та радуйте свою родину свіжими та смачними полуницями!
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *