<

Моторне мастило 10w40: характеристики, поради щодо вибору

10:36 | 2.04.2024 / Статті / /
Перегляди
65
/ 1 коментар

Олива 10W-40 є всесезонною моторною оливою, широко використовуваною в автомобільній індустрії завдяки своїм адаптивним характеристикам. Цифри в назві означають в’язкісні показники продукту за різних температур: “10W” – в’язкість за низьких температур (зимовий індекс), що забезпечує легкий запуск двигуна за холодної пори року, а “40” – в’язкість за високих температур, що гарантує ефективне змащування та захист двигуна за інтенсивної експлуатації.

Така універсальність робить 10W-40 ідеальним вибором для різних кліматичних умов і умов експлуатації, забезпечуючи тривалий термін служби двигуна і економію палива за рахунок зниження тертя між рухомими частинами. Використання оливи відповідної в’язкості вкрай важливе для підтримки оптимальної роботи автомобільного двигуна і запобігання його передчасного зносу.

Переваги застосування високоякісної моторної оливи

Переваги включають:

 • Зниження тертя і зносу: Ефективне змащення рухомих частин двигуна допомагає зменшити тертя і фізичний знос, що призводить до збільшення терміну служби автомобільного двигуна.
 • Економія палива: Мінімізація тертя сприяє зниженню споживання палива і, відповідно, зменшенню експлуатаційних витрат.
 • Чистота двигуна: Якісне мастило ефективно видаляє відкладення і запобігає утворенню нагару, забезпечуючи стабільну та ефективну роботу двигуна.
 • Стійкість до високих температур і тиску: Відповідна олива витримує екстремальні умови, що є критично важливим за інтенсивної експлуатації автомобіля.
 • Захист двигуна в різних умовах: Регулярне використання якісної оливи забезпечує надійний захист двигуна в різноманітних погодних умовах і за різних стилів водіння.

Типи масла для двигуна

 • Синтетичні оливи: Створюється шляхом хімічної модифікації нафтових продуктів. Забезпечує високу продуктивність і захист двигуна за екстремальних температур. Довше зберігає свої змащувальні властивості, що дає змогу рідше міняти оливу. Підходить для сучасних високотехнологічних двигунів і екстремальних умов водіння.
 • Напівсинтетичні оливи: Є гібридом синтетичних і мінеральних олив, поєднуючи їхні переваги. Пропонує поліпшені характеристики порівняно з мінеральною оливою, але коштує дешевше за синтетичну. Підходить для повсякденного використання в умовах помірних навантажень на двигун.
 • Мінеральні оливи: Отримуються шляхом прямої перегонки нафти, без додаткових хімічних змін. Добре підходить для старих моделей автомобілів і двигунів з великим пробігом. Має коротший інтервал заміни порівняно з синтетичними та напівсинтетичними оливами. Є найбільш економічним варіантом серед типів моторних олив.

Як здійснити правильний вибір моторної оливи 10W-40

Рекомендації щодо вибору оливи включають:

 • Дотримання рекомендацій виробника автомобіля: Обов’язково ознайомтеся з посібником з експлуатації вашого автомобіля та дотримуйтесь вказівок виробника щодо типу та в’язкості оливи. Це гарантує, що мастило відповідатиме технічним вимогам і не призведе до зниження продуктивності двигуна.
 • Врахування умов експлуатації: Розгляньте умови, в яких ви зазвичай використовуєте свій автомобіль, включаючи клімат, стиль водіння і частоту використання. Це допоможе вибрати мастило, яке найкращим чином підходить для цих умов.
 • Вибір правильної в’язкості: Обирайте оливу з в’язкістю, рекомендованою виробником вашого автомобіля, щоб забезпечити оптимальне змащування і захист двигуна в різних температурних умовах.
 • Розгляд типу оливи: Визначте, який тип мастила найкраще підходить для вашого автомобіля: синтетична, напівсинтетична або мінеральна. Це залежить від віку автомобіля, його стану та ваших індивідуальних вимог.
 • Перевірка класифікації та допусків: Переконайтеся, що обрана олива має необхідні допуски від виробників автомобілів та міжнародних організацій. Це підтверджує її якість і відповідність стандартам.

Несвоєчасна заміна моторної оливи SAE 10W-40

Якщо не замінити масло вчасно, це може призвести до низки негативних наслідків для автомобільного двигуна:

 • Прискорений знос двигуна: Старе масло втрачає свої змащувальні властивості, що призводить до збільшення тертя між рухомими частинами. Це прискорює їх знос, скорочуючи термін служби двигуна.
 • Накопичення відкладень: Використана моторна олива з часом накопичує бруд, металеві частинки та інші домішки, що призводить до утворення відкладень і забруднення двигуна. Це може заблокувати масляні канали та погіршити циркуляцію оливи.
 • Перегрів двигуна: Олива також виконує функцію охолодження двигуна, відводячи тепло від гарячих частин. Застаріле мастило менш ефективне в цьому відношенні, що може призвести до перегріву і пошкодження двигуна.
 • Втрата потужності та ефективності: Зношене масло не може забезпечити оптимальне змащення, що призводить до зниження потужності та ефективності двигуна. Це також збільшує споживання пального та викиди забруднювальних речовин.
 • Збільшення ризику серйозних поломок: Ігнорування регулярної заміни оливи збільшує ризик виникнення серйозних несправностей двигуна, що може призвести до дорогих ремонтів і навіть повного виходу двигуна з ладу.

Чому купівлю моторної оливи 10W-40 краще робити в Exist?

Вибір Exist.ua для купівлі моторної оливи 10w40 в exist.ua гарантує клієнтам цілу низку переваг, починаючи від асортименту і закінчуючи рівнем обслуговування. Магазин пропонує великий вибір олив від відомих виробників, забезпечуючи при цьому високу якість кожного товару. Також прагне до того, щоб кожен клієнт знайшов саме те, що шукає, за найвигіднішою ціною.

Цінова політика розроблена з урахуванням інтересів покупців. Регулярні акції та знижки роблять пропозиції в магазині ще більш привабливими.

Варто відзначити зручний пошук товарів на сайті, який дає змогу швидко знаходити потрібні запчастини, зокрема й моторне мастило, використовуючи VIN-номер автомобіля. Це значно спрощує вибір і мінімізує ризик придбання невідповідного товару.

Крім того, магазин пропонуємо різноманітні варіанти доставки, включно з відправленням Новою поштою та Укрпоштою, що забезпечує оперативність і доступність товарів у будь-якому куточку країни. Для жителів певних регіонів доступний також зручний самовивіз із магазинів мережі.

Нарешті, підтримка клієнтів працює на Відмінно. Фахівці магазину завжди раді допомогти вам з вибором, відповісти на запитання та надати всю необхідну інформацію про продукцію та послуги. Магазин цінує кожного клієнта і прагне запропонувати найкращий сервіс на ринку.

Обираючи Exist.ua, ви отримуєте не просто моторну оливу, а цілий пакет переваг, включно з упевненістю в якості, економією, зручністю та підтримкою на всіх етапах вибору і купівлі.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *