<

Бойлер: функціонал пристрою та технічні характеристики

20:12 | 31.07.2023 / Статті / /
Перегляди
61
/ Коментарі відсутні

Обладнанням для нагрівання води є бойлер, здатний забезпечити нормальну температуру для комфорту постояльців. Такі пристрої давно використовуються у квартирах, будинках, на виробничих об’єктах та офісах. Гарячої централізованої води давно немає у багатьох містах України, тому саме бойлер є порятунком для більшості домашніх.

Правильно встановлена техніка безпечна у використанні, завжди є запас гарячої води, а проста установка унеможливлює необхідність зміни або ремонту комунікацій. Можна вибрати бойлер з будь-яким кріпленням, форми та об’єму. Управління доступне механічним чи електронним способом. Також є набір додаткових функцій та елементів захисту.

Відмінні риси бойлерів

Серед критеріїв вибору варто згадати бренд, обсяг бака, габарити, вартість, кількість та вид нагрівальних елементів. Бажано заздалегідь провести вимірювання місця, куди планується встановлення техніки. Залежно від цього вибирається циліндрична форма, кругла, прямокутна чи slim, тобто тонкі бойлери. Також встановлення можливе вертикально або горизонтально.

У бойлерах встановлюється два види ТЕНів – сухий та мокрий. Сухий поміщається в скляну колбу і не контактує з водою, а мокрий контактує і з часом покривається нальотом, що призводить до його заміни та додаткових витрат.

Бойлери оснащуються одним або двома нагрівальними елементами. Буде суттєва різниця у швидкості нагрівання та витраті електрики. Плюс двох ТЕНів у тому, що при поломці одного з них другий продовжуватиме працювати та забезпечуватиме нагрівання.

Об’єм

Виробники пропонують при виборі об’єму бойлера користуватися наступною класифікацією:

  • 10-40 літрів (ідеальний варіант для однієї особи або невеликого офісу);
  • 50-80 (стандартне рішення для сім’ї з однією дитиною);
  • 80-150 (варіант для сім’ї з 4-5 осіб, а також для СТО, великого офісу та заміського будинку);
  • 200+ (техніка для великих промислових та виробничих об’єктів, де постійно потрібно багато гарячої води).

Вибраний об’єм прямо пропорційний габаритним розмірам та витраті електроенергії.

Обслуговування бойлерів

Виробники дають рекомендації щодо обслуговування техніки, щоб продовжити термін її служби. При перепадах електрики бажано використовувати стабілізатор напруги, а за можливості встановити на вході води фільтри для її очищення та пом’якшення. Раз на кілька років залежно від інтенсивності експлуатації бойлер потрібно чистити та міняти ТЕН.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *