Розповіли, скільки жінок служать в ЗСУ

Станом на 1 січня 2025 року у Збройних силах України військову службу проходять понад 70 тисяч жінок, 5 500 з яких служать на передовій.
Про це 8 березня повідомили в Міністерстві оборони України.
“Це на 20% більше, ніж у 2022 році. Держава адаптує політику соціального захисту, щоб забезпечити їхні права та рівні можливості”, — заявив заступник міністра оборони, бригадний генерал-юстиції Сергій Мельник.
У Міноборони зазначили, що жінки у Збройних силах України мають такі ж права, як і чоловіки, у питаннях зайняття посад, кар’єрного зростання та отримання військових звань. Водночас законодавство передбачає додаткові соціальні гарантії, які враховують особливості військової служби для жінок:
- Окремі приміщення для розміщення в польових умовах – у наметах (до 6 осіб) або спеціальних будівлях.
- Обмеження щодо навантажень – жінки не залучаються до небезпечних робіт та підіймають не більше 10 кг двічі на годину або 7 кг постійно.
- Право на звільнення – вагітність є підставою для звільнення з військової служби за власним бажанням, незалежно від воєнного стану.
- Відпустки – 126 днів у зв’язку з вагітністю та пологами, а також додаткові дні для догляду за дитиною.
“Жінки у війську щодня демонструють стійкість та професійність. Ми маємо забезпечити для них рівні можливості та умови служби. Тому Міноборони активно впроваджує політику гендерної рівності в армії, забезпечує кар’єрне зростання, створює спеціальні програми, розвиває міжнародне партнерство з Канадою, Великою Британією, Швецією та НАТО”, – зазначив заступник міністра оборони Сергій Мельник.
Він також наголосив, що законодавство забороняє дискримінацію, насильство та сексуальні домагання в армії, а порушників притягують до дисциплінарної або кримінальної відповідальності.
Серед пріоритетів Міноборони у цьому напрямку – медичне забезпечення військовослужбовиць та повний доступ до необхідних медичних послуг.