<

Вандали постійно руйнують старовинний цвинтар у Володимирі-Волинському

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:43 | 20.04.2016 / Володимир /
Перегляди
4
/ Коментарі відсутні

Ладомирський цвинтар, що у Володимирі-Волинському, постійно зазнає руйнування вандалами, які крадуть з нього, крім чавунних огорож, ще й епітафійні мармурові плити.

Про це власкору «Вголосу» розповів директор Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького Володимир Стемковський.

Музейники звернули увагу, що за останні півтора року з мармурових надгробків зникають епітафійні плити.

«Їх збивають, крадуть і, певно, є місцеві «умільці», які переписують прізвища на них та продають ці плити новим покупцям. Дуже багато зникло з кладовища чавунної огорожі, деяка була високохудожньої ковки. Залишилася та, яку злодії не можуть демонтувати. Все це роблять з мовчазного потурання місцевих органів влади та міліції. Вони повинні контролювати, хто і куди здає брухт. Ситуація тривожна. Ще рік-два – і від цвинтаря нічого не залишиться», – розповів Володимир Стемковський.

Володимир Стемковський бачить порятунок у встановленні огорожі навколо кладовища, його освітленні та охороні.

Ладомирський цвинтар директор музею називає волинською Личаківкою в мініатюрі, адже перше поховання на ньому датовано 1830 роком. Окрім львівського Личаківського кладовища, у Західній Україні такі стародавні кладовища частково збереглися у Бродах, Дрогобичі, Жовкві та Володимирі-Волинському.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Травня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі