Березовичівська «Санта-Барбара» Володимир-Волинського району, або хто Режисер?

13:11 | 26.09.2017 / Рубрика: Статті / 2 коментарі

25-го вересня, у Березовичівській сільській раді пройшла цікава сесія, на якій розглядалось питання ініціювання приєднання  до вже створеної Зимнівської ОТГ. Усе почалось стандартно: сільський голова Юрій Ковальчук провів організаційні «процедури», проаналізував ситуацію, яка склалась у громаді з питань децентралізації,  окреслив необхідність приєднання та труднощі, які виникнуть у наступному бюджетному році, якщо затягувати з рішенням про доєднання до уже створеної ОТГ. Надав слово запрошеному сільському голові Зимнівської сільської ради В’ячеславу Католику, який у свою чергу  представив досить переконливу презентацію про розвиток та успіхи громади протягом двох років об’єднання у цифрах і фактах. Депутати Березовичівської сільської ради  задавати йому різні запитання  щодо  розвитку їх території після процедури доєднання до Зимнівської ОТГ, отримували вичерпні відповіді, які їх задовольняли.

В обговоренні також взяли участь голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук та виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Валентина Степюк. У своїх виступах вони наголосили, що громада вже і так втратила два роки свого активного розвитку, затягуючи з прийняттям рішення, а так як процес децентралізації в районі у 2017 році йде до завершення, то затягування   процесу доєднання взагалі негативно вплине на громаду у 2018 році і стримуватиме її розвиток.  Адже в районі залишиться одна або дві сільські ради, яким доведеться підтримувати не тільки свої освітні  заклади,  інфраструктуру, благоустрій, а й апарат районної ради, різні районні структурні підрозділи і т. д. Тому про якийсь розвиток території взагалі питання не буде стояти, усе буде сконцентроване на тому, як вижити, бо взимку, можливо, не буде у бюджеті грошей аби очистити дороги від снігу. Усі депутати ніби погодились, що потрібно приймати позитивне рішення про приєднання до Зимнівської ОТГ.  І тут почалася чергова серія «Санта-Барбари»… Чому чергова? Тому що не раз збирали активістів, депутатів, обговорювали різні питання реформи децентралізації. Фахівці давали різні консультації, а невідомий Режисер «крутить своє кіно». Так хочеться дізнатись прізвище цього Режисера, хитрого боягуза, підленького егоїста, який думає тільки за себе і начхати йому на громаду.

Пробуємо його разом вирахувати. Участь у сесії брали 9 депутатів з 14. Чому така низька явка, коли вирішується важливе для громади питання? Напевно, є на те якісь невідомі для цього причини (явно не громадські, а особисті). Тому така низька явка вже насторожила. У голосуванні взяли участь 9 депутатів (сільський голова з невідомих причин участі у голосуванні не брав).  За приєднання до Зимнівської ОТГ – 6 депутатів, утримались – 3 депутати. Проаналізували голосування: представники культури, освіти і т. д. – голосували «за», бо розуміють, що тільки в об’єднаній громаді можливий подальший розвиток, нові перспективи росту комунальних установ, створення комфортних умов проживання і праці. А хто ж ті, що утримались? Один з них – пенсіонер, двоє – фермерів. Виникає питання, чому не підтримали  рішення про приєднання? Пенсіонер – це, напевно, консерватор, особа, яка завжди сумнівається у нововведеннях. Фермери – нелегальна оренда землі чи нелегальні прибутки, самозахват земель чи інших ресурсів? Боязкість, що після приєднання пройде інвентаризація земель і усе це стане явним?  А, можливо, просто домовленість декількох осіб про недопущення прийняття рішень про приєднання? Тут робимо паузу… А кому вигідне затягування процесу приєднання? Хто ж Режисер? Адже абсолютно усі переконані, що доєднання просто неминуче. Хто і чого боїться?  І чому громада стає заручником «режисерських інтриг»?

Голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук закликає пришвидшити  процес приєднання і завершити реформу децентралізації до кінця цього року. До речі, це єдина районна рада в нашому регіоні, яка активно допомагає цим процесам, тоді як інші, тримаючись за високі посади, його уповільнюють. Помічник народного депутата України Ігоря Гузя  Віктор Хиць у своєму виступі наголосив, що не розуміє, чиї інтереси відстоює депутатський корпус, але явно, не громади. Закликав задуматись, чи виграє громада від відтягування процесу доєднання.

То хто ж затягує цей процес? Сільська рада? Так працівники апарату і виконавчий комітет підтримували прийняття рішення за доєднання. Сільський голова?  Теж підтримував і закликав прийняти   позитивне рішення. Цікава «санта-барбара»: два фермери і один пенсіонер стримують процес? Чи все таки  є якась підводна течія, яка «стиха» підживлює цей процес затягування приєднання?  То хто ж  Режисер?

Надіємось, що громада Березовичівської сільської ради не буде довго дивитись на цю «Санта-Барбару», а очільник  громади  разом з депутатським корпусом найближчим часом приймуть розумне рішення, яке забезпечить достойний розвиток території усіх сіл. Усе вирішуть громади! Тож вирішуйте! Не тягніть! Не втрачайте часу і можливостей!

Василь Ткачук

2 коментарі
  1. Забагато питань. І немає відповідей на них. Навіщо так писати, В.Ткачук? На мою думку, створення ОТГ – черговий і новітній, феодальний переділ комунальної власності та земель ТГ поміж “господарів” України – мільярдерів і владців всіх рівнів, які ще не нажерлись.

  2. Тетяна Стасюк / 27.09.2017 - 22:40 / Відповіcти

    Стаття містить багато неправдивих даних (зокрема серед депутатів сільської ради нема жодного фермера). Хочу стати на сторону трьох депутатів, які утримались. Вони як справжні депутати не мали морального права голосувати за “нав’язливе” приєднання, бо практично усі жителі їх округів проти цього процесу. Зокрема допитливим інтернет-виданням можна заїхати в будь-яке село нашої сільської ради і зробити незалежне опитування. Тоді і висвітлювати правдиву інформацію, а не писати “скандальні” статті без присутності на заході.

Додати коментар


Погляд

Чим ми дихаємо у місті Нововолинськ?
Для того, щоб це з’ясувати, в місті потрібно встановити стаціонарні пости спостереження за якістю атмосферного повітря. Тоді не потрібно буде хвилюватися, чи підприємства ...

Новини

11 грудня, Понеділок
06:18
У Донецькій області знайшли схованку зі зброєю з Росії
04:11
В Осло вручили Нобелівську премію миру
02:07
Instagram тестує власний месенджер
01:05
Експерти назвали головні меми 2017 року
10 грудня, Неділя
23:33
У магазині Львова помер військовий інструктор з США
22:57
Прихильники Саакашвілі розбили магазин Roshen
21:55
Засніжений Старий Луцьк з висоти пташиного польоту
20:13
14-та бригада приймала маленьких і юних гостей
19:19
Через негоду на трасі Устилуг-Луцьк-Рівне рятувальники відбуксирували чотири вантажних автомобіля
18:43
В Україні змінився графік руху потягів
17:58
У Чернівцях п’яний водій створив масову аварію
17:01
У Києві завершився мітинг за імпічмент Порошенка 1
16:13
У Києві влаштували акцію “Ні гастролям на крові”
15:05
Якими були волинські містечка на фото 1915-1916 років
14:14
Львівський аеропорт призупинив переговори з Ryanair
13:13
У Луцьку п`яний водій врізався в маршрутку
12:23
Мільйони тонн вугілля Україні: Як Трамп хоче домогтися енергетичного домінування США 1
11:41
Потяги з Волині до Польщі рухатимуться за новим графіком
11:17
Мешканець Волині «засвітився» на фото з Василем Чапаєвим
10:52
“Волиньвугілля” отримало гроші на погашення боргів із зарплати шахтарям 1
Усі новини