Збільшення штрафу, адмінарешт та позбавлення прав: Рада підтримала жорсткіші покарання за п’яне водіння та перевищення швидкості
Верховна Рада 13-го липня на позачерговому засіданні підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності водіїв за водіння у нетверезому стані та перевищення швидкості.
Засіданні транслював телеканал Рада, – передає Громадське.
Рішення підтримали 282 народні депутати.
Проголосований проєкт закону не передбачає підвищення штрафу за п’яне водіння (наразі його максимальний розмір — 20 400 гривень).
Водночас документ додатково пропонує карати порушників адміністративним арештом на 10-15 діб, а також позбавленням права керувати транспортом на строк від 3 до 10 років. Таке покарання водій може отримати, якщо вчинить порушення повторно протягом року.
За перевищення швидкості на понад 50 км/год законопроєктом пропонується збільшити штраф з 510 до 3 400 гривень.
Також законопроєкт передбачає підвищення штрафу за водіння без посвідчення з 510 до 10 200 грн.
Документ також скасовує норми, що передбачають накладення штрафних балів на водіїв і закріплює можливість для поліцейських використовувати технічні засоби відеозапису.
Народна депутатка від фракції «Голос» Олександра Устінова з трибуни Ради зауважила, що законопроєкт не передбачає кримінальної відповідальності за керування авто у нетверезому стані і не підвищує штрафи, однак повертає можливість для правоохоронців зупиняти транспортні засоби без пояснень, обшукувати автомобілі без понятих і «ховатися в кущах».
Варто зауважити, що 2-го липня президент Володимир Зеленський скасував кримінальну відповідальність за кермування автомобілем у нетверезому стані, яка набула чинності 1-го липня.
13-го липня президент України Володимир Зеленський відреагував на смертельну аварію під Києвом і наголосив на важливості ухвалення законопроєкт щодо посилення відповідальності водіїв за вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння.
Золотий вік ДАІ повертається.
Треба по шуріку,усі корчи та дерева при дорогах повирубувати.
Закрутка права