<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Закон як дишло, або для кого він не писаний?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:20 | 3.03.2015 / Новини, Статті /
Перегляди
5
/ коментарів 11

Підняття цін на проїзд у Володимирі-Волинському – самовільне рішення міських перевізників. Про це сьогодні повідомили у міськвиконкомі та скликали нараду із підприємцями, які надають транспортні послуги. Міський голова Петро Саганюк на порушення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відреагував миттєво, чого не скажеш про його колегу із Нововолинська Віктора Сапожнікова.

Як уже повідомляв “БУГ” ранковий шок від вартості проїзду у міському транспорті до обіду пройшов далеко не у всіх – особливо вразило це пенсіонерів, малозабезпечених та сім’ї, які щоранку відправляють на навчання у школи своїх дітей.

На нараді керівник відділу економіки пані Субицька та заступник міського голови пані Лариса Кулікова нагадали, що підняття тарифів супроводиться певними процедурами – про це необхідно повідомити антимонопольний комітет і без їхнього відому підняти тарифи на будь-що ні місто, ні підприємці не мають законного права.

Мотиви підприємців прості –  різкий ріст з 01 березня 2015 року вартості стисненого газу (метан)  до 15,60 грн. за 1 м3, коли   у діючому тарифі 2,00 грн. закладена вартість стисненого газу в розмірі 6,60 грн. за 1 м3.  Ріст газу в  2,4 рази.  Вартість дизельного пального, в діючому тарифі (2,00 грн.) становить 9,95 грн., а станом  на 03.03.2015 року  зросло до 27,70 грн. (ріст майже в 3 рази).

Зрозуміти підприємців, які захищають власний бізнес можна – ніхто не хоче отримувати “мінуса” у прибутках. Вони кажуть, що мова на даний момент уже не йде про якісь доходи – підприємці просто хочуть вижити. Однак, є певний порядок підняття ціни, а ще є поняття про те, що ніхто в державі не підняв заробітної платні, пенсії чи стипендії.

Обурення Саганюка також зрозуміле – рішення про курси валюти, ціни на газ чи дизпаливо приймають у Києві, а обурюватися приходять під будівлі органів місцевого самоврядування. “На вили підіймати прийдуть міські жителі мене, а я що – ціну встановлюю. Це там, у Києві сидять і все затверджують, усі рішення приймають. І на них ніхто не кидається.”

Однак, як зазначено на сайті Володимир-Волинської міськради, процедура підвищення тарифів проводиться  відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме:  публікується  повідомлення про оприлюднення, в наступному номері  газети проект рішення  та проходить громадське обговорення, яке триває не менше місяця від дня опублікування проекту рішення  та не більше 3-х місяців, і погоджується Волинським відділенням Антимонопольного  комітету України.

За коментарями щодо того, як бути із підприємцями, які порушили ряд законодавчих ми звернулися до виконуючого обов’язки голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Сергія Лугового. “Про ситуацію, яка виникла із міськими перевізниками у Володимирі-Волинському я знаю. Відповідні міри будуть прийняті і міською владою, і нами. Зокрема, ціни на проїзд повернуться у межі попередніх – тобто 2 грн. Так залишатиметься до 10 березня. Далі тариф підніметься на 50 копійок. Звісно, підприємці, які порушили Закон України “Про місцеве самоврядування” будуть покарані штрафами – кожен по декілька тисяч”, – зазначив пан Луговий. “Наразі вони мають затверджене підняття ціни на проїзд до 2,50 грн. – хочуть вище – нехай готують усі необхідні документи. У Луцьку теж хотіли зробити проїзд по 4 грн. – однак перехотіли.”, – каже представник антимонопольного комітету.

Цікава ситуація у сусідньому Нововолинську. Віктор Борисович Сапожніков, напевне, вирішив, що у підвладному йому місті – він цар і Бог. З 01.03.2015 року містяни  їздять по 3 гривні без громадських слухань, без відповідного розпорядження міськвиконкому, без погодження із Антимонопольним комітетом. А найголовніше – це реакція мера: “а підвищення бензину у нас законне? а підвищення нашого життя законне? а курс долара у нас законний? Вибачте… но … мені ще оцим займатись. У нас стоїть питання чи будуть їздити маршрутки чи не будуть…”. Згадується у цей момент батько Махно з його славнозвісною тезою “Анархія мати порядку”.

Діалог перевізників із “господарем” Нововолинська почався ще 26 лютого цього року. Підприємці діждали за другим разом аудієнції у Сапожнікова, де підняли питання про підвищення тарифів на проїзд. Як досвідчений очільник міста, Віктор Борисович мав би пояснити людям схему встановлення ціни на будь-які послуги. Але, замість цього мер починає торги із перевізниками. 2,75, як на Сапожнікова – ціна, яку з “барського плеча” можна подарувати без візування у інших службах, зокрема в Антимонопольному комітеті, усним розпорядженням міського голови.

Але, нововолинські підприємці – не погодилися. Вони зупинилися на тарифі у 3 гривні і не менше. І 01.03.2015 року містяни були приємно здивовані новими цінами на проїзд – 3 гривні дорослі і…2 гривні учні. Дітей підприємці у такий важкий час вирішили не балувати – нехай батьки затягують паски і платять в день 4 гривні за малюка, який переважно в маршрутці стоїть. А якщо ваші чада ще й на гуртки ходять – то такі прояви розкоші випливуть вам гривень у 20 в день. Порахуйте тепер, вельмешановні, необхідний місячних дохід сім’ї з працюючою мамою, татом і хоча б 2-ма дітьми. Волосся стає дибки…

Дивує і покірність жителів Нововолинська – усі платять, мовчать і у відповідні органи зі скаргами не звертаються. Той же в.о. голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Сергій Луговий говорить, що тільки від нас (інтернет – видання “БУГ”) почув про такий саботаж міста гірників. А приклад беззаконня у військовий час – дуже заразний та здатний перекидатися на різні сфери суспільного життя.

_MG_1697

Цікаво і те, що як господарник із досвідом Петро Саганюк сам розуміє і підприємцям пояснює необхідність дотримання законної процедури регулювання тарифів. Так воно і відбувається – їдучи додому о 17.10 журналіст “БУГу” знову заплатила за проїзд 2 гривні. А от як же бути із нововолинською ситуацією? Хто контролюватиме правильність сплати податку від незаконного грошового обігу? Коли і як пан Сапожніков збирається узаконити це беззаконня? І чи взагалі збирається? Питання залишається відкритим.

Під час телефонної розмови із в.о. голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Сергій Луговий порадив журналістам “БУГу” написати лист-звернення з описом ситуації навколо цін на проїзд в місті гірників. “Ми проведемо повноцінне розслідування, повірте. Просто із Нововолинська до нас ніхто з такою інформацією не звертався”, – порадив Сергій Андрійович. Отож, якщо громадськість німа – журналісти візьмуть ініціативу на себе. Лист до Антимонопольного комітету вже готується нами, а усі небайдужі можуть поставити під ним підпис у редакції видання за адресою м. Нововолинськ, вул. Нововолинська, 51 – навпроти олійно-жирового комбінату “Руна”.

З них ми будемо брати 3 грн.!

_MG_1635
_MG_1694




коментарів: 11
  1. Віктор Борисович гонорово кинув перевізникам “барську шубу із свого царського плеча”. Не здивувались би, якби знали хто ті перевізники… Потрібно подавати в суд на міського голову, зовсім офеодалився. Хто візьметься написати позов?

    • А яби на місті сапожнікова зупинивбе маршрутки на місяць поки вищі органи думають такі як монопольний комітет.І небулоби скандалів.Ави якшо пишете то пишіть правду або хотяби думали про шо пишете.

  2. Та це не мер, це х.р!!! Не наївся не на лижешся. Вже ш все має, і прихвостні його також мають. Хай відзвітуєця за які такі гроші хату збудував? І прокуратурі не цікаво, потрібно шоб громада прийшла і відібрала, у вельмишановного доброчинця.

    • Прокуратура, шановний пане, виконує ролю прикривання “грошових мішків у Нововолинську. Це патрони із однієї обойми,цебто “системи”.

  3. Сумно, чомусь пояси мають затягувати тіль ті, хто і так ніколи їх не ослабляв!!!

  4. Чуваки, а ви ціни на солярку бачили, а на газ??? Я не перевізник, але давайте дивитись реаліям в очі. Якщо маєш кошти на машину їздь машиною. Не маєш на машину але гроші маєш – їздь на таксі. Маєш менше але хочеш не ходити пішки -їздь на маршрутці. А взагалі я за здоровий спосіб життя. Хожу пішком або на велосипеді.

    • Не у маршрутках справа “Дімо Чорний”. І навіть не у трьох гривнях за проїзд. А у дотриманні процедури підвищення ціни. Все повинно бути законно, а не як “папа” скажуть. Дійде до того, що вас посадять. Без суду і слідства. Невинного. А ви запитаєте: “За що?!” Відповідь буде така: “Ми вважаємо, що так правильно”. Ви цього хочете? Тепер зрозуміли, чого ми добиваємось?

  5. Сапожныков біди вам наробив.Тепло є вода є в місті чисто.А нащот маршруток він спасає транспорт в місті.Якшо вернуться РАФ ФІАТ памятаєте як їздили.Все росте незаконно долар був 11грв проїзд 2.25 долар40грв проїзд2.25грв солярка була 11грв стала 27грв колесо було 1400грв стало5800грв івсе остальне теж.А на маршрутках працюють люди і в них сімї діти.Невже ви хочите щоб транспорт зупинився.

  6. Я водій маршрутки .Чому проїзд був 2.25 хліб був2.50 зараз проїзд 3.00 хліб 6.00 мясо вода риба та все в 2 3 рази солярка 11.00 була стала 26.50.На це все були громадські слухання чи я просто щось пропустив.А ціни в аптеці.А ви вцепилися за проїзд.До аптек заправок кишка тонка а перевізника можна оскорбити придушити.Люди. редакция поставтеся з порозумінням до ситуациї.Зараз БУЛИ ТАКІ ДНІ ВІЗЬМЕШ ЗАРПЛАТУ А ЗДАТИ НЕМАЄ ШО.А бо здавай а додому ідеш безгрошей.А в мене і всіх остальних водіїв сімї діти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Січня, Субота

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час