За пів року покарали лише одного водія: у Володимирі порушили питання штрафів за паркування на місцях для людей з інвалідністю
Володимирський депутат Сергій Литвин підняв тему неправильного паркування у місцях для людей з інвалідністю і поцікавився, чому за перше півріччя було оштрафовано лише одного водія за дане правопорушення.
Відповідний запит він озвучив на сесії Володимирської міської ради 19-го грудня.
Сергій Литвин запропонував перевірити автостоянки та парковки на наявність місць для осіб з інвалідністю. Там де цих місць нема — розглянути питання про їх облаштування. Та зауважив, що у місті водії постійно порушують правила паркування, займаючи своїми автомобілями спеціально відведені місця для людей з інвалідністю.
Він з’ясував, що за перше півріччя цього року у Володимирі оштрафували лише одного водія, який залишив свій транспортний засіб в такому місці. Також депутат запитав, чому муніципальна варта не виписує штрафів за ці порушення.
Керівник муніципальної варти Володимира – Віктор Лавренюк пояснив, що на цей момент у них відсутні будь-які повноваження щодо притягнення до адміністративної відповідальності, чи затримання осіб, які скоїли це правопорушення. Дані моменти фіксуються, проводяться профілактичні бесіди з порушниками та повідомляють поліції.
При яких правопорушеннях муніципальна варта може виписати штраф?
Фіксація адмінправопорушень здійснюється за порушення в зоні дії дорожніх знаків «Зупинка заборонена» п. 3.34 та «Стоянка заборонена» п. 3.35, а також:
– на газоні (зеленій зоні) – п. 15. 10 «є» ПДР України;
– ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів – п. 15.10 «е» ПДР України;
– на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків – п.15.9 «г» ПДР України;
– на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини – п. 15.9 «ґ» ПДР України;
– ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду – п.15.9 «и» ПДР України;
– ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків – п. 15. 9 «е» ПДР України;
– на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м – п.15.10 «в» ПДР України.
Депутати запит Литвина підтримали та планують надалі обговорити механізм врегулювання даної проблеми.