<
Інші розділи

З листопада на Волині заборонять ловити рибу у зимувальних ямах

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:25 | 30.10.2019 / Новини / /
Перегляди
333
/ Коментарі відсутні

З 1-го листопада 2019 року на водоймах Волині розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2020 року.

З настанням холоду у водоймах відбуваються великі зміни, які впливають на поведінку підводних мешканців. При зниженні температури у водоймах починається зимова міграція риби до місця зимівлі. В цей період у водних біоресурсів різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям, – повідомляє Держрибагенство.

Зимувальна яма – це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в зимовий період. Однак не кожне заглиблення на дні річки може бути зимувальною ямою. Важливою характеристикою, за якою риба обирає собі місце для зимівлі є наявність зони із повільною круговою течією. Саме у таких місцях риба в повній мірі забезпечена киснем і їй не потрібно витрачати багато енергії на супротив течії.

Зважаючи на такі біологічні особливості водних біоресурсів та з метою їх збереження у зимовий період, Волинський рибоохоронний патруль визначив водойми та місця, де вводиться заборона на рибальство. Крім того, створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями.

Особи, які нехтуватимуть даною забороною, будуть притягнуті до відповідальності. Крім того, порушнику доведеться відшкодувати збитки за кожну незаконно виловлену рибу. За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову – за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Штраф – до 680 грн.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре звертається до громадян у разі виявлення порушення прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії»: (067) 360-78-40 .

Довідкова інформація

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Січня, Середа