З 1 вересня в Україні почнеться «нормальний» навчальний рік — Шмигаль
В Україні 1-го вересня розпочнеться «нормальний» навчальний рік. Карантин через коронавірус у школах можуть вводити, якщо регіон потрапить до «червоної» зони.
Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він зазначив, що зараз є багато питань і спекуляцій, тому розвіяв сумніви.
«Навчальний рік розпочнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди переживають. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть навчатися вдома, що соціалізація дітей не відбудеться. Є маса прохань: пустіть хоч у перший клас хоч на один день дітей, щоб діти побачили, що це таке. Ні. У нас навчальний рік розпочинається 1 вересня«, — сказав Шмигаль.
При цьому він додав, що в «червоних» зонах карантину школи будуть закриватися на карантин на деякий час.
«У тих регіонах, де є «червоні» обмеження, звичайно, буде введено карантин такий же, як вводиться при інших епідеміях. Наприклад, коли епідемія грипу або якась інша інфекція, то закривають школи на два тижні, діти навчаються вдома дистанційно, а потім знову йдуть в школу«, — пояснив прем’єр-міністр.
Як працюватимуть школи з 1 вересня?
Правила роботи шкіл в умовах пандемії вже розробили у МОН. Щоб розпочати навчальний рік з 1 вересня, українські школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни. Педагогам рекомендують спілкуватись з батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті.
Усі школи необхідно забезпечити дезінфікуючими засобами і масками, обладнати місця для обробки рук, створити умови для соціального дистанціювання.
Для дотримання соціального дистанціювання МОН рекомендує:
- відкрити кілька входів
- збільшити відстань між партами
- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами
- використовувати великі приміщення — актові зали та коридори, адаптовані для потреб навчання
- проводити заняття на відкритому повітрі
- встановити гнучкий графік занять для різних категорій учнів
Крім того, школам рекомендують закріпити за класами окремі навчальні кабінети, а вчителям — мінімізувати фізичний контакт з учнями. Керівництво шкіл може запровадити гнучкий навчальний процес з можливістю перенесення термінів канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Робота груп продовженого дня має бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря. Учнів з хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, цукровим діабетом рекомендують перевести на екстернат або дистанційне навчання.