<
Інші розділи

«Вже добу не їли і не спали»: примусово евакуйовані мешканці Донбасу обурені умовами в Росії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:42 | 21.02.2022 / Новини / , , , /
Перегляди
781
/ коментарі 2

18-го лютого, на Донбасі ситуація досягла піку напруження: ватажки бойовиків заявили про примусове вивезення жителів окупованого Донбасу до Росії, називаючи це «евакуацією».

Перші евакуйовані мешканці ОРДЛО за вказівками ватажків терористів вже прибули в Ростовську область, де Путін обіцяв забезпечити їх необхідними умовами перебування.

Як пише УНІАН, окупанти обгрунтували необхідність евакуації мешканців ОРДЛО нібито підготовкою Збройних сил України до серйозної операції. В українському Міноборони заспокоюють населення та просять не панікувати, оскільки вони не планують жодних наступальних операцій на Донбасі.

В Офісі президента України прокоментували заяви ватажків «ЛДНР» про евакуацію населення. Радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що окупанти хочуть спровокувати ЗСУ на будь-які масивні дії, щоб подати це як виправдання для вже своїх агресивних дій чи можливих ескалаційних кроків Росії.

Він припустив, що частиною цієї тактики може бути розрахунок окупантів вдарити по одній з так званих «евакуаційних колон», вбити мирних людей, «які вони використовують для пропаганди», а потім звинуватити у цьому Київ.

Про те, що евакуація населення ОРДЛО – спланована операція – свідчить той факт, що ватажки бойовиків «ЛДНР» Леонід Пасічник та Денис Пушилін записали свої відеозаяви про евакуацію ще 16 лютого, тобто за два дні до загострення ситуації.

Російський президент Володимир Путін вже доручив розмістити евакуйованих мешканців ОРДЛО у Ростовській області. Кожному з тих, хто прибув з «ЛДНР», очільник країни-агресора доручив виплачувати по 10 тисяч рублів (3700 гривень, – ред.).

Натомість перші евакуйовані за вказівками ватажків терористів «ЛДНР» мешканці ОРДЛО вже прибули в Ростовську область, де Путін обіцяв забезпечити їх необхідними умовами перебування.

Проте, як пише місцеве видання Znak, людей призвели значно більше, ніж було розгорнуто пунктів для біженців. Усім, кому не вистачило місць в укриттях, відправили до санаторіїв.

Наразі громадяни без їжі, грошей і постійного зв’язку з родичами.

У селище Красний Десант приїхали близько тисячі евакуйованих у 30 автобусах. Перед цим біженцям довелося дочекатися в’їзду у великих заторах на кордоні.

При цьому самі люди зізнаються журналістам, що не знають, чи пускатимуть їх у місцеві дитячі табори.

«Ми приїхали в нікуди. Не знаємо, що робити далі. На місці будемо розбиратися, де жити. Якщо не вистачить місць, будемо проситися до місцевих мешканців», – діляться вони з виданням.

Серед біженців дуже багато жінок з немовлятами, яким не надали їжу, ні можливості сходити в туалет, ні теплих приміщень, зауважують журналісти.

У більшості немає ніякого зв’язку з родичами в ОРДЛО. Вони кажуть, що в «ЛДНР» відключили інтернет і мобільний зв’язок. Особливе обурення у людей викликає те, що вночі їх вивезли під сирени, а повернутися через оголошене Росією закриття кордонів вони вже не можуть.

«У мене в кишені 50 рублів. Будемо тоді таранити ворота», – сказав один з чоловіків біля закритого дитячого санаторію.

Представники місцевої адміністрації, які відповідають за розселення біженців, кажуть, що в Красному десанті вже немає для них місць. Вирішується питання про перевезення людей до Ростова.

Уже наступного дня, 20-го лютого, примусово евакуйовані жителі самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» почали скаржитися, що вже добу не їли і не спали. У Таганрозі, куди вивезли переважно людей старшого віку та жінок з дітьми, місць у готелях не вистачає. Про це повідомляє ТСН з посиланням на російський телеканал «Дождь».

«Ми від вчорашніх 7-8 годин вечора не їли і не спали. Ну діти ж мають хоч трохи поспати», – каже одна з евакуйованих жінок.

Люди кажуть, що їхали з Донбасу не з власної волі – до Росії їх вислала соціальна служба.

«Нас соцзахист прислав сюди. Ми не приїхали з власної волі. Ми не знали навіть, де цей готель розташований», – кажуть люди.

Донбасівцям видали шматки паперу з адресами готелів, які можуть їх прийняти. Обіцяли, що примусово евакуйованих жителів Донбасу поселять без жодних проблем. Проте, як виявилося, в жодному з готелів місць не вистачає. Люди старшого віку та жінки з дітьми чекають просто на підлозі.

«Вистояли чергу на заселення, тепер сказали, що місць нема. Взагалі мовчать», – каже одна з жінок.

Нагадаємо, 18-го лютого бойовики влаштували 53 обстріли на Донбасі. Під удари потрапили 30 населених пунктів. Цього ж дня раптово ватажки бойовиків заявили про примусове вивезення жителів окупованого Донбасу до Росії, називаючи це «евакуацією».

Натомість в українському Міноборони заспокоюють населення та просять не панікувати, оскільки вони не планують жодних наступальних операцій на Донбасі.




коментарів: 2
  1. Нема чого жалітися ,ви самі просили расея прийди і визволи нас від бандерівців ,ось і прийшов кацапський мір ,тепер маєте те ,що захотіли .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 Січня, Четвер

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час