<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Волинські підприємці розповіли про розвиток бізнесу під час карантину

Цей запис опубліковано більш як рік тому
04:15 | 17.04.2020 / Новини / , , /
Перегляди
3
/ Коментарі відсутні

Малий і середній бізнес Волині перебуває у фінансовій кризі, крупному — легше.

Про це каже докторка економічних наук Олена Лютак, – інформує Суспільне.

З її слів, третина малого бізнесу збанкрутує, крупний бізнес “виживе” за рахунок того, що продовжує виробничий процес.

Туристична компанія “Нові мандри” під час карантину зачинена. Її керівник, представник малого бізнесу Віталій Новицький погодився зустрітися з нами і розповісти про збитки, які несе його бізнес в умовах світової пандемії коронавірусу.

“У компанії працює — 8 людей, поки що нікого не звільняли, люди перебувають у відпустці за власний рахунок”, – розповів Віталій Новицький”.

Директор туристичного агентства Віталій Новицький каже: “ Ми готувалися до трошки слабшого удару, він глибше нас дістав, але все одно поки що достатньо часу ми ще зможемо протриматися. Йде травень і ми розуміємо, що й цього місяця ніхто нікуди не полетить. І всі броні зроблені у травні ми теж пробуватимемо після закінчення карантину, ми знову будемо переносити тури далі”.

Сотням волинянам перенесли відпочинок на інший період. Зі слів керівника туристичної компанії, відновлять свою роботу після офіційного завершення карантину. Та це ще не означає, каже він, що вдасться галузі стати на той рівень, який був до карантину.

“Швидко вклинитися в роботу, в повному обсязі туристичний бізнес не зможе. Український внутрішній ринок не покриє попит і він не може дати відповідний сервіс. Знаючи арифметику нашої туристичної галузі, це буде досить дорого. І українське море стане дорожче, і гори, наш Світязь він і без карантинів щороку дорожчає. Тому внутрішній туризм цього всього не покриє. І не всі, хто їздив за кордон, знають скільки це коштує, не готові будуть такі самі гроші або, навіть, дорожче платити за внутрішній відпочинок”, – розповів Віталій Новицький.

Професорка Луцького національного технічного університету Олена Лютак заявляє: “Особливою катастрофічною є ситуація у сфері туристичного бізнесу, де задіяні і готельний бізнес і заклади харчування. Тому вихід із цієї кризи буде надзвичайно тяжким для цього сектору. І малий і середній бізнес постраждає найбільше.”

В.о. начальника управління економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Андрій Ткачук розповідає: “Малі і середні підприємці по наших оцінках зібрали десь до 70 відсотків виручки. Це, навіть, ті підприємства, які зуміли вчасно зорієнтуватися на продаж їжі на замовлення, доставку їжі. Стосовно великих підприємств, то 20 великих підприємств також закрилися. Хотілося б розказати про Кромберг енд Шуберт, яке закрилося, але виплачують у повному обсязі своїм працівникам зарплату.

На волинському підприємстві “Модерн-Експо” трудиться 2 тисячі працюючих, які виготовляють обладнання для закладів торгівлі. Його директор Петро Пилипюк розповів, чому продовжують працювати в умовах карантину.

“Достатньо сьогодні зупинитися на тиждень і перестати виконувати свої зобов’язання, як наше місце займуть конкуренти і повернутися туди буде дуже складно. І це неминуче приведе до скорочення персоналу, а ми вважаємо, що в умовах кризи дуже важливо зберегти робочі місця”, – розповів генеральний директор підприємства, голова об’єднання роботодавців Волині Петро Пилипюк.

“Значний вклад у надходження забезпечені великим бізнесом. Але, незважаючи на те, що ріст розвитку підприємництва зменшується, забезпечено надходження малим і середнім бізнесом. Про це говорить сплата єдиного податку, який, безпосередньо, надходить до місцевих бюджетів”, – каже завідувачка сектору комунікацій ГУ Державної податкової служби в області Олена Нікотіна

Генеральний директор підприємства “Модерн-Експо” Петро Пилипюк розповів: із перших днів карантину запровадили міри безпеки. Ця міжнародна компанія торік до бюджетів різних рівнів сплатила понад 400 мільйонів гривень податків. Нині, каже голова об’єднання роботодавців Волині, збитків крупний волинський бізнес не зазнає, а будуть лише недоотримані доходи через пандемію коронавірусу.

“Ми з перших днів зорієнтувалися, замовили маски. За три дні ми забезпечили увесь колектив необхідною кількістю масок. Ми відправили всіх, хто міг працювати віддалено. Це порядка 600 людей із 2000. Окрім того, забезпечили всі необхідні місця дезинфікуючими засобами. Ми ще зрозуміли, що є ризики в громадському транспорті. Уклали договір із перевізником. Всіх наших працівників, хто змушений був далі працювати, ми працюємо по змінах — 7 днів на тиждень, цілодобово. Таким чином, одночасно на підприємство доїжджало на роботу 300 людей. У нас доволі велике підприємство. Ми використовуємо порядка 30 тисяч квадратних метрів. Це дозволяло нам дотримуватися умов карантину. Створили групи у вайбері кожен працівник перед тим, як їхати на роботу обов’язково міряв і міряє температуру і надсилає своєму керівнику і він вже приймає рішення, – розповів генеральний директор підприємства, голова об’єднання роботодавців Волині Петро Пилипюк.

За словами економістки Олени Лютак, фінансові прогалини проглядатимуться практично у всіх галузях економіки.

Професорка Луцького національного технічного університету Олена Лютак заявляє: “ Все залежатиме від фінансової подушки цих підприємств. Як довго вони зможуть жити в оптимальних і екстремальних умовах. Так, ми кажемо, що 30 відсотків — це гранична межа. Але, це все залежить від сфери в якій конкретно працює той чи інший підприємець. І як він швидко адаптується до змін навколишнього середовища. Як швидко переходить в он-лайн.

З початку року волинські платники податків сплатили до бюджетів усіх рівнів два мільярди 241 мільйон гривень платежів. Речниця податкової служби на Волині Олена Нікотіна каже, що надходження до зведеного бюджету зросли на 303 мільйони гривень, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Завідувачка сектору комунікацій ГУ Державної податкової служби в області Олена Нікотіна розповіла “Ми розуміємо, що дані надходження, як до державного, так і місцевого бюджету можуть знизитися, особливо до місцевих бюджетів. Оскільки, зміни до податкового кодексу, які прийняті ВРУ, передбачає перегляд ставок єдиного податку. Таке право надано органам м/с на 2020 рік. І тут потрібно прогнозувати, якщо ці рішення будуть прийняті, то можливо саме місцеві бюджети в якийсь частині недоотримають в частині надходження єдиного податку.”

“Нам не уникнути кризових явищ, які відбуваються у глобальному масштабі. Перед нами стоять серйозні виклики. Йдеться про те, що уже створені — обмеження руху через кордон, адже на Волині працює тільки два пункти пропуску з ЄС на польському кордоні і з Білоруссю. З іншої сторони — певні порушення контрактів, які викликані кризовими явищами в країнах Європи, – заявив в.о. начальника управління економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Андрій Ткачук.

Нині у світі продовжується падіння паливного ринку. Економіка Волині пов’язана зі світовою, розповів експерт Андрій Ткачук. В Україні автозаправні комплекси втратять до 50 відсотків прибутків цього місяця. Допоможе “вижити” волинянам під час карантину аграрний сектор — додав експерт.

На одній із нарад керівник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко сказав, що на Волині вдосталь зерна, аби повністю забезпечити населення хлібобулочними виробами. Крім цього в області достатні запаси цукру.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Січня, Понеділок
12 Січня, Неділя