<

Інші розділи

Якою була стоматологія в Микуличах сторіччя тому

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:49 | 19.12.2017 / Володимир / /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

Вдалось натрапити на цікаву світлину часів Першої світової війни, на якій зображено стоматологічний кабінет.

Фото зробили в селі Микуличі, поблизу міста Володимир-Волинський. Ймовірно, що це кабінет військового дантиста, який обслуговував солдат австрійської чи російської армії, – пише ВолиньPost.

До речі, в ті часи професія дантиста була дуже затребувана. Адже як стверджує статистика, наприклад, в 1902 році при загальній чисельності населення Російської імперії в 140 мільйони осіб в країні був лише 221 фахівець зі стоматології. Тільки уявіть на одного лікаря припадало 60 тисяч пацієнтів! А ми ще інколи скаржимось на черги до стоматолога. Дехто все життя не бачив стоматологічного крісла.

Саме поняття дантист з’явилось не так вже й давно, в 1838 році. Тоді, щоб отримати право називатись справжнім дантистом потрібно було здати екзамени на одному із медичних факультетів тогочасних вишів, зробити кілька вдалих операцій та показати, що ти вмієш вставляти штучні зуби.

Наприкінці ХІХ століття існувало одночасно два поняття «дантист» та «зубний лікар». В чому ж полягала різниця? «Дантистом» можна було стати після навчання в приватних кабінетах, а «зубним лікарем» після навчання в приватних стоматологічних школах.

В ті часи кожен дантист повинен був за свій рахунок придбати ручні інструменти і стоматологічний матеріал, який можемо побачити, зокрема, на фото із Микулич.

До речі, в попередні століття через нестачу професійних дантистів протягом довгого часу послуги зубного характеру надавали представники таких професій, як: банщики, цирульники та навіть ювеліри.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Січня, Четвер