<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Волонтерам у Володимирі роз’яснили про зміни в законодавстві щодо ввезення гуманітарних вантажів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:40 | 1.12.2023 / Володимир / /
Перегляди
518
/ Коментарі відсутні

30-го листопада у Володимирській міській раді відбулась інформаційна зустріч для волонтерів, які дотичні до ввезення в Україну гуманітарних вантажів із закордону. Законодавчі зміни роз’яснювали під час zoom-конференції, яку організувала Ковельська РВА з уповноваженими посадовими особами благодійних фондів, громадських організацій та волонтерських спільнот, зацікавлених у продовженні благодійної діяльності, пов’язаної із ввезенням на митну територію України гуманітарної допомоги.

На захід були запрошені представники Волинської митниці і Департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОВА, податкової служби. Говорили про нововведення в отриманні, ввезенні та передачі гуманітарної допомоги, що регламентується Постановою Кабінету Міністрів України № 953 від 05.09.2023 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 20-го листопада 2023 року № 1216 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо реєстрації та обліку гуманітарної допомоги та її отримувачів у період воєнного стану”). З 1-го грудня 2023 року набуває чинності ряд законодавчих змін, які потребують певної деталізації і роз’яснення, – повідомляють на сайті міста.

По завершенні онлайн-зустрічі у малому залі засідань Володимирської міської ради продовжили обговорення. Консультували волонтерів на запрошення міського голови Ігоря Пальонки начальник відділу управління забезпечення митного контролю та оформлення Волинської митниці Ігор Ляшук, начальник митного поста «Устилуг» Олександр Ткачук та начальник Володимир-Волинської ДПІ Богдан Шинкарчук.

Присутнім роз’яснили, що система гарантійних листів уже скасовується. Для безперешкодного перевезення гуманітарних вантажів слід бути обов’язково зареєстрованим у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, а на кожну партію товару віднині треба буде формувати унікальний код. Іноземні донори самостійно вже не зможуть ввозити допомогу, якщо не вкажуть номер отримувача допомоги із загального реєстру та цього коду. Для таких випадків в Україні має бути зареєстрована юридична особа – представник. З розширеним списком імовірних отримувачів можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики. Це міністерство, згідно із нововведеннями, стане тепер додатковим контролюючим органом у процесі увезення в Україну гуманітарних вантажів.

У 15-денний термін після перетину кордону кожен такий волонтер чи благодійний фонд повинні будуть створити інвентаризаційний опис отриманого товару, а потім – і відзвітуватись щодо підтвердження його цільового використання. Цю норму вводять для уникнення шахрайських схем, за якими під приводом гуманітарної допомоги ввозили товар, який потім збували і не доправляли до заявленого отримувача.

У паперовому вигляді відповідні декларації можна буде подавати лише до 31 березня наступного року включно. З 1 квітня обіг такої документації функціонуватиме суто в електронному форматі.

Начальник митного поста «Устилуг» Олександр Ткачук запевнив, що з боку митників буде максимальне сприяння тому, щоб благодійна допомога перетинала кордон якнайшвидше. А начальник відділу управління забезпечення митного контролю та оформлення Волинської митниці Ігор Ляшук наголосив на важливості чітко розмежовувати товари військового і подвійного призначення. До прикладу, тепловізійний приціл ввезти в Україну без спеціального дозволу не можна буде.

Богдан Шинкарчук пояснив, що законодавчі новації поки що не викликали змін у податковому законодавстві і надав волонтерам декілька порад для спрощення заповнення податкових декларацій.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 Грудня, Вівторок