<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

В житті нічого не дається легко, – володимирчанин з інвалідністю Олександр Ващук розповів, як йшов до встановлення рекорду

20:05 | 6.08.2024 / Володимир, Нововолинськ / , , /
Перегляди
1215
/ Коментарі відсутні

БУГ поспілкувався із рекордсменом України Олександром Ващуком – хлопцем, який пересувається на інвалідному візку, проте це не завадило йому нещодавно у Володимирі встановити рекорд України із підтягувань від перекладини. У ТЦ Нововолинська «FORes» розмовляли про сам рекорд, як він до цього йшов, що планує робити далі, та про численні хобі, якими рекордсмен займається у вільний час.

Думка про встановлення рекорду прийшла до Олександра під час епідемії COVID-19. В той час усі спортзали були закриті. Серед хобі хлопця є читання. Одного разу до його рук потрапила Книга рекордів Гіннеса. Розглядаючи спортивні досягнення Олександр вирішив спробувати потренуватися виконувати одну із зазначених у книзі вправ «Вихід силою на дві руки» за 60 хвилин. На той час рекорд належав австралійцю та становив 239 підтягувань за хвилину. Батько хлопця підбадьорював сина та змайстрував йому турнік біля будинку. А через п’ять років, в результаті постійних тренувань та роботи над собою, Олександр Ващук досягнув своєї мети та встановив рекорд України, зробивши 285 підтягувань.

Вже приблизно сім років рекордсмен займається спортом. Коли почав ходити в тренажерні зали, то спочатку й сам не зовсім знав, як займатися, що робити, люди не розуміли, як реагувати. Але, коли прийшло розуміння у нього, як це робити, то й відвідувачі почали підтримувати.

До встановлення рекорду Олександр активно готувався два місяці. Також, щоб у війти в необхідну форму, рекордсмен скинув близько 10 кг. Для цього він сидів на дієті та харчувався через день.

Не так давно, через роботу, хлопець переїхав жити у Ковель. Там і займався спортом та готувався до рекордного дня. Часто відвідав там спортивний майданчик у центральному парку, де знайшов багато нових друзів.

Встановленню рекорду ледь не завадила гроза. Через рясний дощ і грім, подію переносили на декілька годин двічі. Але Олександр зазначає, що це не збило його із встановленого шляху, а навіть, навпаки, додало азарту.

“Я був заряджений. До мене підійшла Лана Вєтрова із Національного реєстру рекордів і запитала: “Олександр, ти готовий починати?”. Я ж відповів, що так, я готовий! Але тато сказав зачекати, показав телефон, де передавали сильну зливу. Він, як експерт, зупинив мене. Ми зробили паузу і, вже після грози, я виступив. Батько мене спас”, – згадує спортсмен свій визначний день.

Олександр Ващук – перша людина з Волині, яка встановила національний спортивний рекорд у Книзі рекордів України, навіть не враховуючи те, що має інвалідність. Він зізнається, що планує потрапити до Книги рекордів Гіннесса. Але для цього потрібно трохи змінити форму, повернути 10 кг, які скинув і не втрати навички, які здобув. Чи буде це рекорд у тій самій вправі, спортсмен не уточнив.

Окрім заняття спортом, хлопець має багато хобі. Це — програмування, вивчення мов, ІТ, криптовалюти, читання книг, знайомство з новими людьми.

Людям з інвалідністю, особливо військовим ветеранам, які на війні отримують поранення втрачають кінцівки та сідають в інвалідні візки, Олександр радить не падати духом, не здаватися і переналаштувати свої думки. Бо дуже великою проблемою в цьому випадку є не так фізична, як психологічна. Він впевнений, що у житті всього треба досягати самому, бо нікому на “золотій тарілочці” нічого не принесуть. Легко нічого не дається.

“В мене є знайомий військовий, якому ампутували кінцівку. Він думав, що все, у нього немає ноги, він не може виходити на вулицю, тому йому не варто жити. В цьому проблема, не у фізичному стані, а — в голові.

Не залежно від того, чи є в тебе інвалідність, чи не має, треба зрозуміти одну річ: життя — неймовірно брутальне. Не було такого, що ти родився в сім’ї мільйонерів. Легкого життя нікому не давалося. І незалежно у якому ти фізичному стані, якщо ти ментально не готовий, то тобі нічого не допоможе”, – ділиться Олександр засвоєними за життя уроками.

Важка робота над собою – єдиний лотерейним білет, який дається нам у житті, на думку рекордсмена. Не залежно від віку і від статі, якщо людина буде над собою важко працювати, то лише тоді зможе досягнути мети.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Січня, Середа
14 Січня, Вівторок