<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

[ОНОВЛЕНО] У Володимир-Волинському районі якість питної води гірша, ніж у середньому на Волині, – коментар водоканалу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:17 | 31.03.2021 / Володимир / /
Перегляди
65
/ Коментарі відсутні

На Волині провели лабораторні дослідження питної води за показниками безпечності і якості. У Володимир-Волинському районі якість питної води гірша, ніж у середньому по Волинській області.

Про це йдеться на сайті ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За результатами досліджень у 2020 році, питома вага невідповідних проб води централізованого водопостачання за бактеріологічними показниками становить 4,7%, за санітарно-хімічними показниками – 17,1%. Такі показники відзначають в останні роки (з незначними відхиленнями).

Невідповідність гігієнічним нормативам значної кількості проб питної води виявили на локальних, сільських, відомчих водопроводах. Для Волині характерні такі основні показники неякісної питної води: підвищений вміст заліза, нітратів, аміаку, твердості. Вони знаходяться у природному водоносному горизонті. Крім того, зношеність водогонів теж впливає на погіршення якості питної води.

Залишкової кількості пестицидів, поверхнево-активних речовин у досліджених пробах питної водопровідної води не виявили.

Показники безпечності та якості питної води децентралізованого водопостачання у 2020 році дещо погіршились проти попереднього року. Питома вага відхилень проб питної води за бактеріологічними показниками становить 8%, а за санітарно-хімічними показниками – понад 27%.

З метою запобігання захворювання метгемоглобінемією серед малюків здійснюють лабораторні дослідження питної води шахтних колодязів. Результати дослідження показали значну кількість проб води з колодязів з надмірним вмістом нітратів — понад 25%, що є свідченням значного ризику виникнення захворювання метгемоглобінемією.

Невідповідні проби за показниками якості і безпечності питної води джерел децентралізованого водопостачання встановили майже в усіх районах області. Вище середньообласного ці показники у колишніх Володимир-Волинському, Камінь-Каширському, Ратнівському, Ковельському, Любешівському, Старовижівському, Шацькому районах.

При проведенні вірусологічних, паразитологічних, радіологічних досліджень питної води відхилень від гігієнічних нормативів не виявили. Інфекційних захворювань, пов’язаних з водним фактором передачі збудників, в області не зареєстрували.

В свою чергу, водоканал Володимира-Волинського зазначив, що невідповідність гігієнічним нормативам значної кількості проб питної води виявили на локальних, сільських, відомчих водопроводах, що не стосується централізованого водопроводу міста Володимира –Волинського.

Управління ВКГ інформує про те, що спостереження за якістю питної води централізованої системи водопостачання було відпрацьовано протягом багатьох років. Контроль за якістю води на виході з водозабору по хімічних та бактеріологічних показниках щоденно здійснює відомча акредитована лабораторія, також проводиться аналіз води згідно графіків відбору проб, які розроблені і затверджені начальником управління та погоджені з управлінням Держпродспоживслужби у місті Володимирі – Волинському з тупикових точок, після поривів водопроводу, з водорозбірних колонок тощо…

“Згідно результатів аналізів відомчої акредитованої лабораторії та перевірки здійсненої в березні поточного року Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо дотримання вимог санітарного законодавства, якість води повністю відповідає ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для вживання людиною»”, – зазначають комунальники.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

27 Грудня, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час