Судова тяганина з бійцями 51-ї бригади може затягнутися на рік
Володимир-Волинський міськрайонний суд дійшов до етапу розгляду кримінальної справи по суті проти бійців 14-ї (раніше 51-ї) механізованої бригади.
Про це стало відомо на останньому підготовчому засіданні, що відбулося у п’ятницю, 10 липня, – передає Громадське.Волинь.
Суддя Леонтій Канівець підтримав клопотання адвокатів усіх підсудних бійців щодо зміни захисників. Згідно процедури такі дії мали відбуватися на підготовчому засіданні, аби надалі можна було розглядати справу по суті. Цього засідання до групи захисників додався ще один адвокат – Тетяна Яркіна. Тепер підсудних захищатиме вісім захисників.
Оскільки підготовчий процес закінчився, адвокат Олександр Оленченко подав до суду клопотання про закриття кримінального провадження проти бійців 14-ї (раніше 51-ї) механізованої бригади. Це клопотання підтримали усі адвокати та бійці. Прокурор Військової прокуратури Луцького гарнізону Західного регіону України Олександр Курсов був проти такого клопотання, посилаючись на те, що згідно процесуального законодавства розгляд питання про закриття справи неможливий. Суддя пішов на перерву для ухвалення рішення.
Поки суддя Канівець обдумував зміст ухвали, під будівлею суду активісти різних громадських організацій влаштували пікет із вимогами закрити кримінальну справу проти бійців 14-ї механізованої бригади. Називали її абсурдом.
Все ж суддя Канівець не задовольнив клопотання Оленченка. Тож суд перейде до наступного етапу і, справу проти 21-го бійця механізованої бригади будуть розглядати по суті. Адвокат Вадим Васильєв звернувся до судді, аби той прийняв рішення про виїздне засідання, адже дуже багато людей не можуть через брак місця потрапити на судове засідання, багато хто спостерігає за процесом стоячи. Проте суддя не звернув на це уваги. Окрім цього, адвокати нагадали суду, що необхідно призначити запасного суддю на розгляд справи. Ним буде Олександр Лященко.
Наступне засідання відбудеться у п’ятницю, 17 липня, об 11:00.
Адвокати бійців намагалися дійти згоди із суддею щодо плану наступного засідання. Мовляв, можна вирішити з чого будуть розпочинати розгляд справи: з дослідження доказів у обвинувальному вироці, з допиту підсудних або з допиту свідків. Адвокати пояснили це тим, що у матеріалах справи доказів немає, поза тим, що у тексті вироку на них є посилання. Також захисники подали до суду ще кілька клопотань про витребування певних документів та виклик свідків. Саме це є причиною того, аби суд таки визначив порядок наступного засідання. Самі ж адвокати прохали аби на наступному засіданні суд розпочав розгляд справи із дослідження доказів, що надасть прокуратура, та тих, які витребували через клопотання адвокати.
Втім згоди учасники судового процесу так і не дійшли. Тож, тільки на наступному засіданні буде вирішено з чого розпочнуть розгляд справи. До слова, суддя запланував зі сторонами судового процесу кілька засідань наперед аж до осені, адже усі прогнозують, що якщо справа не буде закрита, її розглядатимуть мінімум один рік.
Нагадаємо, що бійцям 14-ї бригади інкримінують ч. 2 ст. 28: «Злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення» та ч. 3 ст. 409: «ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману та відмова від несення обов’язків військової служби в умовах особливого періоду, крім воєнного стану» Кримінального кодексу України.