Провідники у минуле показали переселенцям пам’ятки історії та архітектури Володимира
14-го квітня Туристично-інформаційний центр разом з ГО «Простір» провели екскурсію для переселенців, які зараз мешкають у Володимирі. Водили по визначних місцях міста та розказували цікаві історичні факти.
Провідницею у довоєнне минуле була Ірина Ковальчук, а розповідав про здобутки сучасності міста Максим Дорош.
Показали гостям Володимира Костел святих Йоакима й Анни, вулицю, на якій було єврейське ґето, парк “Слов’янський” з річкою Смочею, Василівську ротонду, Домініканський монастир, підвал храму Різдва Христового та вали “Городище”.
Директорка ТІЦу Ірина розповіла, чому Галицько-Волинське князівство насправді Волинсько-Галицьке. Князь новгородський, волинський і галицький Роман Мстиславович приєднав Галичину саме до Волинського князівства, будучи на нашій землі.
Розповідаючи про монахів-капуцинів екскурсоводка згадала про напій “капучіно”, який вигадали саме ці монахи. Історія напою полягає в тому, що монахи-капуцини полюбляли каву, але, п’ючи її багато років, вони відчули проблеми з серцем. Після цього монахи вирішили розбавити напій з молоком – так і народилося капучіно.
У соборі Різдва Христового слухачів екскурсії завели до підвалу храму, де проводять нічні богослужіння та ховаються від повітряної тривоги. Там показали колишні гробниці монахів. Наголосили й на тому, що храм простояв дві Світові війни.
Почули гості міста про Домініканських монахів, які з латині перекладаються, як “пси господні”, і про дракона, який у смертельних агоніях вирив річку Риловицю.
Переселенці та мешканці Володимира ще раз переконалися в тому, що наше місто має цікаву тисячолітню історію та багато секретів.
“панотець ” – рівень інтелекту митрополита Володимира
А у Новіку і показати то нічого, окрім хіба шприців на дитячих майданчиках і якогось свого власного придуркуватого агресивного попа.
Ну і мотлоха з аліком ше…