<

Першому актовому запису Володимир-Волинського ДРАЦСу майже 80 років

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:43 | 27.02.2019 / Володимир /
Перегляди
35
/ Коментарі відсутні

20-го лютого в Україні відзначали 100-річчя створення системи органів державної реєстрації актів цивільного стану. Як розповіла Алла Войтюк, керівник Володимир-Волинського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, першому актовому запису, зробленому у Володимирі-Волинському незабаром виповниться 80 років.

За словами Алли Войтюк, у 1919-го року були створені перші відділи ЗАГСів на Україні. Уряд прийняв перші сімейно-правові акти.
Виникнення ЗАГСів дозволило створити єдине сімейне законодавство і вести чітку реєстрацію народжуваності, укладення шлюбів, смерті.

До цього часу всі подібні записи велися у метричних книгах. В них духовенство реєструвало акти громадянського стану членів церкви: хрещення (народження), вінчання (шлюб), поховання (смерть) з фіксацією днів і років народження, вінчання, смерті.

Такі книги, яким менще 75-ти років, все ще зберігаються в архіві ДРАЦСу, а ті , яким років більше – передані до відповідних архівних установ.

У радянські часи органи РАЦС були відомі як «органи запису актів громадянського стану» (скорочено ЗАГС). Досі так називаються в РФ та Білорусі. В Україні до 2010-го року подібні установи офіційно називалися «органами реєстрації актів громадянського стану» (скорочено РАГС).

Не тільки про історію відділу, але і про здобутки і напрацювання розповіла Алла Войтюк.

“За останні три роки відділ був допущений до усіх пілотних поректів Міністерства. Це і реєстраія дитини в пологовому будинку, прописка новонародженої дитини, апостиль, шлюб за добу. 13-го листопада два відділи державної реєстрації актів цивільного стану — міський та районний — об’єднали. На їх базі створили міськрайонний відділ. Вже за день у нас були всі документи і печатки, щоб надавати повноцінні послуги”, – розповідає Алла Войтюк.

Також, зазначає Алла Войтюк, відділ сьогодні готується до створення так званого «OpenSpace», у якому прийом громадян буде вестись за принципом «відкритого простору». Це дозволить уникнути черг завдяки функціонуванню «електронної черги», забезпечить створення зручних та доступних умов для отримання послуг за принципом «єдиного вікна».


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Грудня, Неділя