Передавалися поколіннями або із сучасними нотками: мешканки Нововолинська, Володимира та Іванич поділилися перевіреними рецептами пасок
Напередодні Великодня господині мають чимало турбот, поприбирати в оселі, біля хати, завершити всі справи. Але особливим ритуалом є випікання великодніх пасок. БУГ звернувся до мешканок Нововолинська, Володимира та Іванич, аби ті поділилися своїми рецептами Великодньої випічки.
Цікаво, що деякі панянки користують класичними рецептами, які передавались поколіннями від мам та бабусь, а інші – навпаки, хочуть спробувати щось новеньке і додати “родзинки” у рецепт. Важливим у випіканні пасок є те, що готувати їх треба у теплому приміщенні, щоб гарно рухалось тісто, всі інгредієнти мають бути кімнатної температури.
Володимирчанка Ірина Цигикал
Паска заварна
Інгредієнти:
- Борошно – 1,1 кілограма
- Молоко – 500 мілілітрів
- Дріжджі – 80 грамів
- Яйця цілі – 5 шт., жовтки – 5 шт.
- Цукор – 200 грамів+1 ст.л.
- Борошно – 1 кілограм
- Сіль -0,5 ч.л.
- М’яке масло – 200 грамів,
- Олія – 2 ст.л.
Спосіб приготування: залити 100 г борошна 250 г киплячого молока, ретельно розмішати, охолодити. Дріжджі розвести в теплому молоці – 250 мл., додати 1 ст.л. цукру, накрити, залишити в теплому місці, щоб підійшло. Змішати заварне тісто з розчиною, дати підійти в теплому місці.
Цілі яйця – 5 шт. та жовтки – 5 шт. збити з цукром – 200 г до білого. До опари додати яєчну суміш, борошно та сіль. Місити довго, до гладкого тіста. В кінці замісу поступово додати м’яке масло та олію. Масло не топити! Ще раз добре вимішати, накрити та залишити підходити в теплому місці.
Тісто, що підійшло, обімнути, поділити на порції, кожну порцію змішати з родзинками (попередньо залити їх окропом), помістити у форми, дати підійти.
Випікати при температурі 180 градусів без конвекції (обдуву) 40хв. Дуже смачна. По такому рецепту паска довго не черствіє та не кришиться.
Мешканка Володимира Тамара Климюк
Смачна паска з лимонною цедрою
Інгредієнти:
- Молоко – 0,5 літрів
- Дріжджі – 100 г
- Сметана – 100-150 г
- Яйця, 5 шт +жовтки – 10 шт
- Масло – 200 г
- Цукор – 2 стакани
- Ванільний цукор – 4 пачки
- Родзинки – 200 г
- Цедра 1 лимона
- Борошно приблизно 1 кг
- Олія – 1 ст.л.
Спосіб приготування: Всі інгредієнти мають бути кімнатної температури. Закип’ятити молоко, залишити, щоб охололо. Розвести дріжджі з однією чайною ложкою цукру і додати трішки молока, залишити на 10-20 хв., щоб почало бродити.
Збити цілі яйця та жовтки з цукром, додати дві пригорщі борошна. Все перемішати і залишити на 1,5-2 години, щоб опара рухалась.
Перекип’ятити сметану з маслом. Додати родзинки, цедру лимона. Борошно вводити поступово і замішувати тісто, щоб не липло до рук, було м’яке й еластичне, вкінці додати олію. Залиши на 1,5 -2 години, щоб рухалось.
Розкласти у попередньо змащенні жиром формочки. Тісто має заповнити форму приблизно на 1/3. Залишити на 05,-1 годину, щоб рухалось. Паски 0,5 кг випікати приблизно 30 хв, 1 кг – 1 год при 180 градусах.
Катерина Костючик з Нововолинська
Катерина Костючик пече паску разом з бабусею Валентиною Іванівною, за давнім рецептом, ще її мами, тобто прабабусі Катерини. Він передається з покоління в покоління уже багато років. Паску треба готувати у теплому приміщенні.
Інгредієнти:
- Молока – 0,5 літра
- Дріжджі – 100 г
- Цукор – 3 ст.л. + 1 стакан
- Борошно – скільки вбере
- Яйця 7-8 шт.
- Щіпка солі
- Масло – 1 пачка
- Лимонний сік – 3 ложки, цедра 1 лимона
- Горілка або коньяк – 3 ст.ложки
- Ванільний цукор
- Цукати
Спосіб приготування: в місткість для паски вилити частину молока, розмішати з дріжджами, додати 3 ст.л. борошна, 3 ст.л. цукру. Накрити чистим рушником, лишити на пів години.
Яйця збити зі стаканом цукру, додати молоко, що лишилося, щіпку солі, все змішати з пригорщею просіяного борошна і добре замісити. Залишити на 1 -1,5 години, щоб тісто збільшилось у два рази.
Додати вершкове масло (краще розтопленого), лимонний сік, горілку, ванільний цукор, терту на дрібній тертці цедру лимона, додати борошно. Все добре вимішати і замісити тісто, щоб не липнуло до рук.
Залишити рухатись, має підійти у приблизно два рази. Розкласти у форми, теж дати трохи підійти і випікати.
Анна Радкевич з Володимира
Анна кожного року обирає в яких кольорах і дизайні мають бути пасочки. Під них відповідно фарбує і крашанки та підбирає декор.
Налаштовуємося, в домі має бути тихо і тепло… одягаємо хустину… читаємо молитву… настрій і думки мають бути «чистими»
Інгредієнти:
- Молоко – 1 літр
- Дріжджі – 150 г
- Яйця – 15 шт і 10 жовтків
- Маргарин – 150 г
- Масло 150-200 г
- 2-3 ст.л. олії
- Ванілін – 1 пачка
- Родзинки – 1 стакан (попередньо замочити)
Спосіб приготування:
Робимо опару: на 1 літр теплого молока розчиняємо 150гр дріжджів, за трохи додаю 15 яєць і 10 жовтків. Далі розтираю 3 ст. цукру зі 150 гр. маргарину та 150-200гр. вершкового масла – додаю то все в опару, розмішую… Далі додаю 2-3 ст. ложки олії, одну пачку ваніліну та 1 стакан попередньо замочених родзинок. Все вимішуємо впродовж години. Лишити рухатися у мідниці. Накриваю його вишитим рушником, а зверху кладу освячену гілочку верби… Тісто має збільшити вдвічі.
Потім закладаємо тісто у форми, які попередньо «притрушую» мукою. Тіста має бути у формі на третину.
Щоб паска вийшла рівна з красивою округлою верхівкою треба «взяти»/врізати потрібну кількість тіста, зібрати краї у вузлик так, щоб вийшло на зразок кульки. І покласти шматок гладкою стороною до верху.
Далі – 40 хвилин у духовці, НЕ ЗАГЛЯДАЮЧИ!)
Щоб паски добре піднялися і пропікалися з усіх боків, важливо їх розставляти на достатній відстані між собою, орієнтуйтеся на 5-10 сантиметрів.
І на останок, паска має відрізнятися від іншої випічки, тому приділіть увагу не тільки тісту, але й оздобленню та глазурі. Останню беру звичайну “Деко”, а от «дизайн» продумую заздалегідь, бо глибоко переконана – домашні паски мають відрізнятися від тих, що продаються в магазині!
Катерина Бонюк з Іванич
Інгредієнти:
- 100 г дріжджів пресованих
- 0,5 л кип‘яченого молока
- 0,5 л цукру
- 1,5 кг борошна
- 10 яєць
- 0,5 л сметани
- 200 г масла
- Ванільний цукор 2 пакетики
- 300 г родзинок
Спосіб приготування:
Спочатку треба приготувати опару. Дріжджі розвести в теплому молоці з 1 склянкою (200 г) цукру, додати кілька столових ложок борошна (4-6 ложок). Поставити на годину в тепле місце.
Яйця збити з цукром, що залишився, додати сметану, розтоплене масло, ванільний цукор, родзинки і борошно. Додати опару.
Вимісити тісто, залишити в теплому місці на півтори години.
Як підійде, тісто розім’яти, викладати в формочки (1/3 форми) і дати ще підійти.
Випікати 40-60 хв, залежно від величини форми.
Мешканка Володимира Ірина Боярина
Ірина користується рецептом з маминої кулінарної книги, лише трохи вдосконалила його
Інгредієнти:
- Борошно – 1 кг
- Молоко – 2 склянки
- Яйця – 5-6 шт
- Дріжджі – 50 г
- Вершкове масло, маргарин або олія – 100 г
- Цукор – 300-350 г
- Сіль – 1/2 ч.л.
- Ваніль
- Цедра лимона
- Трохи олії
Спосіб приготування: Дріжджі розвести у теплому молоці з 1 ст.л. цукру і 1 ст.л. борошна. Коли розчина почне бродити, влити її в посуд з борошном, посолити, додати жовтки, розтерті з цукром, ваніль, цедру лимона і замісити тісто. Під кінець вимішування додати розтоплене масло чи теплу олію і місити, поки жир з’єднається з тістом.
Відразу викласти в чашу частину тіста на 2/3 форми, дно якої застелене промащеним папером, і, накривши, поставити в тепле місце, щоб підійшло.
Тоді змастити яйцем і пекти у гарячій духовці (190-200 градусів) протягом 45 хвилин.
Надія Самох з Нововолинська
Надія поділилася з читачами двома рецептами Великодньої випічки: сучасними краффінами, та сирною паскою.
Паска-краффін
Інгредієнти:
- молоко – 200 мл
- замінник цукру + 1ч.л цукру для опари
- борошно пшеничне – 450 гр.
- вершкове масло – 110 г (80 г піде в тісто)
- дріжджі сухі – 8 г
- яйце – 1 шт.
- жовток – 2 шт.
- сухофрукти – 200 г⠀
Спосіб приготування:
Спочатку потрібно приготувати опару. Для цього змішуємо дріжджі і тепле молоко, також додаємо по 1 ч.л. цукру і 1 ст.л. борошна від загальної кількості. Змішуємо і залишаємо в теплому місці
Яйце, жовтки і замінник цукру збиваємо до утворення піни, обережно додаємо 80 г розтопленого вершкового масла
Додаємо до яєць опару, в кілька етапів вводимо просіяне борошно, замішуємо тісто і залишаємо його на 2 години, щоб піднялося. Тісто підніметься вдвічі і з нього ви зможете приготувати 4 маленьких краффіна.
Коли тісто підійшло, присипаємо стіл борошном і дуже тонко розкачуємо. Розкачане тісто промазуємо розтопленим маслом, викладаємо сухофрукти. Далі згортаємо тісто в рулет і розрізаємо його уздовж навпіл.
Звертаємо рулет у форму троянди, перекладаємо краффін у форму і даємо постояти ще до 1 години.
Духовку розігріваємо до 180 градусів і випікаємо краффін протягом 10 хвилин, після знижуємо температуру до 160 градусів і печемо ще 30 хвилин.
СИРНО-ЯГІДНА ПАСКА
Інгредієнти:
- Сир 5% – 650г
- Вершки 15% – 150мл
- Желатин – 15г
- Білий шоколад – 100г
- Чорниця – 100г
- Агар-агар – 8г
Спосіб приготування:
Готувала пасху в високій силіконовій формі діаметром 13*11.
Желатин замочіть в 120 мл вершків. Сир з’єднайте з замінником цукру і перетріть в блендері до однорідної маси.
Шоколад розтопіть на водяній бані, додавши 30 мл вершків. Розтоплений шоколад з’єднайте з сиром.
Чорниці викладіть в каструльку і долийте трішки води. Грійте на середньому вогні, доведіть до кипіння, додайте агар-агар і варіть 1-2хв.
Настояні вершки з желатином додайте в сирково-шоколадну масу. Добре перемішайте.
Наповніть форму частиною сирної маси, потім добавте чорницю, легко перемішайте ложкою, потім знову сиркова маса і чорниці. І так до верху.
Готову сирну паску поставте в морозильну камеру для повного охолодження. Потім вийміть обережно з форми і залиште в холодильнику, щоб розморозилась. Перед подачею декоруйте за бажанням.
У мене шоколадна глазур без цукру і молоко (50 мл води + 2 ст. лож какао + 30 г вершкового масла + замінник цукру) + горіхи і ягоди.
Влодимирчанка Юлія Слюсарук
Паска смачна
- Молоко – 1 скл.
- Вершки або сметана – 1 скл (кімнатної температури)
- Масло вершкове або маргарин – 250 г
- Цукор – 1 скл
- Дріжджі – 100 г
- Яйця – 5 шт і 5 жовтків
- Цедра лимона
- Ваніль
- Щіпка солі
- Борошно (скільки вбере тісто)
Спосіб приготування: Підігріти молоко (молоко має бути пастеризоване) до кімнатної температури, додати дріжджі, щіпку солі, цукор та склянку борошна. Розмішати до однорідної маси та залишити “підходити” на 30 хв.
Після того як опара підійметься додати яйця та жовтки, масло (можна перед тим розтопити, але щоб було не гаряче), сметану, цедру лимону та ванілін на свій смак. Поступово вимішуючи, додавати борошно. У кінці додати родзинки чи сухофрукти, чи цукати. Я не додаю нічого (бо діти люблять “чисту” паску).
Вимішувати потрібно доти, коли тісто перестане липнути до рук. Тоді, за традицією моєї бабці та прабабці, посудину з тістом накрити гілочками свяченої верби і рушником. Коли тісто підросте до гілочок, можна формувати пасочки.
У змащені олією форми викладати на 1/3 висоти (форми), дати підійти до половини форми, а тоді ставити в духовку.
Хай вдається пасочка! Солодкої паски! А Великдень принесе нам Боде благословіння, перемогу та мир!
Ярослава Колоскова-Вознюк з Володимира
Паска Подільська (BABKA PODOLSKA)
Цю паску знайшли у старій польській книзі. Ярослава користується рецептом із сайту. Вона настільки сповнена смаку і має таку приємну консистенцію, що її хочеться їсти самостійно і взагалі не залишається залишків. З нею треба трохи повозитися, тісто липке (воно має бути таким, нехай рука не підніметься борошна підсипати !!), але якщо все робити правильно і продумати весь процес заздалегідь, все обов’язково вийде!
Інгредієнти
- 400 мл молока, кімнатної температури
- 700 грамів борошна
- 50 грамів свіжих дріжджів
- 1 ст.л. меду
- 15 жовтків
- 200 грамів цукру
- 1/2 ч.л. солі
- 200 грамів вершкового масла
- 1 стручок ванілі, тільки зернятка
- 150 грамів сухофруктів (родзинки, курага, журавлина)
- 100 мл міцного алкоголю (у мене міцна вишнева настоянка)
- 1 яйце для змащування поверхні
Для прикрашання:
- Білкова глазур
- Горіхи та сухофрукти
Спосіб приготування: За добу до приготування слід внести всі інгредієнти для приготування в кухню. На момент початку приготування, все має бути кімнатної температури.
Сухофрукти залити киплячою водою, залишити на 1 хвилину і відцідити. Залити алкоголем і залишити на 8 годин. Відцідити, зберігаючи рідину.
Довести до кипіння 300 мл молока. У миску помістити 125 грамів борошна і залити його киплячим молоком. Мішати до тих пір, поки грудок майже не залишиться. Відставити масу в сторону до охолодження до кімнатної температури.
Дріжджі розвести в решті молока, додати до заварної маси (після охолодження). Перемішати і залишити на 20 хвилин.
Жовтки злегка збити з цукром і сіллю. Масло розтопіть на повільному вогні, трохи остудіть.
Додати до опари решту борошна, ваніль, мед, жовтки з цукром і вершкове масло. Замісити липке тісто. Місити до тих пір, поки маса не буде гладкою, 6-8 хвилин в планетарному міксері на середніх оборотах, 12-15 хвилин вручну (тісто липке і процес замісу вручну м’яко-кажучи не дуже приємний і легкий). Накрити миску з тістом трохи вологим рушником і залиште на 1 годину 30 хвилин.
Сухофрукти обкатати в борошні, так щоб вони повністю були оповиті ним. Вести сухофрукти та рідину в якій вони замочувались, в підійшовше тісто, гарненько вимішуючи його вдруге. Місити до рівномірного розподілу сухофруктів в тісті.
Духовку розігріти до 190ᵒ С.Форми для пасок змастити рослинною олією. Якщо печете в паперових формах (дуже рекомендую) змащувати не треба. Наповнити форми трохи більше ніж на половину (Трохи менше ніж на 2/3). Накрийте форми трохи вологим рушником і залиште на 40-50 хвилин. Тісто має підрости майже доверху.
Змастити поверхню пасок збитим яйцем і поставити в розігріту духовку. Перші 15 хвилин духовку не відкривати!! Опадуть паски!
Пекти Великодні паски до готовності. Час випікання залежить від розміру пасок. Верх повинен добре підрум’янитися. Можна зробити тест зубочисткою. Встромлена глибоко в центрі, вона повинна виходити чистою.
Дістати готові паски з духовки. Дати 10 хвилин охолонути. Дістати з форм, якщо в них пекли. Якщо в папері, то так і залишити. Паски повинні повністю охолонути перед покриванням глазур’ю.
Приготувати білкову глазур і щедро змастити нею поверхню пасок. Прикрасити Великодню паску сухофруктами і горіхами. Відставити в сторону, далеко від дітей), до повного застигання глазурі.
Паска від мешканок села Заболотці на Іваничівщині
Сфотографувати цих прекрасних ґаздинь не вдалося, лише їхні вироби, які вони випікали в школі та передали бійцям ЗСУ. Мешканки Іваничівщини поділилися своїм рецептом Великоднього хліба.
Рецепт розрахований на 12-15 пасок, діаметром 13 см.
Інгредієнти:
- 1 л молока
- 30 яєць
- 100 г дріжджів
- 2 пачки ванільного цукру
- 500 г масла
- 300 г родзинок
- 3 кг борошна
- 1 кг цукру
Для опари: розчиняємо дріжджі у теплому молоці, потім додаємо 500 г борошна. Накриваємо ємність рушником і ставимо в тепле місце на 30 хвилин, поки опара не підніметься вдвічі.
Для тіста: змішуємо всі інгредієнти і додаємо туди готову опару. Акуратно замішуємо тісто, аби воно було однорідним не прилипало до рук. Готове тісто накриваємо рушником і ставимо в тепле місце на 1 годину.
Заповнюємо 1/3 форми тістом і випікаємо приблизно 30 хв.
Для глазурі (розраховано на 3-4 пасочки):
1 ч.л желатину розчинити в 2 ст. л. води, додати 1 склянку цукру. Склянки цукру розтопити і додати 4 ст. л. води. В гарячий сироп додати желатин і збити міксером поки маса не побіліє.
Мешканка Володимира Катерина Гордіюк
Паска заварна
Інгредієнти:
- Яйця – 15 шт
- Жовтки – 15 шт
- Молоко – 1 л
- Масло – 600 г
- Цукор – 6 склянок (1,7 кг)
- Дріжджі – 200 г
- Родзинки – 200 г
- Ванілін – 3 пачки
- Цедра 1 лимона
- Борошно – приблизно 20 склянок
Спосіб приготування: На ніч потрібно приготувати опару. Для цього у 5 склянок борошна влити цівкою гаряче молоко, як схолоне, додати 200 г дріжджів і 3 склянки цукру. Залишити стояти на ніч.
Вранці яйця і жовтки збити з цукром і додати в опару. Також додати ваніль, родзинки, розтоплене масло. Добре замісити тісто і лишити його рухатись на 1,5 – 2 години. Після цього тісто розкласти по формах, дати трохи підрости і випікати.
Світлана Торчинська з Володимира
Кондитерка Світлана пече паску за різними рецептами, одним із них поділилася з нашими читачами.
Інгредієнти для опари:
- Молоко – 250 мл
- Цукор – 50 г
- Дріжджі пресовані – 30 г
- Борошно – 200 г
Інгредієнти для тіста:
- Цукор – 200 г
- Сметана – 125 г
- Яйця – 2 шт, жовтки – 3 шт
- Вершкове масло – 125 г
- Олія – 100 мл
- 0,25 ч.л. куркуми (не обов’язково)
- Цедра 1 апельсина (не обов’язково)
- Міцний алкоголь – 2 ст.л.
- Борошно – 650 г
- Сухофрукти (вимішати з 1 ст.л. борошна)
володимирчанка Тетяна Ізотова
Тетяна експериментує і ще знаходиться у пошуку свого ідеального рецепта. Цього року хоче спробувати рецепт відомого кулінара Євгенія Клопотенка.
Приготування опари:
Для класичної паски треба приготувати опару – змішати сухі чи пресовані дріжджі з теплим молоком та невеликою кількістю цукру. Рідина має бути саме теплою – максимум до 35 градусів за Цельсієм, щоб дріжджі почали працювати. Інакше вони загинуть. Важливо рахувати й кількість рідини. Прочитайте це на етикетці чи просто запам’ятайте – на 1 г дріжджів йде 5 мл рідини. Треба все добре перемішати, аби не було грудочок, накрити рушником чи харчовою плівкою та поставити у тепле місце, але не гаряче. Важливий момент – опару не можна залишати там, де є протяги. Вона має збільшитися у 2 рази, на це зазвичай потрібно від 20-40 хвилин. Далі можна додавати борошно та всі інші інгредієнти за рецептом.
Поради до приготування паски:
У паску додавайте родзинки чи будь-які інші сухофрукти. Попередньо помийте їх та добре висушіть паперовим рушником. Можете також вибрати будь-які цукати або мак з горіхами за бажанням. У будь-якому випадку буде дуже смачно. Міцний алкоголь – ром, віскі чи коньяк нададуть випічці неповторного аромату. Додавайте його у тісто, або залийте їм родзинки чи цукати мінімум на 60 хвилин, а потім все разом докласти в тісто. І пам’ятайте, чим «жирніші» інгредієнти, тим смачніше великодня випічка, тому молоко беріть не менше 2,5%, сметану 20% і більше, а вершкове масло 82,5%.
Інгредієнти:
- 750-800 г пшеничного борошна
- 220 мл теплого молока 2, 5%
- 25 г живих дріжджів
- 1 яйце 1 жовток
- 2 ст. л. сметани 20%
- 225 г цукру + 1 ст. л. для опари
- 10 г ванільного цукру
- 1 апельсин (сік і цедра)
- 100 г м’якого вершкового масла 82,5%
- 2 ст. л. соняшникової олії
- 25 мл коньяку/віскі/рому
- 100 г родзинок/цукатів
- 200 г цукрової пудри
- дрібка солі
Спосіб приготування:
Вершкове масло дістаньте з холодильника, вона має стати кімнатної температури. Родзинки добре помийте, викладіть на паперовий рушник, а іншим шматком промокніть. Вони мають бути сухими. Приготуйте опару. Нагрійте в сотейнику 220 мл молока 2,5% до 30-35 градусів та покришіть у нього 25 г живих дріжджів. Добре перемішайте до їх розчинення. Краще це робити руками, щоб переконатися у відсутності грудочок. Радимо використовувати молоко не менше 2,5% жирності, за бажанням беріть 3,2%. Можна використовувати й сухі дріжджі, але почитайте на етикетці інформацію щодо пропорції.
Додайте 1 ст. л. цукру та ще раз перемішайте, щоб цукор теж розчинився. Накрийте чистим рушником або харчовою плівкою та залиште в теплому місці на 20 хвилин, щоб дріжджі почали працювати.
Опара має збільшитися у два рази, а потім додайте в неї одне яйце та один жовток. Всипте 225 г цукру, 10 г ванільного цукру та дрібку солі. Додайте 100 г розм’якшеного вершкового масла 82,5% та 2 ст. л. сметани 20%. Добре перемішайте все віничком. Натріть цедру апельсина на дрібній тертці, не зачіпаючи білу частину та додайте до суміші з опарою. Вичавіть сік половини апельсина і теж додайте в опару. Другу половину апельсина відкладіть, нам знадобиться сік для апельсинової глазурі. Добре перемішайте віничком, щоб сік і цедра рівномірно розподілилися.
Додайте 750-800 г борошна та перемішайте тісто лопаткою до однорідності. Кількість борошна залежатиме від того, якого розміру яйця ви використовували. Для випічки ми завжди беремо з позначкою С1. За бажанням додайте до великодньої випічки міцний алкоголь: коньяк, ром або віскі (25 мл). Це надасть їй особливого аромату.
Вимісіть м’яке тісто. Бажано вимішувати тісто приблизно протягом 10 хвилин, так воно буде більш однорідним. Можете скористатися кухонною машиною з насадкою «Гак». Тісто не повинно липнути до рук. Сформуйте з нього кулю та викладіть у велику глибоку миску, змащену соняшниковою олією. Накрийте рушником і залиште в теплому місці на 1 годину для підйому. Тісто має збільшитися в об’ємі у 2-3 рази. Обімніть тісто та знову сформуйте кулю. Ще раз залиште для підйому на 40 хвилин, щоб отримати повітряну та легку паску.
Потім знову обімніть тісто та вмісіть у нього 100 г родзинок. Робіть це так, аби їх не було на поверхні тіста, і вони не пригоріли під час приготування паски. Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів у режимі конвекції.
Наповніть паперові або металеві форми тістом, але лише на 2/3 об’єму. Якщо використовуєте металеві форми, попередньо застеліть дно форми пергаментом, а потім змастіть його та стінки форми вершковим маслом. Залиште форми в теплому місці, накривши рушником, щоб тісто підійшло до країв форми. Випікайте паски в духовці, розігрітій до 180 градусів протягом 20-35 хвилин в залежності від розміру форм. Використовуйте режим конвекції чи верхнього та нижнього нагріву. Перевіряйте готовність дерев’яною шпажкою.
Готові паски повністю остудіть і прикрасьте апельсиновою глазур’ю. Для цього в сотейник всипте 200 г цукрової пудри, додайте сік половини апельсина та добре перемішайте. Отриману цукрову масу нанесіть на паски та прикрасьте декоративною посипкою.
Оксана Миронюк з Нововолинська
Кондитерка Оксана поділилася маминим рецептом паски на сторінці в інстаграмі.
- Інгредієнти:
- 1,5 скл молока
- 6 яєць
- 2 скл цукру (не зменшуйте!)
- 1 кг борошна
- 300 г масла (маргарину/смальцю)
- 0,5 ч л солі
- 50 г живих дріжджів (17 г сухих)
Спосіб приготування:
Можна зробити двома способами (я роблю другим).
1-й варіант
Дріжджі розвести в ледь теплому молоці, додати половину борошна, розмішати добре і поставити в тепле місце рухатися.
Як подвоїться – додати сіль, збиті окремо з цукром жовтки (білки теж збити), білки, борошно. Замісити. Вкінці додати масло м’яке і добре вимістити тісто.
Поставити знову рухатися на 2-3 год.
2-й варіант
Жовтки збити з половиною цукру. Залити гарячим молоком. Додати борошно, щоб зробити консистенцію сметани. Нехай охолоне до 30-40° (тепленьке). Додати сухі дріжджі і розмішати (якщо вологі, тоді розчиніть їх у частині теплого молока). Нехай забродить (утвориться пишна маса).
Додати збиті з другою половиною цукру білки (цукор сипати поступово), також сіль. Просіяти борошно і замісити тісто, щоб воно починало відставати від рук. Місити таке тісто чим довше, тим краще.
Вкінці додати м’яке масло і знову вимісити, поки тісто повністю не вбере масло. Поставити під плівкою підходити 2-3 год.
Додати при бажанні добавки (родзинки, цукати, сухофрукти, горішки), перемішати. Наповнити на 1/3 форми і ще раз хай постоять порухаються.
Ще я замість глазурі зробила кірку (макаронаж):
- мигдалеве борошно (брала звичайне) 50г
- цукор 100 г
- крохмаль 35 г
- білок яєчний 65 г
Змішати, помазати зверху булочки, які мають вже відправлятися в духовку, посипати пелюстками мигдалевими і присипати цукровою пудрою (це робимо на сиру булку).
Духовку розігріти на 180° випікати 5 хв, потім зменшити температуру до 165° і випікати до готовності (залежить від форми, в мене в середньому іде до години). Не кладіть так близько один біля одного пасочки коли випікаєте! Їм потрібен простір!
Лілія Лущук з Володимира
Паска за прабабусиним рецептом
Інгредієнти:
- 1,5 л. молока
- 300 гр дріжджів
- Цукор – 1 л.\1,5 л. (хто любить солодшу)
- 2 пачки масла
- 30 яєць
- цедра лимона
- ванілін – пачка
- борошно – скільки вбере
Спосіб приготування:
1) дріжджі перем’яти з одною склянкою цукру і залишити на 15 хв;
2) підігріти молоко з цукром, щоб цукор розтанув, влити в миску до дріжджів, додати борошно на око – скільки вбере, щоб тісто було не туге. Перемішати – суміш має вийти, як густа сметана. Розчину накрити рушником і поставити в тепле місце.
3) Потім у розчину додати 100 г олії, 2 пачки масла, трохи маргарину, 20-30 жовтків + 5-7 цілих яєць; стерти лимон, пачка ваніліну. Досипати борошна, добре замісити. Поставити в тепле місце, щоб рухалося.
Сирна паска
Використовую те саме тісто, що на паску.
Розкачую тісто на бляшку. На нього кладу творог і поверху нього роблю сіточку з тіста та змащую її яйцем.
Щоб підготувати творог для сирника, потрібно 5 склянок сиру пропустити через м’ясорізку. Додати цукор за смаком, одну упаковку ваніліну, куркуму, корицю, ізюм. Далі 6-8 яєчних жовтків і два цілих яйця, збиваємо з цукром додаємо в суміш і 1-2 ст. ложки крохмалю.