Обирають систему освітлення пішохідних переходів у Володимирі-Волинському
Проблема освітлення пішохідних переходів у Володимирі-Волинському існує досить значний проміжок часу. Наразі, депутати та працівники міськвиконкому, обговорюють використання одного варіанту із двох систем освітлення переходів, їх в народі називають “луцька” та “львівська” (за назвою міст, де вперше впроваджені системи).
17-го лютого у міській раді презентували “луцький” варіант освітлення дороги. Цей проект виконує фірма із Кіровограду “Інтерліга”. Установку для освітлення виготовляє ПАО НПП “Радій” (місто Кіровоград).
“Ми підрахували і по 7-ми основних вулицях міста 80 пішохідних переходів. Також ще 5-ть переходів на другорядних вулицях. Із них 16-ть переходів біля бюджетних установ. Спілкувався із луцькими колегами, то обладнання повністю одного переходу для них коштувало близько 30-ть тисяч гривень.” – зазначив Віктор Фіщук, начальник управління ЖКГ міськвиконкому.
Для Володимира-Волинського презентували зразок на 130 ВТ., який освітлює пішохід шириною до 24-х метрів. Хоча, як зазначив доповідач Юрій Онупрієнко, можна на установки ставити додаткову оптику і цим самим регулювати освітлення, але у фірми є 8 варіацій установок. Запевнили, що на приладі поставлене “антивандальне” скло та проводили випробування.
“Ми даємо гарантію від 3-х до 5-ти років на саме обладнання. Вартість одного такого світильника становить 20 505 гривень, але ще проектна документація, встановлення. Якщо установка з якихось причин вийде з ладу, то ми не ремонтуємо, а замінюємо на нову. Для нас також важливо, щоб крім самого переходу освітлювався ще й підхід до нього. Тобто водій заздалегідь бачитиме людину.” – розповів Юрій Онупряєнко.
Зазначимо, що “львівський” варіант коштує на порядок дорожче, повне підключення близько 150-ти тисяч за один перехід.
Отож, одну установку на освітлення переходу залишать у місті як пілотний проект. За прикладом Луцька обладнають один перехід та через певний час визначаться, який саме варіант вибрати для Володимира-Волинського.
На завершення гості із Кіровограда розповіли про можливість встановлення економних вуличних ліхтарів. Також, провели їх презентацію, на випадок якщо у місті виникне необхідність встановлення ліхтарів. Зазначимо, що вартість одного такого комплекту коливається біля 5-ти тисяч гривень.
Чому вибір без вибору? На прикладі Львова дивним чином оприлюднили кошторис … Дивлячись на стелю , хоча сам прилад коштує п’ять тисяч , а не сто п’ятдесят . Навіщо обманювати людей . Тобто від Луцького досвіду Львівський прилад в чотири рази дешевше…??? Треба спочатку думати , а потім приймати зважені рішення .
я зрозумів так, що 5000 грн коштує ліхтар вуличний, а не перехід по “львівському” варіанту