<

«Московити» просять піврічну відстрочку на виселення з Успенського собору у Володимирі: хочуть вивезти святині

13:20 | 10.04.2025 / Володимир / , , , /
Перегляди
19557
/ коментарі 4

Попри всі рішення судів та припис виконавчої служби, громада упц московського патріархату продовжує утримувати Успенський собор у Володимирі, відмовляючись добровільно звільнити культову споруду. Та 8 квітня 2025 року ситуація набула нового повороту — до Господарського суду Волинської області надійшов документ, у якому громада вже не заперечує проти виселення, а просить про… пів року відтермінування.

Причина — необхідність часу для вивезення численних святинь.

Що вимагає громада московського патріархату?

Автором звернення до суду є адвокат Микита Чекман, який представляє релігійну організацію. У заяві він просить надати відстрочку на 6 місяців у виконанні рішення щодо передачі державі будівель Успенського собору, дзвіниці та мурів — об’єктів, які є пам’ятками архітектури національного значення.

Ключовим аргументом в документі є особливий статус храму як місця збереження реліквій: іконостаси, ікони, престол, літургійні книги, облачення, церковне начиння, святині та реліквії, які громада хоче винести у “канонічному” порядку.

Фактично — московська громада визнає необхідність виселення, але прагне зробити це неквапом. У тексті заяви йдеться про необхідність рішень єпархіального архієрея, скликання спеціального зібрання, визначення духовенства, яке супроводжуватиме вивезення церковного майна.

Що за реліквії? І кому вони належать?

Особливу увагу привертає згадка про церковні реліквії, які громада хоче вивезти разом із собою. Розберемося детальніше. Так, без сумніву громада за часи перебування в культовій споруді обжилася всіляким добром, але є в соборі і реліквії, які громада не має права з собою забирати. 

Серед них — дерев’яний різьблений іконостас XIX століття, розп’яття XV століття та ризи до хреста та інші ікони і речі. До слова, за легендою, розп’яття XV століття походить із церкви Параскеви П’ятниці, яка існувала у Володимирі.  Такі предмети мають історичну та сакральну цінність для українського народу і перебувають на балансі Музею волинської ікони у Луцьку. Там є і повний перелік об’єктів, які мають бути збережені в храмі як державне надбання.

Під час формування акту передачі споруди має буде досліджено — чи лишила ці реліквії громада, чи вони дійсно оригінальні і після цього лише буде підписано акт. 

Що вирішив суд?

9 квітня 2025 року Господарський суд Волинської області виніс ухвалу:

  • прийняти заяву релігійної організації до розгляду,
  • призначити судове засідання на 29 квітня 2025 року о 12:30,
  • запропонувати стягувачу надати заперечення до 18 квітня (тобто на заявку ще можуть подати відзив).

А поки — держава діє

До моменту судового засідання виконавча служба продовжує діяти в межах чинного рішення.

Як повідомила раніше медіа начальниця Володимирського відділу державної виконавчої служби Лариса Іщук, громаді надано 10 робочих днів, після чого буде повторний штраф і звернення до правоохоронців щодо кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.

Наступний візит виконавчої служби до собору — орієнтовно в 20 числах квітня.

Хронологія подій:

2 листопада 2024 року — Господарський суд Волинської області ухвалив рішення про виселення УПЦ МП з Успенського собору.
11 березня 2025 року — Апеляційний суд підтвердив законність рішення.
31 березня 2025 року — громада отримала офіційний припис від виконавчої служби.
8 квітня 2025 року — подано заяву релігійним утворенням упц мп про відстрочку виконання
29 квітня 2025 року — призначене судове засідання ( і воно відбудеться, якщо буде відхилено відзив волинської юстиції).

Закон, святині й межа терпіння

Успенський собор — це не просто культова споруда. Це архітектурна спадщина, яка перебуває у власності держави. І нині, попри довгі судові процеси, справа наближається до завершення.

Чи вдасться державі втримати позицію?
Чи дозволить вона ще пів року “обережного саботажу”?
Чи матиме сила слова — силу дії?

«БУГ» уважно стежитиме за розвитком подій — і триматиме вас в курсі кожного повороту цієї резонансної історії.




коментарів: 4
  1. Святині відібрати і не дати вивезти до Росії,а кацапів вигнати силою,вони добровільно не підуть ніколи,будуть місцеву владу водити за ніс весь час,кацап розуміє тільки силу.

  2. Я не виключаю ще й підкупу місцевої влади і СБУ і поліції як це сталося в Низкиницькому монастирі, там намісник не українець а білорус з кацапським паспортом, не платить податки за нелегальний бізнес торгівлі продуктами і молочними теж з коровника на 8-ій шахті, нелегальні працівники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Квітня, Четвер