<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Мешканець Устилуга розповів про свій шлях до адвокатської діяльності

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:18 | 23.10.2021 / Володимир / /
Перегляди
2423
/ коментарі 2

А ви вірите, що уже в початковій школі можна обрати для себе професію, а наближатися до мети сприятимуть навіть самі обставини?

Про те, що це дійсно можливо свідчить приклад Богдана Котовича з Устилуга, якому пощастило втілити у реальність дитячу мрію і успішно реалізуватися у професії, – пише журналістка Валентина Тиненська для назети “Слово правди”.    

Богдан є ровесником незалежності України – у вересні  відсвяткував 30-річчя. Він – один із наймолодших депутатів Устилузької міської ради, очільник постійної комісії, що вивчає питання пов’язані з земельними відносинами, юрист і адвокат. Богданові земляки кажуть, що цей активний чоловік має чітку життєву позицію, дбає про розвиток своєї громади та фахово допомагає усім, хто до нього звертається.

Шлях до вибору професії

Про адвокатську діяльність Богдан мріяв з другого класу. Уже зараз  йому складно пригадати, що саме вплинуло на вибір такої серйозної професії – сцена у фільмі, сюжет телепередачі чи інтерв’ю з відомим фахівцем…  Але така діяльність його неабияк вабила впродовж багатьох років.

Своє перше серйозне рішення про вибір професії він приймав після закінчення 9 класу. Мама, яка багато років присвятила вчительській справі, радила вступити у її альма-матер – Володимир-Волинське педагогічне училище.  Хлопець, хоч і не бачив себе педагогом, все ж вирішив випробувати власні сили і навіть здавав вступні випробування.

Та остаточний вибір зупинився на Нововолинському ліцеї-інтернаті, куди також за результатами іспитів був зарахований на навчання. Два роки поглиблено вивчав гуманітарні дисципліни. Після цього здобув фах правознавця у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

У студентські роки він  підпрацьовував у різних сферах, щоб мати фінансову незалежність від батьків. Тоді здобув, так звані, «softskills» – особисті навички, завдяки яким може успішно взаємодіяти в команді під час виконання професійних обов’язків. Закінчуючи виш, робив вибір щодо подальшої професійної зайнятості, адже не секрет, що відсоток випускників-юристів в Україні, які продовжують працювати за фахом,  невисокий.

Богдан каже, що це пов’язано з тим, що професія є доволі складною та багатовекторною, а найголовніше юристу-початківцю не доводиться розраховувати на достойну заробітну плату, бо спершу необхідно здобути певну практику, орієнтуватися, як працює юридичний ринок в Україні та зайняти свою нішу у ньому.

Хлопець чітко усвідомлював, що надалі хоче розвиватися лише у сфері юриспруденції. Працював помічником адвоката, згодом за підказкою одногрупника влаштувався на роботу у державну інспекцію сільського господарства Тернопільської області, де два роки (до ліквідації установи) виконував обов’язки головного юрисконсульта. Має Богдан досвід роботи й у юридичних компаніях столиці.

“У Києві я пізнав дещо іншу специфіку своєї роботи. В юридичній компанії «Гутовська і партнери» доводилося надавати широкий спектр юридичних послуг, адже через велику конкуренцію на ринку компанія бралася за справи різних спрямувань, – розповідає чоловік.

Через рік роботи  зрозумів, що мені потрібно обрати один конкретний напрям діяльності, щоб бути  фахівцем у цій галузі. Я став працювати у компанії «Гришаков і партнери», яка спеціалізувалася на медичному праві. Ми допомагали замовникам виготовити ліцензії, займалися супроводом медичного бізнесу у столиці та регіонах”.

Де б Богдан не працював, але зробив висновок, що найбільше йому подобалося працювати у сфері земельного права, тому він з теплом пригадує час роботи у Тернополі.    

Кар’єра у ТОВ «П’ятидні»

Повертатися на малу батьківщину хлопець не планував, адже вважав, що в обласних центрах чи у столиці більше можливостей для реалізації у юридичній професії. Але у 26 років переосмислив свій шлях. Він розумів, що багато працює, непогано заробляє, але життя у великих містах потребує чималих видатків.

Чоловік всерйоз задумувався про власну сім’ю, але розумів, що не може подарувати своїй половинці впевненості у майбутньому, бо ж скидався по орендованих квартирах. І коли вчергове телефонували батьки, кликали єдиного сина додому, розповідали про наявні вакансії юристів у місцевих компаніях чи управліннях, то Богдан уже не так категорично відмовлявся вислуховувати подібні пропозиції.

Одного разу він надіслав резюме у ТОВ «П’ятидні» і його запросили на співбесіду до Валерія Діброви. Її результатом стала пропозиція пройти стажування у юридичній компанії синів Валерія Григоровича, яка діє у Києві. Після цього  – з 16 травня 2018 року Богдан почав працювати старшим юрисконсультом в одному з найбільших аграрних підприємств Волині.

У його обов’язки входив юридичний супровід роботи усього господарства, яке обробляє близько 20 тисяч гектарів землі у тоді ще (до реформи децентралізації) Луцькому, Іваничівському, Володимир-Волинському, Любомльському, Локачинському і Турійському районах.

“Близько 70% усіх земель знаходяться у приватній власності, решта – державні та комунальні. У нас орієнтовно дев’ять тисяч пайовиків. І якщо на земельному праві я досить непогано спеціалізувався, то налагодженню роботи з власниками земельних ділянок довелося повчитися.

Варто розуміти, що це люди з різними характерами, які стикаються з певними проблемами, і ми маємо допомогти їх розв’язати. У когось не оформлена спадщина, хтось оскаржує межі земельної ділянки – до мене щодня телефонують задля консультації чи фахової поради”, – розповідає Богдан.

Згодом, коли виникла необхідність збільшення штату юристів підприємства, Богдана призначили на посаду начальника юридичного відділу. Під його керівництвом нині трудиться п’ятеро фахівців.

Здійснилась дитяча мрія стати адвокатом

У квітні 2019 року Богдан Котович отримав право на заняття адвокатською діяльністю, здійснивши свою давню мрію, до якої йшов багато років.

“Я забезпечую правовий захист товариства, а також усіх його працівників. Як довірена особа представляю їхні інтереси в суді. Робота адвоката – не така, як показано у фільмах чи описано в книжках – усе значно прозаїчніше.

Вона вимагає ґрунтовної підготовки до слухань справи, вибудовування правової позиції, аналізу аргументів іншої сторони та складу суду, а ще заповнення різного роду документів. Та така робота мені подобається, – розповідає чоловік.

За два роки адвокатської діяльності я мав ряд справ щодо стягнення заборгованості з суб’єктів господарської діяльності, стосовно розірвання договорів оренди землі, визнання права власності, встановлення юридичного факту щодо спадкових справ, були справи щодо ДТП та кримінальні. За деякими із них суди тривають ось уже два роки, а якісь (спадкові) розглядалися за одне – два засідання”.

Депутатська діяльність для розвитку громади

“Будучи юристом такого великого аграрного підприємства, я відвідував сесії сільських, міських та районних рад. Місцеві вибори, що відбулися у жовтні 2020 року, завершили процес децентралізації і тепер уже територіальні громади почали розпоряджатися землею, – каже чоловік.

Я знав, як працює апарат ради, усе про проведення та регламент сесії, мені не було байдуже, як надалі розвиватиметься ОТГ, тому вирішив йти у депутати. І мене у цьому прагненні підтримали.

Крім того, мене обрали головою постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища, промисловості та агропромислового комплексу”.

За словами Богдана, робота депутата вимагає скрупульозного і детального вивчення проєктів рішень та забирає чимало часу. Щоразу на сесії Устилузької міської ради 60-70 відсотків питань, що розглядаються, стосуються земельного права. Їх усі аналізують на профільній комісії, а лише після того відповідне рішення приймають депутати.

Серед важливих рішень, що були прийняті депутатами після погодження комісією, яку очолює Богдан, – надання дозволу на розроблення технічної документації щодо оренди земельних ділянок для випасання худоби молочних ферм у Рогожанах і Хотячеві.

Крім цього, був проведений попередній аудит надходжень за оренду землі до місцевого бюджету від агропідприємств, які господарюють на території Устилузької міської ради, та земельних видатків фізичних осіб.

“Як депутат ставлю перед собою мету сприяти максимальній легалізації усіх земельних ділянок: оформлення права власності, договорів оренди, внесення відомостей до земельного кадастру і до реєстру речових прав, аби ті землі обліковувалися і від їхнього користування надходили відповідні рентні платежі до бюджету міської ради”, – каже чоловік.

Розуміючи актуальність теми, Богдан написав депутатське звернення, у якому просив розмістити на сайті міської ради оголошення, щоб жителі громади в обов’язковому порядку зверталися до відповідних проектних організацій (список теж надали) та належним чином оформили земельні ділянки. Земель, чиї власники не мають відповідної документації, багато у північній частині громади – Стенжаричах, Микитичах, Коритниці.

2021 рік Богдан називає знаковим, адже в липні запрацював ринок продажу земель сільськогосподарського призначення, тому нині усі земельні питання є дуже актуальними.  

Також Богдан цікавиться питанням медичного забезпечення місцевого населення і зокрема, надання первинної медичної допомоги.

Він проводить прийоми громадян, а найближчим часом у вихідні планує відвідувати села громади, щоб дізнаватися про проблеми жителів та допомагати шукати шляхи їх розв’язання. 

Вільний час присвячує сім’ї

Повернувшись до рідного міста, Богдан не лише реалізувався у професійній діяльності, а й зустрів свою другу половинку Анну. Закохані одружилися 2 серпня минулого року, а зараз займаються ремонтом у своєму помешканні.

Весь свій вільний час чоловік присвячує відпочинку з найдорожчими людьми, а ще любить читати книжки, відвідує тренажерний зал та грає футбол.




коментарів: 2
  1. Молодець, Богдан, молодець!
    У мене дочка підростає точно з такою ж ціллю у житті, тільки з тією різницею, шо оприділилась з нею у 4-му класі.

    Порадував абзац про Тернопільський досвід: “..після двох років роботи головним юристконсультантом установу ліквідували…”
    Надіюсь, ти цього не вказував, коли Діброві резюме давав? Бо на його місці я б серйозно задумався!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок