<

Інші розділи

Ігор Пальонка розповів про виклики, масштабні перспективи об’єднання громад і команду, готову їх успішно реалізувати

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:15 | 22.10.2020 / Інтерв'ю, Володимир / /
Перегляди
6
/ 1 коментар

Вибори уже за кілька днів, і в останній передвиборчий тиждень журналісти розмовляють з кандидатом на посаду міського голови Ігорем Пальонкою про основні аспекти які несе із собою об’єднання Володимира-Волинського та Зарічанської ОТГ в одну велику громаду.

Про це пише Віталіна Макарик для газети «Слово Правди».

– Ігоре Анатолійовичу, кажуть, наступна каденція для будь-якого міського голови буде неабияким викликом, адже відтепер ідеться не суто про місто, а про велику і доволі різнорідну громаду, до якої увійдуть і села. Не боїтеся труднощів, які, імовірно, виникатимуть?

– Дійсно перед людиною, яка обереться міським головою Володимир-Волинської ОТГ, стоятимуть непрості виклики, оскільки потрібно буде поєднати інтереси жителів міста та сільських територій, заручитися підтримкою депутатів для того, щоб розробити чітку стратегію розвитку території громади та поступово її втілити в життя.

Маю безпосередній досвід у реалізації реформи децентралізації, адже ще у 2016-2017-х роках я повірив у неї, переконав жителів сусідньої сільської ради, депутатів, облдержадміністрацію та разом з однодумцями ми створили Зарічанську ОТГ, завдяки чому за три роки втілили дуже багато чудових проектів та успішних ініціатив.

Нинішнє об’єднання Зарічанської ОТГ і міста несе з собою ще масштабніші зміни. Але переконаний, що як три роки тому, так і тепер нам вдасться підкорити цю хвилю змін і спрямувати її в ефективне і конструктивне русло. Для цього у нас є сильна команда, молоді й фахові управлінці, які не бояться новаторства й готові втілювати прогресивні ініціативи.

А я відчуваю в собі потенціал стати тим містком, який поєднає Зарічанську і Володимир-Волинську громади. Знаю проблеми як першої, так і другої, розумію, яких змін вони потребують, і готовий відстоювати інтереси як містян, так і сільських жителів у масштабах усієї громади.

– Ми з вами уже розмовляли про розвиток спорту і безпечне місто. А на чому ще ви робите акцент у передвиборчій програмі?

– На мій погляд, зміни, які ми з командою пропонуємо громаді, повинні торкатися всіх галузей життєдіяльності міста, бути комплексними. Звісно, варто говорити і про туризм, адже всі вболіваємо за те, щоб Володимир реалізував свій туристичний потенціал. Але цілком зрозуміло, що без появи надійних інвесторів місто не розвиватиметься.

Освіта, медицина та культура – це галузі, що потребують постійної уваги та підтримки. Але не менш важливо подбати і про екологію, про стан наших річок, про безпечність підприємств, які діють у громаді. Потрібно дбати про благоустрій та інфраструктуру, підтримку спортсменів і талановитої молоді.

У кожній з цих сфер є ряд проблем, які потребують втручання влади – і, що важливо, ми знаємо, як їх можна розв’язати. Маємо сучасні креативні ідеї, вивчаємо найкращий досвід інших міст і адаптуємо його до місцевих реалій. Звісно, все це не можна втілити за рік-два, але впродовж п’ятирічної каденції збираємося реалізувати основні пункти програми.

– Як збираєтеся приваблювати інвесторів?

– Тут важливо бути проактивними й одразу мати кілька варіантів, які можемо запропонувати. Володимир насправді має чудові перспективи для приходу інвестицій, які дадуть місту розвиватися. А в мене є досвід залучення інвесторів у Зарічанську громаду.

Зокрема, ми знайшли інвесторів, готових вкладати кошти інвестиційних фондів із Євросоюзу та близького сходу в розвиток альтернативних джерел енергії. Уже розробили спільний проект, який передбачає будівництво 22 вітряків потужністю 5,5 мВт кожен. Це великий плюс для розвитку території, збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету, створення нових робочих місць та поліпшення дорожньої інфраструктури.

Потрібно розбудовувати індустріальний парк площею 30 гектарів, який уже створений у місті. Його територія має великий потенціал для розвитку не лише промислового виробництва, а й іншого бізнесу, зокрема, ІТ-технологій. У зв’язку з розробленням схеми планування району в межах Зарічанської сільської ради планується ще одна земельна ділянка орієнтовною площею 20 га для промислового виробництва і можливо в майбутньому облаштування  там ринку сільськогосподарської продукції.

Інвестиції вкрай потрібні і в сфері житлового будівництва. Ми з командою напрацюємо низку інвестиційно привабливих ділянок, запропонуємо для забудови околиць міста сучасним житлом.

Хочу зазначити, що немає кращого інвестора, ніж свій, тому переконаний, що буду співпрацювати з усіма підприємцями та керівниками підприємств, щоб вони відчували, що ми партнери.

– Містян, особливо тих, хто на околицях мешкає, надзвичайно турбує питання доріг. Чи можна розраховувати на те, що найпроблемніші вулиці будуть заасфальтовані?

– Знаєте, я не можу і не буду обіцяти, що на наступний день після виборів пустимо техніку на ремонт тих вулиць, де досі нема асфальту. Бо це нереально. Але гарантую, що вивчимо кожну проблемну точку у місті, розробимо програму ремонту комунальних вулиць на п’ять років та ознайомимо з нею кожного жителя громади щодо черговості.

– Зараз, із настанням холодів, знову активізується тема індивідуального опалення. Упродовж багатьох років нас переконували, що у Володимирі це втілити нереально…

– Було б бажання – можливості знайдуться. Це доводить досвід Мукачева, з яким влітку мали нагоду ознайомитися. Ми всі відчуваємо дискомфорт, коли ще не розпочався опалювальний сезон і в наших будинках холодно. Або ж навпаки, коли погода дозволяє заощадити, а тепло подається так само, як і в лютий мороз.

Можливість самотужки регулювати температуру в помешканні – це дуже важливо. Тому одним із наших пріоритетів буде переведення багатоквартирних будинків на систему індивідуального опалення та встановлення індивідуальних теплових пунктів. Звісно, ми не нав’язуватимемо свого бачення, а опитаємо і почуємо кожного мешканця багатоквартирних будинків, і разом розробимо програму дій.

Врахуємо інтереси соціально незахищених верств населення і знайдемо шляхи, щоб допомогти їм, зменшити їхнє фінансове навантаження. Інші питання життєдіяльності ОСББ також не лишаться поза нашою увагою. Будемо і далі підтримувати, допомагати, знаходити партнерські програми і гранти для термомодернізації і поліпшення житлових умов.

– Які ще новації плануєте у сфері благоустрою?

– Нам потрібно впустити місцевий бізнес на ринок надання послуг з благоустрою – прибирання територій, збирання та вивезення сміття тощо. Для цього маємо створити комфортні умови та рівноправні, конкурентні правила гри.

«Сміттєва» проблема потребує додаткових заходів для розв’язання, у володимир-волинській громаді слід подумати над облаштуванням сортувальної станції. Для цього маємо підготувати територію та знайти інвестора, який вкладе у неї кошти, буде зацікавлений у її роботі.

Крім того, плануємо встановити по периметру міста станції, які вимірюватимуть якість повітря. Бо, говорячи про розвиток промислового виробництва, не можна випускати з уваги екологію. Тож якщо такі станції фіксуватимуть перевищення допустимих екологічних норм, будемо вести жорсткий діалог із неподалік розташованими підприємствами, щоб вони були соціально відповідальним та працювали згідно з всіма екологічними нормами.

– Якої допомоги, на вашу думку, наразі потребує медицина?

– Ця галузь вимагає постійної уваги, підтримки, фінансових вкладень. Держава розпочала реформу, і на первинному рівні, як на мене, відбулися дійсно позитивні зміни, які відчули і медики, і пацієнти. А от «вторинка» досі має певні проблеми, відчувається різниця у зарплаті сімейних і вузькопрофільних лікарів, дефіцит спеціалістів.

І тут якраз повинна включитися місцева влада, сусідні громади  спільно з державною. З 2021-го року КЗ «Володимир-Волинське МТМО» має бути опорною лікарнею для кількох районів. Це результат домовленостей, яких вдалося досягнути за участі команди «За майбутнє».

Нині медзаклад надає 18 послуг, однак їхню кількість треба збільшувати. А для цього – зацікавлювати хороших фахівців, вузькопрофільних спеціалістів, «заманювати» до нас комфортними умовами праці, достойним рівнем заробітної плати та житлом. І це якраз наша, місцева сфера відповідальності, і наш пріоритет.

– Що вважаєте пріоритетом в освіті?

– Тут маємо зважати на кілька напрямків: створення належних умов для навчального процесу і високої мотивації для його учасників. Перший включає в себе поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення загальноосвітніх закладів мультимедійними та інтерактивними комплексами, термомодернізацію, утеплення та оздоблення фасадів.

Другий – це збереження надбавок та премій для вчителів, а також створення системи преміювання школярів та педагогів за високі досягнення у вивченні та викладання шкільних предметів. Коли учні і вчителі будуть вмотивованими, вони демонструватимуть ще вищий рівень роботи й навчання.

– Яким категоріям приділите найбільшу увагу у соціальній сфері?

–  Її, безперечно, потребують усі соціально незахищені категорії. Але зараз я хотів би поговорити про дві з них – ветеранів АТО/ООС та дітей з інвалідністю.

Війна, яка триває уже сьомий рік, залишила багато шрамів і ран, безпосередньо торкнулася багатьох мешканців міста, де розташовані 14-та ОБМБр імені Романа Великого та зенітно-ракетний полк. Чимало наших захисників та захисниць повернулися з передової травмованими, з підірваним здоров’ям. Дехто з них приєднався до Небесного Легіону, лишивши свої сім’ї осиротілими.

Перед усіма ними ми в неоплатному боргу. І питання честі – подбати про ветеранів бойових дій та родини загиблих на війні. Плануємо розробити повноцінну програму соціального захисту населення і в ній з особливою увагою врахувати гарантовані державою права учасників АТО/ООС та виконувати їх.

Також будемо дуже ретельно враховувати потреби дітей з інвалідністю. Підтримувати й розвивати наш інклюзивно-ресурсний центр, який став безцінною допомогою для багатьох сімей, які виховують дітей з особливими потребами. Також важливим лишається питання доступності.

У місті вже розробили карту доступності, але вона, на жаль, дуже повільно освоюється. У цьому питанні тісно співпрацюємо з Оленою Кандибою, яка вивчила питання доступності, як то кажуть, від «А» до «Я». І обов’язково врахуємо всі нові норми ДБН під час робіт із благоустрою територій, реконструкції об’єктів соціальної сфери, будівництва доріг і тротуарів.

– Якщо зайшла мова про реконструкцію, то не можу не поцікавитися вашим баченням щодо площі Героїв.

– Дискусії щодо неї ведуться вже дуже давно, але переконаний, що маємо нарешті наважитися на цей крок і реконструювати площу, адже вона – візитівка всієї нової громади. Знаю, що наразі розроблено чотири концепції з реконструкції, але всі вони передбачають заміну інженерних комунікацій та мереж, тож із цього треба почати.

Загалом, на мою думку, на оновленій площі нам слід облаштувати сучасні і комфортні відпочинкові зони, обов’язково фонтан, з під світкою – на кшталт тих, які діють, наприклад, у Тернополі.

Але оскільки площа – це найбільший міський простір, спільний для усіх жителів Володимира, то нам треба почути, без перебільшення, думку кожного. Ми хочемо детально й предметно обговорити концепції реконструкції з кожним мешканцем нашої громади, а вже тоді прийти до спільного знаменника.

– Маємо іще один глобальний проект, про який багато говориться, але мало робиться – маю на увазі річку Лугу. Які маєте плани щодо неї?

– На жаль, щодо неї дійсно існує проблема. Оскільки річка має статус гідрологічного заказника місцевого значення, то не лише проводити масштабні роботи, такі як поглиблення чи очищення русла, а й виготовити проектно-кошторисну документацію на них наразі неможливо. До Волинської облради скерували звернення з проханням внести зміни в положення про природоохоронний заказник річки Луга.

Коли це буде зроблено, виготовимо проектну документацію  з реконструкції та облагородження річки.  Пропонуємо концепцію проекту з розчищення річки та облаштування пляжу й рекреаційних зон на березі водойми. Луга протікає на межі Володимира й Заріччя, тобто в самому серці новоствореної великої громади.

Її стан – то спільний біль як для містян, так і для жителів села. Тож це питання особливо триматимемо у фокусі уваги. Річка і її береги може стати чудовим місцем відпочинку на літній період, і ми докладемо усіх зусиль, аби так і сталося.

– Які ще рекреаційні зони у Володимирі хочете розвивати? Чи, може, тих, що вже є, достатньо?

– Сучасне європейське місто (а ми ж хочемо бачити наш Володимир саме таким, чи не так?) має бути цікавим та комфортним і для тих, хто у ньому проживає, і для гостей міста. Тому рекреаційні зони потрібні в різних куточках міста, вони мають бути різноманітними.

Зокрема, треба подбати про осучаснення парків поблизу військового комісаріату, у військовому містечку, взятися за облаштування нових зелених зон у сучасному стилі, з озелененням і цікавими майданчиками.

Відпочинкова зона на острові річки Риловиця – це вже одна з окрас міста. Її створення ініціював архітектор, дизайнер і урбаніст Андрій Гнатюк, який балотується до міської ради у нашій команді. Всіх секретів не відкриватиму, але скажу, що і в Андрія, і в нашої команди є дуже багато креативних задумів.

Один із перших – поєднати велосипедною доріжкою парк на Риловиці зі «Слов’янським» та «Княжим», що у Заріччі, у такий спільний рекреаційний простір. Не сумніваюся, що це стане дуже класною «фішкою» Володимира і для його жителів, і для туристів.

– Власне, про них. Як збираєтеся привабити туристів до Володимира, а головне – затримати їх на довше?

– Не секрет, що зараз туристи у місто приїздять переважно транзитом. Для того, аби їх зацікавити, потрібно не лише зберегти і популяризувати ті пам’ятки, на які багате місто, а й оновлювати їх, можливо – презентувати їх гостям міста в іншому ракурсі, з іншої точки зору.

Плануємо створити окремий відділ, який займатиметься грантовими проектами і поступово нарощуватиме туристичний потенціал княжого міста. Головну ставку робимо на відновлення комплексу «Вали Городища», часткову реконструкцію оборонних конструкцій, створення сучасного музейного простору всередині валів.

Також, на мою думку, нам варто розвивати подієвий туризм, а отже, пожвавити культурне життя Володимира. Родзинкою міста і Волині загалом став фестиваль «Княжий», який кілька років поспіль відбувається на території однойменного парку у селі Заріччя, а цього року карантинні обмеження, на жаль, цьому завадили.

Багато містян і постійних гостей Володимира ностальгують за фестивалем «Володимир», який теж призупинився після початку війни. Нам потрібно відновити їх і розвивати, доповнивши й іншими яскравими культурними заходами. Адже це те, чого потребує громада і що дозволяє гучніше заявити про себе, відкрити наше місто Україні і світу.

– До виборів залишилося всього кілька днів. Як відчуття?

– Оптимістичні. Я і наша команда націлені на перемогу і, з вашою підтримкою, дорогі читачі і жителі міста, впевнено до неї прийдемо й подаруємо Володимиру такі необхідні довгождані позитивні зміни.




один коментар
  1. Стісняюсь спросить- а з яких то пір, пан Гнатюк став архітектором?Можливо ще й дипломованим архітектором?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Січня, Понеділок
12 Січня, Неділя

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час